Fractal EV séria Expression / Volume Pedaly

Fractal EV séria Expression / Volume Pedaly

Nové produkty rady EV kombinujú vysokokvalitný expression pedál a analógovú hlasitosť do jednej jednotky najvyššej kvality. Expression pedál je navrhnutý tak, aby perfektne fungoval so všetkými produktmi Fractal Audio Systems – a tiež s mnohými zariadeniami tretích strán. Na rozdiel od väčšiny expression pedálov má skutočne lineárnu odozvu s planétovým prevodom a dlhým, hladkým chodom. Každý pedál EV môže slúžiť aj ako analógový pedál hlasitosti so samostatnými konektormi IN a OUT pripojenými k audio-taper pot. Vyznačujú sa robustným krytom z liateho kovu, pohodlným protišmykovým gumeným behúňom a sú dostupné v dvoch veľkostiach: v plnej veľkosti EV-1 a v kompaktnej veľkosti EV-2.

Ultimatívny Expression plus analógová hlasitosť

EV-1 a EV-2 sú ideálne na použitie so všetkými produktmi Fractal Audio Systems a mnohými zariadeniami tretích strán. 100K potenciometer a planétové radenie vytvárajú skutočne lineárnu odozvu, takže poloha pedálu intuitívne a pohodlne zodpovedá zmenám zvuku bez potreby precíznej práce nôh. Dlhá „dráha“ pedálu uľahčuje umelecké ovládanie, či už upravujete úrovne, mix, parametre efektov alebo viacero vecí naraz. Keď ho nepoužívate ako expression pedál, EV funguje aj ako špičkový 500K vysoko-impedančný analógový volume pedál. Je ideálny na použitie s pasívnymi snímačmi a je navrhnutý tak, aby nikdy nespôsoboval „cucanie tónu“. Žiadne iné pedály vám neposkytnú rovnakú skvelú kombináciu funkcií, kvality a hodnoty ako séria Fractal Audio EV.

EV-1 Expression Pedal je pedál plnej veľkosti s dĺžkou 11,4 palca (28,96 cm) a hmotnosťou 3,7 libier (1,68 kg). Je veľmi pohodlný na používanie a v porovnaní s väčšinou klasických volume pedálov je veľmi známy. Jeho plynulý dlhý „jazd“ poskytuje maximálnu kontrolu výrazu.

Rozmery: 104,1  x 72,4 x 292,1 mm.

EV-2 Expression Pedal je kompaktný pedál s dĺžkou 7,5 palca (19,05 cm) a hmotnosťou iba 1,9 libry (0,863 kg). Bol navrhnutý pre tých, ktorí chcú plnohodnotný pedál v menšej veľkosti – perfektný, keď sa pedál plnej veľkosti nezmestí.

Rozmery: 81,3 x 66,0 x 190,5 mm.

 


EV-1 EXPRESSION / VOLUME PEDAL NÁVOD

https://www.fractalaudio.com/downloads/manuals/ev-1/EV-1_Product-Guide.PDF

Pedál EV-1 Expression/Volume od Fractal Audio Systems sa vyznačuje robustným kovovým krytom z liateho kovu, pohodlným protišmykovým gumovým behúňom, nastaviteľným napnutím pedálu, duálnym výrazom/hlasitosťou a dlhým, hladkým chodom s planétovým prevodom. EV-1 je k dispozícii v striebornej alebo čiernej farbe.

EV-1 AKO EXPRESNÝ PEDÁL

EV-1 je ideálny na použitie ako EXPRESSION PEDAL so všetkými produktmi Fractal Audio Systems a mnohými zariadeniami tretích strán. Jeho 100K hrniec a planétová prevodovka vytvárajú skutočne lineárnu odozvu.

Pripojte konektor EV-1 EXPRESSION k PEDAL alebo Expression konektoru iného zariadenia pomocou vysokokvalitného 1/4” TRS-to-TRS (tip-ring-sleeve, alias „stereo“) kábla. Bežné gitarové káble nebudú fungovať!

POZNÁMKA: Produkty Fractal Audio Systems ako Axe-Fx alebo FX8 vyžadujú KALIBRÁCIU pripojeného pedálu. Podrobnosti nájdete v príručke.

 

EV-1 AKO ANALOGOVÝ PEDÁL HLASITOSTI

EV-1 slúži ako vysokoimpedančný ANALOGOVÝ VOLUME PEDAL s 500K audio-taper potenciometrom. Keď používate EV-1 ako VOLUME PEDAL.

Prepojte dva prístroje alebo zariadenia na linkovej úrovni pomocou konektorov IN a OUT na EV-1 so štandardnými nevyváženými (mono) nástrojovými káblami so špičkou (“TS”).

NEPOUŽÍVAJTE súčasne funkcie Expression a Volume, inak môže dôjsť k zemným slučkám.

NASTAVENIE NAPNUTIA – CHODU PEDÁLU

EV-1 má ľahko prístupné nastaviteľné napätie (chod) pedálu. Na nastavenie podľa obrázka použite krížový skrutkovač.

Otáčanie v smere hodinových ručičiek zvyšuje napätie. Ak potrebujete pomoc so svojím EV-1, navštívte nás na adrese: https://www.fractalaudio.com/

 

 


 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *