|

Kemper Profiler Stage – zmena zostavy v Performance mode

Performance mode ponúka 125 produkcií (Performances). Každý Performance obsahuje 5 slotov.  Spolu je teda možné uložiť až 625 slotov. Do každého slotu môžete uložiť jeden Rig kempera, nezávisle od uloženia toho istého  rigu v Browse mode = 625 Rigov. Je viacero možností ako pracovať v performance mode.

*

1. Prepínanie Performance pomocou tlačidiel „hore“ / „dole“ na Kempery (tlačidla nad prepínačmi 1 a 2). Tieto tlačidla používajú Control Change #48 a #49.

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2019/07/kemper-profiler-stage-front-left.jpg

*

2. Použitie externého MIDI kontroléru – footswitchu, kde použijeme Control Change #47 pre zaslanie informácie do Kempera v performance mode, že sa bude prepínať performance. Ako ďalší údaj je potrebné nastaviť  Control Value = konkrétne číslo, ktoré bude prepnuté.

Konkrétne som toto skúšal (s úspechom) pomocou MIDI kontroléru Rocktrone All Access, kde je potrebné nastaviť v SETUPe ovládanie switchov a nakonfigurovať Control Change #47 a Control Value pre každý switch.

*

All Access - Quick reference

Na obrázku vyššie som najskôr nastavil v SETUPe „Bank Size“ na „1“. Potom som v „MIDI“ sekcii nastavil pre každý prepínač na parameter: „P2 Control Number Assignment“ Control Change #47. A Control Value pre každý switch – parameter: „P3 Control Value Assignment“na požadované číslo – akurát, že nastavením All Accessu na  Control Value „0 = nula“ sa prepol peformance „1“, nastavením čísla „1“ sa prepne performance „2“ atď, je to skratka le o jedno číslo posunuté.

*

Tento postup vyskúšam aj na MIDI kontrolere Microdesignum Midi Forte 16F2D a napíšem podrobnosti 🙂

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *