|

Kemper Profiler Stage – INPUT (vstup)

Tlačidlo INPUT – stlačte toto tlačidlo, ak sa chcete dostať do sekcie „VSTUPu“ Kemper Profiler Stage (ďalej už len: KPS). Tu môžete nastaviť nielen vstupnú citlivosť ale aj vybrať vstup pre gitarový signál. V móde BROWSER je prvotne vstupná sekcia zamknutá, to znamená, že na každú zostavu budú použité rovnaké nastavenia, samozrejme pokiaľ sa nerozhodnete ju odomknúť. Pokiaľ túto sekciu odomknete, vstupné nastavenia budú aplikované pre každú zostavu samostatne. V Performance móde tato sekcia prvotne nie je zamknutá, pretože si spravidla užívatelia pripravujú a ukladajú vlastné produkcie so špecifickým nastavením vstupnej sekcie pre rôzne kompozície, skladby ale aj nástroje.  Noise Gate tiež patrí k vstupnej sekcii.

Clean Sens – nastavenie citlivosti pre čistý signál. Rôzne typy gitár majú rôzne výstupné hodnoty v závislosti na použitých snímačoch a hrúbke strún, napr.: humbucker snímače generujú vyššiu voltáž v porovnaní s jedno-cievkovými snímačmi. Silnejší signál tiež generujú gitary s aktívnou elektronikou v porovnaní s gitarami s pasívnou elektronikou. Pokiaľ máte pocit, že čistý zvuk je buď príliš hlasný alebo naopak príliš slabý v porovnaní so skresleným zvukom, je možnosť upraviť parameter Clean Sens na hodnotu, kde čistý zvuk bude hlasitostne vyrovnanejší so zvukom skresleným. Clean Sens determinuje hlasitosť čistého zvuku, nie však to, čo z gitary ide do zosilňovača alebo efektov. Gitara s nízkou výstupnou hlasitosťou bude znieť čistejšie, pričom gitara so silným výstupom ľahšie vyprodukuje skreslený zvuk. Extrémne “silné” gitary generujú nechcené skreslenie, ktoré je indikované červeným blikaním VSTUPNEJ LED. To je však relevantné len pre čisté zvuky, ale prominentné skreslenie na zosilňovači úplne zamaskuje jemné klipovanie na vstupe. Clean Sens nie je jednoduchý vstupný gain. Všimnite si, že nemá vplyv na samotný gain skresleného zvuku.

Distortion Sens – nastavenie citlivosti pre skreslený signál. Distortion Sens by mal za normálnych okolností zostat na nule (stredná pozícia). Každá zostava bude reagovať tak, ako by ste mali gitaru zapojenú do originálneho zosilňovača. Pokiaľ ale cítite, že vaše gitara má tendenciu zvuk príliš alebo naopak nedostatočne skreslovať vo väčšine z používaných zostáv, môžete gitaru kalibrovať pomocou nastavenia Distortion Sens.  Distortion Sense nie je obyčajný booster, pretože neovplivnuje gain čistého zvuku. Ani jeden z týchto parametrov neslúži k zafarbeniu zvuku ale len pre korekciu signálu.

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2020/02/input-displej-str1-kps.jpg

Noise Gate ak to nie je potrebné, používajte v rozsahu nastavenia od 3 – 6 (z rozsahu 0 až 10). Pri čistých zvukoch to môže byť aj menšia hodnota, pri skreslených na to choďte opatrne! Príliš vysoké hodnoty vám odrežú dosť zo signálu.

INPUT SOURCE – určenie vstupu – máte na výber s nasledujúcich: Input, Return1 a SPDIF imput reamp. Pre klasický vstup používajte Input. Pri prepojení napr. s iným ďalším nástrojom môžete využiť Return1.

*

Pri výbere tlačidla IN sa v Rig Managery objaví nasledovný náhľad:

pre zväčšený náhľad – klikni sem!

in-sekcia-kps-rig-manager-3.0.jpg

*

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2019/07/kemper-profiler-stage-front-right.jpg

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *