Subsonic filter pre zariadenia GR a VG

Filter-Buffer Roland 13-kolíkový, pre  GR-55, VG-99 gitarové synth-geary

preklad a doplnenie pôvodného článku: https://www.joness.com/gr300/Filter-Buffer.htm

nástroj na optimalizáciu sledovania signálu a EFX.

*

Filter/Buffer vykonáva tri základné veci:

1/ šesť podzvukových filtrov odstraňuje nehudobný a mechanický šum z výstupu 13-pinového gitarového syntetizátora Roland, aby sa zlepšilo sledovanie syntetizátora a modelovanie COSM.

2/ Filter/Buffer poskytuje dva pomocné vstupy s vyrovnávacou pamäťou, ktoré umožňujú gitarám bez GK alebo akémukoľvek zdroju zvuku prístup k modelovaniu zosilňovačov COSM a efektom v gitarovom syntetizátore Roland, ako je GR-55.

3/ Filter/Buffer pridáva hlavnú efektovú slučku pre oba pomocné vstupy a normálny gitarový výstup z 13-pinového gitarového syntetizátora Roland.

FAQ – často kladené otázky

Pridáva Filter/Buffer nejakú latenciu alebo oneskorenie?

Nie. Žiadny z mojich procesorov nepridáva žiadne oneskorenie. Rovnako ako GR-300 a GR-100 sú to čisto analógové procesory, ktoré netrpia nevyhnutnou latenciou zavedenou digitálnymi systémami.

Bude filter/buffer fungovať s AKÝMKOĽVEK gitarovým ovládačom Roland alebo gitarovým syntetizátorom?

Testoval som Filter/Buffer s Roland GK-3 a gitaru Godin LGX-SA pomocou snímacieho systému RMC. Filter/Buffer bol tiež úspešne testovaný s Roland GR-55 a VG-99.

Vyžaduje táto jednotka nejaké napájanie?

Nie. Filter/Buffer získava svoju silu z pripojenia ku gitarovému syntetizátoru. Ide o rovnaký prístup, aký použil Roland pre BC-13, US-20 a GKP-4.

Ktorá gitara najviac profituje z filtra/bufferu?

Podľa mojich osobných skúseností najviac profitujú gitary s dutým telom, ako sú akustické gitary, ako napríklad séria Godin ACS-SA, alebo poloduté gitary, ako napríklad ES-335. Zdá sa, že tieto gitary prenášajú viac nízkofrekvenčnej energie v tele gitary. Vlastnil som Xotica EA-1 so systémom Graphtech Ghost a emulácia GR-300 vo VG-99 bola bez ďalších podzvukových filtrov takmer nepoužiteľná.

Aké efekty Filter/Buffer umožňuje prístup gitár bez GK v GR-55?

Filter/Buffer poskytuje prístup k sekcii modelovania zosilňovača COSM, ktorá obsahuje parametre ako typ zosilňovača (Fender Twin, Matchless, Marshall, Mesa/Boogie atď.), ovládanie tónov, typ reproduktora (1×8″, 4×10″ atď.) , typ mikrofónu reproduktora (Shure SM57, AKG, Neuman atď.), vzdialenosť mikrofónu, poloha a úroveň mikrofónu.

Po modelovacej sekcii Amplifier COSM nasleduje sekcia MOD, ktorá obsahuje obľúbené gitarové efekty ako Overdrive, Wah, Compression alebo Octave. Filter/Buffer tiež poskytuje prístup do sekcie MultiFX. Sekcia MFX má efekty Roland od bežných (ekvalizér, phaser) až po ezoterickejšie efekty, ako sú Super Filter (prepínateľné -12, -24 alebo -36 dB na oktávu filtrovanie), Step Phaser, Slicer a Lofi Compression.

Nakoniec je tu sekcia globálnych efektov s Chorus, Delay, Reverb a Master 4 pásmovým ekvalizérom, s hi- a low shelving filtrami a dvoma zametateľnými strednopásmovými filtrami. Vstupné signály Filter/Buffer môžu byť tiež zacyklené pomocou frázovej slučky GR-55, ako je znázornené v tomto videu.

Umožňuje Filter/Buffer gitarám bez GK pristupovať k zvukom syntetizátora v GR-55?

Nie. Ak chcete spúšťať zvuky klavíra alebo hrať na modelovanom analógovom syntetizátore Roland GR-300, stále budete potrebovať delený hex snímač, ako je Roland GK-3 alebo podobný.

Ovplyvňuje Filter/Buffer zvuk gitary?

Nie. Pozrite si ukážku videa. Filter/Buffer odstraňuje iba podzvukové, nehudobné informácie. Napríklad priamy zvuk piezo snímačov, nespracovaný, je úplne rovnaký, s Filter/Buffer aj bez neho. Ak hráte na gitare vybavenej GK-3, Filter/Buffer žiadnym spôsobom nezmení zvuk vašej gitary, ale stále budete mať výhody prídavných pomocných vstupov a slučky Master Effects.

Kúpil som si externý Filter/Buffer pre GR 55. Nemôžem to spustiť. Skúšal som spustiť pomocnú gitaru bez GK-3 snímača do aux 1 vstupu na Filter/Buffer a výstup ide na 13-pinový GK vstup. Nepočujem žiadny zvuk.

Najrýchlejší spôsob, ako otestovať Filter/Buffer s GR-55, je vyvolať továrenský Patch LEAD 30-1. Nie všetky výrobné predvoľby umožňujú počuť normálny gitarový vstup, ale LEAD 30-1, 30-2 a 30-3 všetky používajú normálny gitarový signál. V demonštračnom videu som použil LEAD 30-1 a všetko Filter/Buffer sa testuje s touto opravou, aby sa zaistilo, že jednotka pred odoslaním správne funguje.


Manuál k zariadeniu Filter-Buffer

https://www.joness.com/gr300/pdf/Filter_Buffer_Manual.pdf

Filter/Buffer obsahuje 6-24 dB na oktávu hornopriepustné filtre, ktoré spracovávajú výstup z deleného hex gitarového syntetizátora. Hornopriepustné filtre sú vždy zapnuté a sú napájané pripojeným gitarovým syntetizátorom. Filter/Buffer má dva pomocné vstupy, vstupy A a B.

a) – Pomocný vstup – 1. Jedná sa o vysoko-impedančný vstup špeciálne navrhnutý pre typický výstup z gitary s pasívnou elektronikou. Tento vstup je vždy zapnutý. Zapojenie gitary do tohto vstupu odošle vstupný signál do pripojeného 13-pinového gitarového syntetizátora. Aj keď je tento vstup určený pre gitarové signály, možno ho použiť s akýmkoľvek zdrojom zvuku. Tento vstup je nevyvážený vstup s hrotom.

b) – Auxiliary (pomocný vstup) – 2. Tento vstup je identický s Auxiliary Input 1. Oba Auxiliary Inputs 1 a 2 sú aktívne zmiešané s normálnym gitarovým signálom odosielaným z pripojenej 13-kolíkovej gitary. To znamená, že až tri gitary (alebo podobné) možno použiť s gitarovým syntetizátorom súčasne.

c) – Master Effects Loop. Po skombinovaní troch normálnych gitarových signálov sa tieto odošlú do slučky Master Effects. Slučka Master Effects je konektor typu TRS (tip-ring-sleeve). Pripojenie RING je odosielanie a pripojenie TIP je návrat. Tip = Návrat (z výstupu efektového zariadenia), Ring = Odoslať (na vstup efektového zariadenia, Sleeve (Objímka) = spoločné uzemnenie (pripojte tienenie ku všetkým trom objímkam).

Hlavná efektová slučka umožňuje súčasne spracovať všetky tri gitary (gitarový syntezátor, pomocný vstup 1 a pomocný vstup 2) prostredníctvom externých efektov.


Takto sa nainštaluje RMC OPT-01 od Richardta McClisha, ktorý opravuje problémy s tónmi Ghost na GR-55 z gitár, ktoré majú nainštalované 13-pinové snímače RMC Piezo, Graph Tech Ghost, LR Baggs a Fishman. Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, ako môžete vidieť na videu, a na GR-55 je to veľký rozdiel. Ak si chcete objednať OPT-01, kontaktujte Richarda McClisha na adrese info@rmcmusic.com. wwwlrmcpickup.com


 

Ako nainštalovať modul BluCoE Subsonic filtra do vášho Roland GR-55.

https://www.blucoe.eu/subsonic-filter

Táto webová stránka je určená len pre EÚ a USA. Ak si chcete kúpiť modul subsonického filtra tke z inej krajiny, kontaktujte ma prosím ohľadom nákladov na dopravu.

Čo je to?

V podzvukovom filtri sa väčšinou používajú piezzo prvky. Mechanický hluk je zvyčajne vyvolaný pri použití techník tlmenia dlaní alebo tremola, čo môže spôsobiť nepríjemné strašidelné tóny. Jedná sa o šesťkanálový modul filtra, ktorý odstraňuje podzvukový nehudobný a mechanický šum z výstupu 13-pinového rozdeleného snímača, aby sa zlepšilo sledovanie syntetizátora a modelovanie COSM.

Ako nainštalovať

Musíte otvoriť GR-55 a vložiť ho medzi 13-pinový DIN vstup a konektor dosky. Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, stačí znova pripojiť dva konektory.  Môžete sa rozhodnúť vytvoriť si to sami, pretože ide o riešenie s otvoreným zdrojom, ktoré je dostupné na internete. If je rovnaká schéma ako v zariadení GR Filter Buffer. Alebo si môžete kúpiť podobný podzvukový filter dostupný od RMC.

Na použitie s piezo prvkami. Len 49,50 € bez DPH a poštovné (doručujeme do celého sveta). Znižuje zdvojené tóny pri použití techník tlmenia dlaní alebo tremola. Go 13-pin Wireless!


Montáž Subsonického filtra do mojej GR-55

Pred montážou

 

Subsonický filter s doplnkami

Nainštalovaný subsonický filter – detail

Nainštalovaný subsonický filter – celkový náhľad

Montáž: Pôvodnú koncovku, ktorá išla na plošák GR-55 pripojíte na Input Subsonického filtra a dodaný multi-kábel zapojíte do Output-u Subsonického filtra. Tento následne prepojíte s pôvodným plošným spojom (koncovkou). Nalepíte na Subsonický filter nálepku a prilepíte celý prídavný modul – Subsonický filter na vhodné miesto v GR-55.

 

Podobné články

One Comment

 1. Ďalšie doplňujúce zariadenie: https://www.joness.com/gr300/quadbox.htm

  GK QuadBox – 1 vstup, 4 výstupy 13-pinový gitarový syntetizátor signálu – Kombinovaný klon US-20 a GKP-4

  Vlastnosti a špecifikácie:

  1 – 13-pinový gitarový vstup Roland

  4 – 13-pinové výstupy gitarového syntetizátora Roland

  Nezávislé vstupy GK S1/S2 pre každý výstup syntetizátora

  Individuálne stlmenie výstupu syntetizátora s LED displejom

  Možnosť výberu z gitarovej GK S-Volume, alebo maximálnej hlasitosti cez interné prepojky

  Duplikáty obvodov Roland GKP-4: GK S1/S2 diódová ochrana, regulované +5V napájanie

  Voliteľné vkladacie body pre Roland EV-5 alebo 10K potenciometer pre ďalšie ovládanie hlasitosti

  Rozmery: 6,625″ (D) x 6,5″ (Š) x 2,75″ (V).

  Hmotnosť: 1 lb 13 oz.

  GK QuadBox 1 vstup, 4 výstupy Roland GKP-4 Clone

  GK QuadBox je základným nástrojom, ktorý hráči gitarových syntetizátorov Roland hľadali: kombinácia prepínača jednotiek Roland US-20 s dlho nevyrábaným Roland GKP-4. QuadBox kombinuje vlastnosti týchto dvoch jednotiek dohromady, čo umožňuje jednej gitare hrať až na štyroch gitarových syntetizátoroch Roland súčasne.

  GK QuadBox začína základným dizajnom GKP-4 a pridáva výstupy GK Synth Volume s individuálne vyrovnávacou pamäťou. To umožňuje zapnutie a vypnutie výstupu (GK Synth Volume) každého syntetizátora, rovnako ako pri Roland US-20.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *