BOSS eBand JS-8 a JS-10

V tomto článku by som chcel poukázať na hlavné atribúty týchto dvoch BOSS zariadení a tiež porovnať ich.

*

BOSS eBand JS-8

eBand je prenosný, univerzálny audio prehrávač. eBand vie natiahnuť a prehrávať súbory WAV a MP3, pričom môžete meniť tempo i výšku. Zapojíte gitaru a jamujete s využitím výkonného COSM ® predzosilňovača a efektov BOSS. Môže odpočítať nahratý part vokálov alebo gitary funkciou Center Cancel a svoju hru s doprovodom nahrať a uložiť. Je tu pribalená aj knižnica sprievodných stôp a rytmov, plus vstavaná ladička a metronom.

boss_js8-celny2

boss_js8-zadny

– Importuje a prehráva audio súbory (WAV a MP3)
– Ovládanie výšky a tempa u importovaných songov
– Vstup Guitar / Mic sa špeciálnym ovládaním; slúchadlový výstup
– Užívateľsky vyladené reproduktory pre silnejší výstup
– COSM predzosilňovač a viac než 100 efektov, prevzatých z BOSS GT-10
– Funkcia EZ Tone ponúka jednoduché používanie, intuitívny prístup k tvorbe zvuku, založené na grafických ikonách
– 300 pripravených slučiek audio fráz pre sprievodné stopy a rytmika (niekedy i s pripravenými gitarovými efektami, vyhovujúce pripraveným slučkám)
– Vstavaná ladička a metronom
– Nahráva a ukladá vašu gitarovú tvorbu
– USB audio prevodník pre priame zapojenie do / z PC
– Prehrávanie songov z USB pamäte
– Import obľúbených songov z audio CD do eBand, vďaka priloženému utility software (PC / Mac)

*

Nová generácia audio prehrávača s plným 2.1 zvukom. Zober gitaru, basu alebo mikrofón, pripoj sa do JS-10 a ohrom svojich priateľov, rodinu alebo fanúšikov. JS-10 je malý, kompaktný, obsahuje veľké množstvo BOSS efektov, audio loopov a trakov. Môžeš si pridať vlastné skladby cez USB alebo SD kartu, jednoducho zmeniť rýchlosť alebo ladenie bez straty kvality zvuku.

boss_js10-celny

boss_js10-siknmy-zadny

  • kapacita: SD/SDHC Card: 1Gb do 32 GB
  • typy súborov: eBand skladby (záznam/prehrávanie) WAV (16 bitov, len prehrávanie) MP3 (bit rate 64K do 320 Kbps, len prehrávanie)
  • externá pamäť: USB flash, predávaná zvlášť
  • DA konverzia: 24 bits
  • samplovacia freq: 44.1kHz
  • efekty: AMP COMP/LIMITER OD/DS NOISE SUPPRESSOR EQ MODULATION (PHASER, FLANGER, CHORUS, TREMOLO, ROTARY, UNI-V, PAN) DELAY REVERB WAH
  • nahrávací čas eBand songs:  1hod/1GB, 130hod/32GB, uvedený čas je len približný a môže sa líšiť
  • nahrávací čas Wav: 1,5hod/1GB, 50hod/32 GB, uvedený čas je len približný a môže sa líšiť
  • nahrávací čas MP3: 17hod/1GB, 550hod/32 GB, uvedený čas je len približný a môže sa líšiť
  • nomin. vstupná úroveň: INPUT 1/2 GUITAR/MIC (INPUT GAIN = GUITAR): -10 dBu INPUT 1/2 GUITAR/MIC (INPUT GAIN = MIC): -32 dBu INPUT 2 AUX: -20 dBu
  • vstupná impedancia: INPUT 1/2 GUITAR/MIC jacks: 1 M ohm INPUT 2 AUX jack: 47 k ohms
  • vstavané reproduktory: 2.1, 2 x 3,5W stereo + 5Wwoofer
  • displej: LCD 132×64 bodov
  • konektory: vstup 1. gitara/mikr. jack (6,3 mm jack), vstup 2. gitara/mikr 6,3 mm jack, vstup  2. AUX 3,5 mm jack stereo, slúchadlový 3,5 mm, linka von RCA, expr. pedál/CTL 1, 2 jack, USB port (USB A) USB COMPUTER port (USB B) vstup pre napájací adaptrér DC IN jack
  • v dodávke: AC adaptér, SD karta, USB káble, manuál
  • rozmery: š 264 mm, h 169 mm, v 209 mm
  • hmotnosť:  1,8kg

*

Porovnanie BOSS JS-8 verzus BOSS JS-10

• JS-8 má len 1 vstup pre gitaru/mikrofón na použitie pre jedného hráča. JS-10 má 2 vstupy pre 2 nástroje/mikrofóny so samostatne nakonfigurovanými efektmi pre každý z nich, takže JS-10 je lepší pre učiteľov/študentov, ktorí hrajú spolu, alebo jamujú s ostatnými členmi kapely. JS-8 je vhodnejší na hranie samostatne.
• JS-10 má oveľa lepšie zabudované reproduktory v porovnaní s JS-8 a obsahuje subwoofer.
• JS-8 používa efektový engine Boss GT-10, JS-10 má efektový engine Boss GT-100 (ktorý je novší). Tóny sa mi však zdajú byť takmer na nerozoznanie a obe jednotky majú dokonca rovnaké prednastavené názvy a sprievodné skladby!
*
• JS-8 môže súčasne aktivovať delay, reverb, chorus a jeden ďalší efekt zo zoznamu {overdrive, skreslenie, wah, kompresor, oktáva, phaser, tremolo, flanger, rotary a uni-vibe}. Inými slovami, nemôžete súčasne použiť overdrive + kompresor, ani napríklad overdrive + phaser. Na JS-10 je možné použiť overdrive a skreslenie súčasne s kompresorom a/alebo jednou moduláciou (chorus, phaser, tremolo, flanger, rotary a uni-vibe), pretože sú v samostatných „blokoch“.
• JS-8 má k dispozícii podrobnejšie možnosti a nastavenia pre zosilňovače a efekty ako JS-10. Hoci JS-10 obsahuje takmer všetky rovnaké typy efektov ako JS-8, JS-8 má ďalšie obrazovky pre každý efekt a model zosilňovača, ktoré obsahujú podrobnejšie možnosti pre skutočne jemné doladenie vášho tónu, ako je napríklad typ mikrofónu. a umiestnenie, typy reproduktorových kabín atď.
*

• JS-10 má oveľa jasnejší a ostrejší LCD displej ako JS-8.
• JS-8 má efekt zníženia oktávy, ale JS-10 nie. Zdá sa, že tento oktávový efekt je rovnaký, dosť gýčový monofónny algoritmus, aký sa používa na pedále Boss OC-3.
• JS-8 má oveľa viac typov oneskorenia ako JS-10 (single, stereo, reverzné, páskové, analógové, mod, hi-cut, atď.). JS-10 má iba jeden základný typ stereo delay.
• JS-8 má viac typov chorusov ako JS-10. JS-10 má iba tri základné stereo typy chorusu, ale JS-8 má šesť.
• Obe jednotky majú rovnaký typ dozvuku (Ambient, Room, Hall, Plate), ale JS-8 má dva Hallove reverby, kým JS-10 má len jeden Hallov reverb.
*
• JS-8 má viac pedálov overdrive/distortion/fuzz (24 modelov) ako JS-10 (iba 10 modelov).
• JS-8 má viac modelov zosilňovačov (42 modelov) ako JS-10 (iba 24 modelov)
• JS-8 má 6 rôznych typov wah pedálov (Crybaby, Vox, atď.) a možnosť vyladiť frekvencie a rozsah rozmietania. JS-10 má len jeden typ wah. Oba je možné ovládať pomocou expression pedálu.
• JS-8 má metronóm, kým JS-10 nie
• JS-8 má akustický procesor, kým JS-10 nie
• JS-8 má tlačidlo Solo na uľahčenie prepínania z rytmického tónu na hlavný tón pri sólovaní, zatiaľ čo JS-10 nemá tlačidlo Solo.
JS-10 nie je v skutočnosti optimalizovaný na použitie pre jedného hráča.
• Rozsah JS-8 Center Cancel je možné upraviť tak, aby lepšie odstránil vokály/sekcie hlavnej gitary, zatiaľ čo rozsah JS-10 Center Cancel nie je možné upraviť

• JS-8 má vyhradený looper (Phrase Looper), ktorý môžete ovládať pomocou nožných spínačov. JS-10 vôbec nemá funkciu looper.

• Obe jednotky majú možnosť nakonfigurovať nožný spínač FS-6 na aktiváciu a zastavenie nahrávania alebo prepínanie medzi patchmi, ale JS-8 tiež umožňuje konfiguráciu nožného spínača na zapnutie/vypnutie ladičky, prepnutie do režimu sólo, ovládanie rýchlosť Rotary efektu a spustenie/zastavenie loopera, čo JS-10 nedokáže.

• Jednotky JS-8 a JS-10 majú presne rovnakú fyzickú veľkosť a majú presne rovnaké tlačidlá. Jediný skutočný fyzický rozdiel medzi jednotkami je umiestnenie aux in portu, ktorý sa nachádza na prednom paneli JS-10 namiesto na boku pre JS-8 a 3 tlačidlá v spodnej časti sú Tuner, Solo, Efekty na JS-8, ale Amp, Tuner, Efekty na JS-10.

Celkovo som dospel k záveru, že JS-10 nie je v skutočnosti „upgradom“ z JS-8, pretože každá jednotka bola navrhnutá s ohľadom na úplne iného koncového používateľa.

JS-8 je úžasný nástroj na individuálne cvičenie a učenie a má ďalšie funkcie a možnosti navrhnuté na tento účel, zatiaľ čo JS-10 je úžasný nástroj na učenie / rušenie pre 2 hráčov a je zameraný na tento účel.

JS-10 má menej možností ladenia ako JS-8, ale má 2 vstupy, takže 2 ľudia môžu hrať súčasne, oveľa lepšie reproduktory, jednoduchšie rozhranie, jasnejšiu obrazovku a možnosť súčasného zapojenia pedálov na nečistoty, kompresora, a modulácie v porovnaní s JS-8, ktoré môžu súčasne zapojiť iba jeden z týchto typov efektov.

Na druhej strane, JS-8 je vhodnejší pre jedného hráča a má oveľa viac celkových možností a detailných nastavení dostupných na vyladenie zosilňovačov a efektov, looperu a efektu zníženia oktávy, čo je mimoriadne užitočné pri simulácii basovej linky, ak nahrávate riffy alebo nápady na piesne, ale nevlastníte basgitaru. Režim Solo je úžasný na prepínanie medzi rytmickými a vedúcimi tónmi pomocou tlačidla na prednej strane alebo nožného spínača a JS-10 túto schopnosť nemá.

Existuje tiež riešenie pre JS-8, ktorý nemá schopnosť JS-10 spustiť súčasne OD/DS, kompresor a moduláciu; môžete jednoducho použiť modely zosilňovačov na aproximáciu rôznych overdrive/distortion tónov bez použitia OD/DS efektov, čo vám umožní súčasne použiť kompresor alebo moduláciu.

Aj keď ja osobne preferujem JS-8 na domáce použitie, obe tieto jednotky sú ÚŽASNÉ a sú to úžasné nástroje na cvičenie a písanie skladieb. Sú také prenosné, pohodlné a rýchlo vytáčajú tón a sprievodnú stopu a jednoducho začnete hrať a cvičiť na sólovej gitare a vymýšľať nápady na pesničky a riffy, a nástroje na spomalenie a učenie sa vašich obľúbených skladieb sú také, takže užitočné. Výstup na slúchadlá znie úžasne a môžete cvičiť so skvelým tónom bez toho, aby ste niekoho obťažovali. Moja hra na gitare sa za mesiac používania JS-8 zlepšila viac ako za posledných 10 rokov! Každý, kto hrá na elektrickú gitaru, by mal URČITE vlastniť jednu z týchto jednotiek. Nepostrádateľný.

Preložené z článku: https://www.thegearpage.net/board/index.php?threads/differences-between-roland-boss-eband-js-8-and-js-10.2007915/

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *