Pedalboard k Roland VG-99 – All Access MIDIcontroler

Článok nadväzuje na vytvorené setlisty pre VG-99 a controlérom Rocktrone All Access v tejto téme:

https://mojagitara.com/roland-vg99-setlisty-allaccess/

Centrom tohto pedalboardu (pre ovládanie Roland VG-99), je MIDI controlér Rocktrone All Access (modrá mašinka), ktorá posiela cez MIDI OUT MIDI informácie (PG) na MIDI IN Roland VG-99. Okrem napájania a MIDI kábla ide k VG-99 aj stereo jack / jack kábel, ktorým je k VG-99 pripojený aj ovládací nožný dvojitý spínač BOSS FS-6.

Ak si všimnete na displeji na jednej s fotiek je patch TLCL a za ním sú v lomítkach a skratkách uvedené údaje, ktoré informujú čo sa dá v danom patchy ovládať. Prvé dva údaje informujú o funkciách tlačidiel „CONTROL“ na VG-99 a druhé dbe o funkciách na BOSS FS-6. Patch TLCL  ph / aw / om / d1 by sa teda dalo dekódovať ako: Tlačidlo control 1 = ph = phaser UN/OFF, control 2 = sw = switch, CTL 3 (na FS6) = om a CTL4 (na FS6) = d1 = delay 1. Každý PATCH môže mať takto ovládané až 4 parametre dva cez CONTROL na VG-99 a dva cez BOSS FS-6.

Volume pedál BESPECO VM14 je nastavený na ovládanie hlasitosti patchu cez All Access, s tým že je potenciometrom (ktorý je umiestnený na bočnej strane )  na expr. pedály je nastavená spodná úroveň hlasitosti.

Niekoľko náhľadov na doladený gear v podobe Roland VG-99 a MIDI kontrolér Rocktrone All Access s Bespeco Volume pedalom:

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *