Andrašovan MIDI stereo volume – signál separátor

Andrašovan MIDI stereo volume – signál separátor – slúži pre ovládanie stereo master volume a tiež pre MIDI riadenie dvoch samostatných stereo prichádzajúcich signálov. Na vstupe sú dva 6,3mm stereo jacky, kde prichádzajú dva samostatné stereo signály. V mojom (aktuálne konkrétnom) prípade jeden stereo signál je pre signál, prichádzajúci z NEURAL DSP QUAD CORTEXu (gitarové zvuky) a druhý stereo signál ide z ROLAND GR-55 (gitara a Synth).

Na výstupe sú celkove 4 mono jacky (obrázok vyššie). Ide v podstate o dva výstupné stereo signály L/R RED a L/R GREEN. Stereo výstup (červená LED-ka – RED) je pre nasmerovanie gitarových zvukov a synťákových zvukov na jednu vetvu stereo. Stereo výstup (zelená LED-ka – GREEN) je pre nasmerovanie zvukov ukulele. Krabica (celé šasy je použité s pedálu George Denis).

Z bočnej strany (obrázok nižšie) je 5-DIN konektor pre MIDI IN, kde prichádza MIDI povel u MIDI controlleru MIDI Forte. Na nepárne číslo povelu sa zopne RED – červená vetva (aj červená LED-ka) a stereo signál je smerovaný na tieto výstupy. Na párne číslo sa zopne GREEN –  zelená vetva (a aj zelená LED-ka) a stereo signál je smerovaný zase na tieto výstupy. Na obrázku nižšie je vidieť červenú a zelenú LED-ku, ako aj MIDI konektor pre MIDI IN, konektor napájania a dva vstupné stereo jacky pre vstupné spracovanie.

Prepínanie týchto dvoch stereo signálov je vyriešené aj manuálne a to stlačením špičky na pedále (prepne sa vetva aj ledka). Na obrázku nižšie je vidieť osadenie pedálu zvnútra. Hore (pravá bočná strana pedálu) 4x výstupné 6,3 mm jack female a dole (ľavá bočná strana pedálu) 2x vstupné 6,3 mm jack female, jack napájania a MIDI 5-DIN konektor.

Napájanie je vyriešené klasicky cez 9V DC v strede mínus. Na bočnej strane pedálu je aj potenciometer, ktorým je možné nastaviť spodnú hlasitosť pre ovládanie master stereo volume signálu, prichádzajúceho na výstupné jacky. Na obrázku nižšie môžete vidieť moje teraz aktuálne (2022-04) osadenie tohto pedálu v pedalboarde.

 

 

Podobné články

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *