Pedalboard Neural QC MIDI footswitch Actition 8 + 2x Behringer FC600 V2

Malý kompaktný pedalboard, ktorého mozgom je Neural Quad Cortex (A). Programy (patche) sú prepínané v režime PRESET (na Neural QC) s tým, že doplňujúci MIDI footswitch Actition 8 (D) je naprogramovaný tak, aby každé z 8 tlačidiel dostali Neural QC na začiatok novej banky tj.:

tlačidlo 1 (Patch 1A) = banka so zvukmi 1A – 1H

tlačidlo 2 (Patch 2A) = banka so zvukmi 2A – 2H

tlačidlo 3 (Patch 3A) = banka so zvukmi 3A – 3H

tlačidlo 4 (Patch 4A) = banka so zvukmi 4A – 4H

tlačidlo 5 (Patch 5A) = banka so zvukmi 5A – 5H

tlačidlo 6 (Patch 6A) = banka so zvukmi 6A – 6H

tlačidlo 7 (Patch 7A) = banka so zvukmi 7A – 7H

tlačidlo 8 (Patch 8A) = banka so zvukmi 8A – 8H

Týmto dostávame takmer okamžitý prístup k 64 zvukom (8 bank po 8 patchov). Neural QC (MIDI IN) je spojený s Actition 8 MIDI káblom (MIDI OUT). Na pravej strane pedalboardu sú umiestnené dva expression pedale Behrinher FC600 V2, ktorými je možné ovládať nastavené parametre v jednotlivých patchoch. Behringer FC600 V2 je pripojený k EXP1 (B) a EXP2 (C) konektorom na Neural QC TRS káblami. Sieťové napájanie je v zóne (E).

Možná by mohla padnúť otázka, že načo MIDI switch Actition 8? No napríklad, ak by ste chceli prejsť zo patchu 1A napráklad na 5A, bez Actition8 by sa musel 5x stlačiť switch bank up na Neural QC. Takto stačí jedno stlačenie na tlačidlo switch 5 na Actition8.

Alebo, ak by sme chcel prejsť z patchu 2C na 8D bez actition8 treba 6x stlačiť switch bank up na Neural QC + 1 stlačenie na patch 8D. Z Actition8 stačí jedno stlačenie na tlačidlo 8 na Actition8 + 1 stlačenie na patch 8D

Napájanie je dvomi zdrojmi (jeden originál zdroj ku Neural QC a druhý napája MIDI footswitch Actition 8). A takto (obrázok nižšie) vyzerá pedalboard s chráničmi, pred balením do kufra. Ochranné peny nad ovládacími prvkami Neural QC a MIDI pedálom Actition 8. Pripojenie k PC a Cortex Control editoru je zaezpečený USB káblom.

Mini koláž pedalboardu:

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *