|

Koordinačné cvičenie v 4.polohe

Koordinačné cvičenie pre ľavú (dohmatovú) ruku v 4.polohe (to znamená, že dohmatové prsty obsluhujú 4-5-6 a 7 polohu v logickom slede). Okrem toho si precvičujete synchronizáciu hry oboch rúk. Pravou rukou hráte striedavým (alternatívnym) brnkaním, avšak pozor!

Kôli efektívnejšiej hre je v niektorých miestach alternatívne brnkanie narušené, čo vidíte nižšie na obrázku v TAB značení podľa označenia smeru brnknutia pre každý tón. V 2 až 5 takte pozrie vždy dve noty pred tou poslednou – ideš s brnknutím v tom istom smere! V každom takte sa druhý tón hrá technikou „uvoľnenie“ (pull-off).

*

koordinacne-cvicenie-hmatník

*

Dôležitým momentom nie je len čiastočné použitie techniky „pull-off“ ale aj dobré precvičenie hybnosti a spolupráce prostredníka a prstenníka dohmatovej (ľavej) ruky. Tieto prsty bývajú pomerne ťažkopádne, najmä pri ich striedavom použití. Pri cvičení postupujte od veľmi pomalého tempa k rýchlejšiemu, vždy až po zvládnutí tempa pomalšieho. Celkove sa riaďte základnými pravidlami pre hru ľavej a pravej ruky: Základné pravidlá pri hre

*

koordinacne-cvicenie noty a taby

Po zvládnutí tohto cvičenia sa môžete presunúť na iné miesto hmatníku gitary (vyššie alebo nižšie) a tam opäť precvičovať toto koordinačné cvičenie. Čím budete hrať nižšie, v nižších polohách (bližšie k hlave nástroja), tým bude väčšia náročnosť na rozťažnosť prstov dohmatovej (ľavej) ruky.

*

Koordinačné cvičenie v 4.polohe

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *