|

Gitara typu Ovation

Spoločnosť Ovation (zo sídlom v Connecticute v USA) založil v roku 1966 zámožný letecký inžinier Charles Kaman, ktorý bol aj vášnivým gitaristom. Prvý elektroakustický model sa objavil v roku 1970, s ktorého sa vyrobilo 100 kusov a očakával neúspech avšak pravdou sa stal opak a dnes má Ovation svoje pevné miesto vo výbave gitaristov.

Stálym a pretrvávajúcim problémom kapiel v 60-tich rokoch 19.stor. bolo dobré a kvalitné (a bezproblémové) ozvučenie. Snímače na elektrickej gitare (elektromagnetický princíp) nedokázali verne zosnímať zvuk akustickej gitary (klasika, dreadnought či jumbo). A práve firma Ovation prišla koncom 60-tich rokov 19.stor.  s novým konceptom – elektro-akustickou gitarou.

Práve firma Ovation ako prvá zabudovala do kobylky gitary špeciálne dizajnovaný šesť-cestný snímač, ktorý reagoval nielen na mechanický pohyb strún ale aj na pohyb vrchnej (rezonančnej) dosky. Takto zosnímaný zvuk sa už oveľa viacej podobal zvuku akustickej gitary. U nástroja Ovation vobec nemusí byť rezonančný otvor v strede tela, ale často býva umiestnený inde, nesymetricky, prípadne je menší a je ich viac. Zadné dosky bývali misovité (nie rovné), čo dodnes pretrvalo, aj keď sú modely inak konštruované.

*

Viac info k tejto značke a výrobcovi:

https://www.ovationguitars.com/

*

https://www.ovationguitars.com/guitars-six-strings

https://www.ovationguitars.com/guitars-twelve-strings

https://www.ovationguitars.com/guitars-doubleneck

https://www.ovationguitars.com/guitars-d-scale

https://www.ovationguitars.com/guitars-lefty

https://www.ovationguitars.com/bass

https://www.ovationguitars.com/specialty-mandolins-and-ukuleles

https://www.ovationguitars.com/accessories-cases-and-bags

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *