Kemper Profiler – Microdesignum MIDI Forte 16F2D performance mode

Pri rozhodovaní, ako použiť MIDI kontrolér pre Kemper Profiler (či pre prepínanie Rigov = BROWSER MODE, alebo pre zadávanie čísla zostáv = permofmance (PERFORMANCE MODE) každý vychádza z individuálnych predstáv a potrieb. Niekomu bude stačiť pre tento model MIDI kontroléru 2 x 14 Rigov v prvej banke. Ale ten, kto chce využiť viacej zvukov napr. ako setov pre konkrétne skladby, má možnosť použiť Performance mode, kde MIDI kontroler pred-zadá číslo performance a výberom konkrétneho rigu v tomto performance sa zvuk aktivuje. Potom stlačenie nožného spínača otvára škálu až 5 zvukov = rigov. Ja využívam tento mod 🙂

V tomto článku sa venujem nastaveniu  nožného MIDI controlera Microdesignum MIDI Forte 16F2D pre performance mod zariadenia Kemper profiler (Stage). Ako je z manuálu pre Kemper Profiler známe, je potrebné pracovať s hodnotou Control Change 47.

Nožné ovládače 16 a AH môžu ovládať prepínanie rigov (presetov) alebo v stombox mode efektov. Prepínače Exp A a Exp B slúžia pre pohyb v bankách nahor / nadol. Vľavo hore vidíte display s ovládacími prvkami s ktorými pracujete buď v Global EDIT alebo EDIT mode. Podrobný návod na obsluhu tohto zariadenia nájdete tu:

Návod na použitie Microdesignum MIDI Forte 16F2D

https://mojagitara.com/kemper-profiler-midi-forte-prepojenie-a-napajanie/

https://mojagitara.com/kps-zmena-zostavy-v-performance-mode/

*

Fotozáber – footswitch prepnutý na 2-1 (druhý zľava) pre performance 2 / aktívny rig 1 = Ac P22

Fotozáber – footswitch prepnutý na 3-1 (tretí zľava) pre performance 3 / aktívny rig 1 = 12-string

*

Performance mode ponúka 125 produkcií (Performances – zostáv). Každý Performance obsahuje 5 slotov.  Spolu je teda možné uložiť až 625 slotov. Do každého slotu môžete uložiť jeden Rig kempera, nezávisle od uloženia toho istého  rigu v Browse mode = 625 Rigov. Je viacero možností ako pracovať v performance mode.

Použitie externého MIDI kontroléruMIDI Forte 6F2D, kde použijeme Control Change #47 pre zaslanie informácie do Kempera v performance mode, že sa bude prepínať performance. Ako ďalší údaj je potrebné nastaviť  Control Value = konkrétne číslo, ktoré bude prepnuté.

https://www.microdesignum.cz/EN/Products/MIDI-Controllers/MIDI-Forte

Microdesignum – Produkty

https://www.microdesignum.cz/cz/Products/MIDI-Controllers/MIDI-Forte

*

Pre Microdesignum MIDI Forte 16F2D ale aj pre ostatné Midi kontrolery od tohto výrobcu, je potrebné najskôr nastaviť GLOBÁLNE PARAMETRE. A tam je potrebné rozhodnúť sa, či budete pracovať v BROWSER alebo PERFORMANCE MODE. V Browser mode stačí nastaviť hodnotu Program Change, komunikačný MIDI kanál. V Performance mode vynecháme Program change a nastavíme CC (Control Change) a Control Value.

Potom v EDIT MODE pre každý SWITCH nastavíme Program Chnage (pre browser mod) alebo Chontrol Change na CC47 a Control Value na 1 až 125. Niekoľko fotozáberov priblíži celú situáciu:

Obrázok vpravo = Nastavenie PC (Program Change) pre použitie pri Browser mode

Obrázok v strede = Nastavenie CC (Control Change) pre použitie v Performance mode

Obrázok vľavo = Nastavenie Midi CH (čísla Midi kanálu) pre použitie v Browser / Performance mode na 01 kanál

***    

*

Galéria obrázkov Microdesignum MIDI Forte 16F2D

*

Môj pedalboard Kemper Profiler Stage + Microdesignum MIDI Forte 16F2D

*

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *