Porovnanie Fractal AX8 a FX8

Preklad a doplnenie originálneho článku:

 

FX8 – poskytuje efekty pre koncertujúceho hudobníka, ktorý používa svoje vlastné zosilňovače a skrinky, vrátane špecifickej podpory „none suck“ pre 4CM (Four Cable Method). Poskytuje špeciálne relé na prepínanie kanálov zosilňovača a ďalšie funkcie zosilňovača.


 

AX8 – poskytuje efekty, vrátane modelovania zosilňovača/kabíny, pre koncertujúceho hudobníka, ktorý nepoužíva tradičný zosilňovač. Má viacero výstupov, výstup SPDIF a efektovú slučku.


Rozdiely medzi AX8 a FX8:

– Rozhrania (gombíky a tlačidlá, vstupy/výstupy, prednastavené rozloženie) sú odlišné, čo odlišuje obsluhu a navigáciu. AX8 poskytuje fyzické ovládanie zosilňovača.
AX8 používa mriežku rozloženia 4×12, FX8 nie. To znamená, že sériové alebo paralelné smerovanie efektov je tiež odlišné.
AX8 používa flexibilnú architektúru, ktorá neurčuje samostatné reťazce PRE a POST. Stále je možné použiť 4CM pripojenie, ale toto je potrebné nastaviť manuálne v každej predvoľbe pomocou bloku FX Loop na vloženie predzosilňovača.
Na rozdiel od FX8, AX8 NIE JE špeciálne navrhnutý na získanie jednoty pre pre a post efekty, ale keď ho používate „priamo“, nemalo by to byť problémom.
– Efekty v oboch zariadeniach sú väčšinou rovnaké s niekoľkými rozdielmi. Pozri: Zoznam efektov
AX8 nemá žiadne RELÉ na prepínanie iného kanálu na aparáte. Namiesto toho má štyri konektory pre externé spínače alebo pedále.
AX8 má digitálny výstup SPDIF.
– FX8 má globálny looper. AX8 Looper nie je „globálny“, čo znamená, že je potrebné ho vložiť ako blok na mriežku pre každú predvoľbu, kde chcete použiť Looper.
FX8 a AX8 nemôžu zdieľať predvoľby, ale pomocou editorov Fractal Audio môžete preniesť nastavenia jednotlivých blokov z jedného produktu do druhého.
– Číslovanie spínačov na AX8 a originálnom FX8 je odlišné. Rozloženie spínačov na FX8 Mk II je rovnaké ako na AX8.
FX8 má ďalšie MIDI bloky. AX8 má ďalšie bloky Control Switch.
– FX8 podporuje True Bypass, AX8 nie.

 


 

Komentáre Fractalu k AX8 a FX8

„FX8 funguje veľmi dobre v FX LOOP AX8.“ [15]

„AX8 nie je „oveľa výkonnejší“ ako FX-8. AX8 má jeden dodatočný DSP, ktorý je URČENÝ na modelovanie zosilňovačov. Ak nepoužívate modelovanie zosilňovačov, AX8 má rovnaký výkon ako FX-8. AX8 nebude fungovať tak dobre ako FX-8 v 4CM. Nie je na to určený. Bude robiť 4CM, rovnako ako väčšina digitálnych procesorov, ale FX-8 je jediný procesor, o ktorom viem, že je skutočne optimalizované pre 4CM. Táto optimalizácia si vyžaduje veľa drahých obvodov. Používané operačné zosilňovače sú veľmi drahé a sú ich desiatky len na podporu 4CM vecí. K tomu si pridajte relé pre true bypass, kovové filmové kondenzátory atď., atď. , a skončíte s drahým dizajnom. FX-8 a AX8 sú postavené na rovnakom kódovom základe. Existuje jeden priečinok, ktorý sa používa na vytvorenie spoločných prvkov pre oba produkty. Vylepšenia jedného automaticky vylepšujú druhé. Všetky táto práca, ktorú sme robili pre AX8, vylepší FX-8. AX8 bude oveľa populárnejší ako FX-8. To by malo byť zrejmé. Väčšina ľudí chce modelovanie zosilňovačov. Ak sa nestaráte o modelovanie zosilňovačov, potom je FX-8 lepší produkt a celý dôvod, prečo máte dva rôzne produkty.“

AX8 a FX-8 používajú rovnaké prevodníky (CS4272-CZZ) a operačné zosilňovače. Konštrukcia obvodu v FX-8 je nevyhnutne oveľa zložitejšia, aby podporovala prepínanie true-bypass (bez pukania a klikania) a optimalizovala výstupy pre použitie v 4CM. AX8 odstraňuje vyhradený spínací obvod true bypass a zjednodušuje dizajn výstupu, aby sa ušetrili peniaze. Úspora nákladov sa použije na ďalší DSP.“

XL+ neponúka True Bypass, ani neponúka ďalšie reléové výstupy na prepínanie kanálov zosilňovača. FX8 má ďalšie obvody optimalizované pre 4CM. True Bypass je možné použiť na Pre stage, Post stage alebo Both. Poskytuje väčšiu flexibilitu pri použití 4CM.“

„Rozmery a hmotnosť sú rovnaké ako FX8.“

AX8 a FX8 používajú rovnaké prevodníky (CS4272-CZZ) a operačné zosilňovače. Konštrukcia obvodu v FX8 je nevyhnutne oveľa zložitejšia, aby podporovala prepínanie true-bypass (bez pukania a klikania) a optimalizovala výstupy na použitie v 4CM. AX8 odstraňuje vyhradené prepínacie obvody true bypass a zjednodušuje dizajn výstupu, aby sa ušetrili peniaze. Úspora nákladov sa použije na ďalší DSP.“

„AX8 má tiež výstupy Humbuster. Bude robiť 4CM, ale pravdepodobne nie tak dobré ako FX8, ktorý bol účelovo navrhnutý pre 4CM. Ak by sme použili výstupnú topológiu FX8 v AX8, AX8 by stál oveľa viac.


Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *