| |

Elektro-akustická gitara

Elektro-akustické gitary sú vlastne akustické gitary, ktoré majú v sebe zabudovanú elektroniku pre snímanie a zosilnenie zosnímaného signálu. Na začiatok chcem povedať, že mi môžete kedykoľvek zavolať na 0903 718279 alebo na skype, nick: majo1959, alebo tu na našej eshop stránke je dole vľavo „online chatt„. Ak by som nebol po ruke stačí napísať tel. číslo alebo email a stručne čo treba, zavolám, resp. ozvem sa.

Tu si môžete pozrieť náhľad na samotný predzosilňovač (na obrázku vľavo – aktívny model, napájaný batériou), ktorý môže mať rôzne ovládacie prvky. Na obrázku vpravo vidíte samotný piezzo-elektrický snímač, ktorý je vložený pod vložkou kobyky. Zosnímané vibrácie prípadne zosilnené v predzosilňovači sú prenesené cez kábel na výstupný jack gitary.

Hlavné ovládacie prvky sú najčastejšie hlasitosť, korekcie (na Opus3 sú 3 pásmové basy-stredy-výšky, môžu byť aj dvoj alebo štvorpásomvé), PHASE (fázovanie) a kontrolná LED-ka pre stav baterky. Veľké doporučenie a varovanie! Keď zasúvate jack káblu do gitary alebo naopak keď ho vyberáte, majte určie na aparatúre hlasitosť stiahnutú na minimum, inak sa ozvú nepríjemné zvuky, ktoré by mohli poškodiť vašu aparatúru!

Elektro-akustickú gitaru prepojujete s ďalšou aparatúrou štandardným nástrojovým linkovým káblom (6,3mm jacky), no na niektorých gitarách je aj symetrický XLR výstup. Tu volíte symetrický kábel s koncovkami XLR/XLR alebo TRS jacky. Na gitaru určite nepoužívajte speaker (reproduktorový) kábel. Keď chcete mať s elektro-akustickej gitary dobrý zvuk, používajte určite aparatúru určenú pre akustickú (elektroakustickú) gitaru a nie elektrickú!*
Ak potrebujete poradiť alebo pomôcť s výberom elektro-akustickej gitary, kontaktujte nás, prípadne si vyberte tu:

*

*

Predzosilňovač, zabudovaný v lube elektroakustickej gitary Fender GA45SCE

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *