|

Demo song – Vietor (ukážka improvizácie v dvoch stupniciach)

Valveking demo song – Vietor

Nastavte si parametre prehrávania v Soundcloude: https://mojagitara.com/audio/

*

*

WORKSHOP V tomto príspevku si ukážeme názorný príklad ako môžete zahrať sólový gitarový párt v krátkom ukážkovom demo songu „Vietor“ s tým, že stredná časť skladby strieda akordy 4/4/ D – C – G C G C /, počujete ten motív dvakrát hneď na začiatku po úvode (rytmický beglaid). Môžete si následne za sebou vypočuť dve improvizačné sóla, s ktorých je to prvé  (s durovým charakterom) vedené v „Dprirodzenej pentatonike a to druhé (s molových charakterom) v „Dbluesovej hexatonike.

Audio súbor na vypočutie (stiahnutie) pre vás je tu: Soundcloud demo song Vietor

*

Schéma tónov, použitých v prvom sóle, kde je použitá D prirodzená pentatonika

*

schéma tónov v druhej časti sóla, kde je použitá D bluesová hexatonika

*

Obrázok (noty a TABy) nižšie znázorňuje notovo tabulatúrny záznam gitarového motívu, hraného v úvode rytmickou gitarou. Prvý a druhý takt ukazujú netlmenú gitaru a tretí a štvrtý takt kde sa tlmí. Samozrejme prvý tak hrá naraz s tretím a druhý zo štvrtým. Vyskúšajte si sami zaimprovizovať s použitím jednej aj druhej stupnice.

Tóny označené menšie a polo-priesvitne som hral tapping technikou (príklep prstom pravej – brnkacej ruky) ale môžete ich v pohode tiež použiť aj na normálne klasické hranie. Napravo  Demo skladba má samozrejme aj krátky úvod a záver 🙂

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *