|

Urči o aké akordy sa jedná – rébus

WORKSHOP V tomto článku (ktorý je určený už pre tých, ča sa trochu v akordoch vyznajú) vás trochu potrápim s vyššou kategóriou akordov. Nižšie na obrázkoch dvoch interaktívnych hmatníkov vidíte vždy po dva akordy, ktorým chýbajú názvy tónov. Skúste ich doplniť a pomenujte tieto akordy 🙂

1/ úloha: Najskôr si zvoľte ako základný (najnižší) ton „C“ a k nemu doplňte čierne dohmaty v bielych ováloch. O aký akordový hmat sa jedná? Pomenujte ho a určite jeho intervalovú skladbu. (Foto vpravo)

2/ úloha: Potom si zvoľte ako základný (najnižší) ton „H“ a rovnko k nemu doplňte tie isté čierne dohmaty v bielych ováloch. O aký akordový hmat sa jedná? Pomenujte ho a určite jeho intervalovú skladbu. (Foto vľavo)

*

*

3/ úloha: Na obrázku nižšie sú zobrazené tóny „E-Gis-D„. Najškôr k ním doplňte čierne dohmaty v bielych ováloch. O aký akordový hmat sa jedná? Pomenujte ho a určite jeho intervalovú skladbu. (Foto vľavo)

4/ úloha: Na obrázku nižšie sú zobrazené tóny „E-Gis-D„. potom k ním doplňte čierne dohmaty v oranžových ováloch. O aký akordový hmat sa jedná? Pomenujte ho a určite jeho intervalovú skladbu. (Foto vpravo)

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *