multiefekt Digitech GNX3000 skúsenosť pri kúpe

Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť pri kúpe na hudebnibazar.cz. Kúpil som si tam jeden starší multiefekt Digitech GNX3000, ponúkaný za 113 EUR. Ponúkol som 100 EUR a dohodli sme sa. Dokonca som zaplatil vopred 10 EUR na účet aj zálohu, že vraj kôli tomu, že pán má skúsenosť s neprebraním zásielky. Nakoniec ma to spolu aj tak stálo necelých 107 EUR, lebo pri preberaní som platil necelých 97 EUR, pripočítali mi aj nejaký 5 eurový poplatok za „transakciu peňazí“ na pošte a zbytok bol nejaký konkrétny kurzový prepočet. Pre opatrnosť som dal minimálne 2x písomne pánovi dotaz na to, či je multiefekt v poriadku, na čo mi bolo odpovedané:

Co se týče Vašeho dotazu k multiefektu,tak ano efekt je v naprostém pořádku a mám k němu i original krabici a vytištěný kompletní český manuál.

Ale to, čo mi potom prišlo domov ma skutočne zaskočilo, pretože okrem toho, že mal multiefekt vylámané ovládacie potenciometre (v balíku sa nenašli žiadne trosky), zdroj lepený, z dierami. Na zadnom paneli (na čo som došiel až pri detailnom fotení) dorábaná vstupná časť napájania. Samozrejme prišlo to bez sľúbeného českého manuálu a to, že to bolo ako v stave ako vytiahnuté s ošíparne, to je zo všetkého to najmenšie. Ostatne, posúďte sami a porovnajte si obrázky multiefektu Digitech GNX3000, ktoré pán použil vo svojom inzeráte a obrázky, ktoré som nafotil ja, keď mi multiefekt GNX3000 prišiel:

Fotky, ktoré boli prezentované pánom v inzercii:

1/ obrázok (čelný pohľad – na obrázku je krásne vidieť, že všetky poťáky sú ok bez vylomených potenciometrov a multiefekt je bez ťukancov – krásny – čistý:

 

2/ obrázok je náhľad od zadného panelu – na obrázku je dobre vidieť, že všetky potenciometre (enkodery) sú v poriadku a multiefekt je bez ťukancov a vylomených potenciometrov. Na pravej strane dole je jasne vidieť (pod písmenom DDigitech), že je tam len jedna originálna zdierka pre napájanie multiefektu na rozdiel od reálneho multiefektu GNX3000, ktorý mi prišiel poštou.

Porovnajte nižšie zobrazený 2/ obrázok s reálnym zobrazením toho, čo mi prišlo (foto9x) – url link:

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/08/gnx3000_foto9x.jpg

3/ obrázok je náhľad na multiefekt aj zdroj spolu. Zdroj na obrázku je úplne v poriadku, nenarušený, neopravovaný, nie je zalepený lepidlom a páskou:

Ako vidieť tie čierne potenciometre sú na obrázkoch 1 až 3 v inzeráte v úplnom poriadku, ako aj zdrojová časť – napájanie – takto to bolo v inzeráte prezentované.

A teraz si pozrite celkový náhľad a následne aj celú galériu obrázkov, zobrazujúcich realitu, čo mi prišlo:

Reálne náhľady na zariadenie, tak ako mi bolo doručené poštou:

Vylomené 3 potenciometre na ovládaní až po samotný čelný panel a chýbajúce 2 gombíky na ďalších ovládačoch – úlomky ničoho sa v balíku nenašli ani po podrobnom preskúmaní.

Detail rady potenciometrov:

Potenciometre AMP GAIN. MIDRANGE a TREBLE = ulomené, potenciometre BASS a AMP LEVEL = bez gombíku. Gombíky chýbajúcich potenciometrov BASS a AMP LEVEL v balíku sa nenašli.

Ešte bližší detail:

Galéria reálnych obrázkov Digitech GNX3000, čo mi prišla poštou – realita:

(pre zväčšenie obrázku, klikni na obrázok)

Krabica a výstelka – výplň balíku, všetko zabalené do pokrčeného novinového papiera. Celý balík prelepený bielym papierom a fóliou:

 

 

Celkové zhodnotenie:

1/ Multiefekt prišiel s 3x ulomenými potenciometrami a na 2 chýbali ovládacie gombíky. V krabici nebola ani stopa po nejakých zlomených kúskoch potenciometrov, takže pri preprave sa to nestalo. Okrem toho, balík pri pohľade zvonku bol neporušený, bez závad a viditeľných defektov.

2/ V inzercii sú iné obrázky – celkove tri (stiahnuté z internetu) a nie reálne obrázky predávaného multiefektu GNX3000 – zdroj je lepený lepidlom a zalepený páskou (páska má už doslova patina okolo nej je vidieť diery do vnútra zdroja) – aby vôbec držal pokope a je doslova deravý – viď fotky:

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/08/gnx3000-zdroj_foto1x.jpg

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/08/gnx3000-zdroj_foto2x.jpg

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/08/gnx3000-zdroj_foto3x.jpg

3/ Na multiefekte je dorábané ďalšie napájanie , nielen originálne, ako je tomu na deklarovaných obrázkoch v inzeráte – okrem originálnej zdierky (do ktorej dodaný zdroj nepasoval) je tam dorábaný ďalší vonkajší väčší kovový šroubovací konektor na zdroj, tam vedľa originálnej zdierky – viď foto (pod písmenom D – Digitech):

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/08/gnx3000_foto9x.jpg

Čo by ste na to povedali a čo by ste robili na mojom mieste? Pán prisľúbil písomne, že balík pošle ako krehké, realita = pán len na balík napísal fixkou „KREHKÉ“ – túto fotku nezverejňujem, lebo tam je jeho adresa a ani to nie je podstatné, lebo, ako som už písal balík doraz v poriadku. Pán mal v inzercii uvedené neplatné tel. číslo, v inzercii mal uvedené iné meno a priezvisko (možná to bol jeho nick a nie skutočné meno) ako bolo uvedené na balíku, takže neviem ani ako sa volá. Viackrát som ho písomne žiadal aby mi poslal na seba tel. číslo, že by sme to nejako vyriešili – bez odozvy. A keď som na svojej stránke, tu v príspevku tieto informácie uverejnil, tak sa mi ešte vyhráža žalobou, napísal:

Na základě Vámi zaslaného odkazu ,kde uveřejňujete zkreslené informace na svém webu o Prodeji a koupi Multiefektu zvažuji podání trestního oznámení na Vaši osobu pro porušení GDPR .Konkrétně se jedná o Zákon č. 101/2000 Sb. a tuhle věc předám k právnímu posouzení „.

Pre úplnosť podotýkam, že k príspevku, ktorý som tu uverejnil (na inom mieste, ale obsahovo  to bolo v princípe to isté), len som tam pridal časť našej spoločnej komunikácie z toho inzertného chattu, nakoľko som si nebol istý, či sa táto komunikácia náhodou nedá zmazať. V texte nebolo uvedené ani jeho rodné číslo, ani adresa. A vlastne dodnes ani neviem, aké je pravé meno a priezvisko toho pána, či sa naozaj volá ako mal uvedené v inzercii alebo ako bolo uvedené na balíku, proti ktorému som platil pri preberaní aj zbytok peňazí.

Postupom času (do akej miery sa mi podarilo opraviť niektoré závady) popisuje tento článok:

https://mojagitara.com/digitech-gnx3000-oprava/

Podobné články

4 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *