BOBBIB7 – GR55 GK Pin7 break out box

BOBBIB7 – GR55 GK Pin7 break out box/break in box 24/06/2015 by rowan

preklad a doplnenie článku na: https://www.ampworks.co.uk/experiments/gr55-gk-bobbib7/

Je to break in box a break in box pre pin 7 na systéme Roland synth. Chytľavý názov BOBBIB7. Toto je PCB, ktorý som navrhol na použitie s GR55 a podobnými gitarovými syntezátorovými pedálmi a gitarami vybavenými GK, ako sú Godin, Brian Moore, Fender Roland-Ready Strats atď.

Budem predpokladať, že ak to čítate, viete, čo je GR55 a čo je gitarový kábel GK.

AKTUALIZÁCIA 2017: Toto je teraz na predaj na http://www.rsdsound.co.uk/product/p7-bobbib7-gk-breakout/

Kolík 13-kolíkového GK kábla nájdete tu.

Na Johnovej stránke môžete vidieť, že normálny signál magnetickej gitary sa nachádza na kolíku 7, takže prístup k tomuto kolíku pomocou „normálnych“ konektorov je užitočný. Táto doska má 3 funkcie, ktoré sú popísané nižšie.

Roland GK 13-pinový konektor

GK cable Break out box:

Gitarová výstupná zásuvka GR55 je dosť hlučná, príliš hlučná na použitie so zosilňovačmi s vysokým ziskom. Je to spôsobené veľkým počtom prepínačov (odborný termín) vo vnútri pedálu GR55, ktoré demodulujú a dostávajú sa do audio signálu.

Aby sa tomu predišlo, mnohí používatelia (doteraz vrátane mňa) vedú magnetický signál po normálnom zvode a signál GK po zvode GK. Zapojením kábla GK do vstupu BOBBIB7 GKinput a konektora do výstupu môžete vypnúť magnetický tón bez toho, aby sa dostal do pedálu. Musíte mať tiež výstup GK pripojený ku GR55, pretože snímač GK ukladá váš mag signál do vyrovnávacej pamäte, aby ho mohol poslať po kábli GK, a preto vyžaduje napájanie GR55.

GR55 Break in box:

Toto je najlepší kúsok. Zapojením normálnej gitary do jack vstupu a GK kábla do GK výstupu môžete použiť akúkoľvek gitaru s modelingovou úžasnosťou GR55. GR55 používam ako „druhý zosilňovač“ pri hraní naživo a chcel som to urobiť už veky, aby som mohol koncertovať s akoukoľvek gitarou, nielen s mojou GK. Tiež užitočné, ak máte problém s prasknutím strún na gitare GK. Doska má priestor pre malý zosilňovač na zosilnenie maggitarového signálu, ktorý poskytuje zdroj LoZ, ktorý GR55 očakáva. Používa jeden SMT FET a niekoľko pasívnych komponentov 0805.

GR55 ako multiFX pedál:

Toto som ešte neskúšal, ale malo by to fungovať. Zapojením FX send do jack vstupu a FX return do mono výstupu GR55 môžete použiť rôzne FX kanály GR55 s akýmkoľvek normálnym nastavením. Sakra užitočné. EDIT (apríl ’16): Teraz som vyskúšal a zahral toto nastavenie v FX slučke môjho zosilňovača. Naozaj to funguje veľmi dobre! Spustil som Patch Level medzi 100-130 a ovládač hlasitosti asi o 11:00.

Schéma: http://ampworks.co.uk/wp-content/uploads/2015/06/13pin_p7_breakout-Project.pdf

Viac informácií:

1,6 mm FR4
Odolnosť voči fialovej spájke, čo znie lepšie.
Pozlátené podložky a cez pokovovanie.
2-stranná doska, pokovovaná priechodným otvorom
Doska navrhnutá tak, aby sa zmestila do krabice typu musikding.de B, čo je ich verzia Hammond 1590B
Beží zo zdroja GK 7-0-7, nie sú potrebné batérie ani PSU.
U môjho miestneho dodávateľa (farnell UK) som nenašiel konektory, ktoré by sa hodili na dosku, takže som ich pripojil plávajúcim spôsobom ako na obrázku.

Vyberte si medzi mag na gitare GK a gitaru len mag

Bol som požiadaný o pridanie prepínača na výber vstupu p7 medzi káblom mag thru GK a mag z konektora. To sa dá urobiť pomocou niekoľkých jednoduchých modov. Tu sú zle naskenované čmáranice.

V skutočnosti by ste však mohli použiť dosku s dvoma konektormi ako pôvodne a nainštalovať lacný pasívny prepínač AB alebo ABY. Toto by si vybralo medzi mag-only priamo z gitary a break-out jack BOBBIB. Výstup by šiel do zásuvného konektora, cez vyrovnávaciu pamäť a do GK. Je zrejmé, že režim „Y“ tu nemá skutočné využitie. Tu je video nápadu v praxi:

Vylúčenie zodpovednosti:

Nemôžem niesť zodpovednosť za akúkoľvek stratu, osobné zranenie alebo poškodenie zariadenia vyplývajúce z používania / zneužitia BOBBIB7 alebo informácií na tejto stránke.

K dispozícii: Toto je teraz na predaj v RSD Sound. Po vypredaní na sklade v RSD Sound postavím na objednávku.

https://www.vguitarforums.com/smf/index.php?topic=15383.msg109823

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *