Zmena koncepcie zapojenia Neural QC a Roland GR-55

Nadväzujem na tento článok: https://mojagitara.com/pedalboard-neural-dsp-quad-cortex-roland-gr-55-midi-forte/ ktorý pojednáva o zapojení zariadení za pomoci dvoch špeciálnych pedálov Gerhat MINIMIX2 a Andrašovan MIDI stereo volume signál seprarátor-u.

V tom článku chýba info, taká drobnosť, že MIDI signál Ide s Microdesignum MIDI Forte cez out do Miditech – MIDI Thru 4 / FIlter, ktorý má 1x MIDI IN a 4x MIDI OUT, to len na spresnenie. A teraz k tomu novému zapojeniu.

Stále som rozmýšlal, ako vyriešiť zapojenie Neural QC spolu s Roland GR-55 syntesizer bez tých externých špeciálnych zariadení, pretože som chcel začať používať aj EXPRESSION PEDÁLe k Neural QC. Nakoniec som to vymyslel takto:

Z pedalboardu odišiel Miditech – MIDI Thru 4 / Filter a tiež Gerhat MINIMIX2 a Andrašovan MIDI stereo volume signál – separátor. Signál z MIDI OUT  zariadenia Microdesignum MIDI Forte ide do MIDI IN neural QC (kde som nastavil v MIDI MIDI THRUn na ON). Takto program change prechádzal na MIDI IN Rolandu GR-55 a tým som vyradil z činnosti Miditech – MIDI Thru 4 / Filter.

V GRID zobrazení Neural QC som tretí riadok použil na AUDIO prepojenie Rolandu GR-55 a Neural QC. Signál Guitar OUT z GR-55 som priviedol dvomi mono káblami na Return 1 a 2 Neural QC. Tým som vyradil z činnosti Gerhat MINIMIX2.  Ešte bolo treba vyriešiť ako separovať strero signály gitara/synth a Ukulele, čo som urobil tak, že som pre GRID riadky 1 a 2 Neural QC nastavil výstupy 3/4 (6,3mm = 1/4′ jacky) a pre spomínaný riadok 3 som nastavil výstupy 1/2 (XLR).

Odstránením tých dvoch pedálov sa v pedalboarde uvoľnilo miesto pre dva Expression pedále – ďalšie fotky a funkčnú schému doplním 🙂

Ovládané MIDI footcontrolérom Microdesignum MIDIForte16F2D s Expression pedálmi Behringer FC600 V2

Ovládané MIDI footcontrolérom RFX MidiBuddy MP128P s Expression pedálmi M-Audio EX-P

Tu je celková schéma ako to funguje:

Po riadok Return 1/2 Neural QC (fialové pole) je to rovnaké a všetko po tento bod zabezpečuje Roland GR-55 a snímač GK-3. Ale od toho bodu je smerovanie inak. Z Guitar OUT na GR-55 ide stereo signál na vstupy Return 1 a Return 2 v Neural Quad Cortexe.

Zvuková architektúra z Neural QC ide na vstupy (riadky) 1 a 2 (zelená bodka na fotke). Je vytvorená špeciálna schéma (routing) tak aby pre riadok (GRID) 3 (červená bodka na fotke) bolo umožnené pripojenie signálu z Return 1 a Return 2 do celkovej mixáže na výstupe Neural QC. Pre samostatné smerovanie zvukov určených pre gitaru a synth sú použité výstupy 3/4 a pre ukulele 1/2, tým vypadáva potreba použitie separátora signálu. V uvedenom príklade je riadok 4 (modrá bodka) nevyužitý.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *