EVERTUNE – ladenie a hrúbky strún

Aké ladenia sú podporované pri kobylkovom systéme EverTune?

Akékoľvek ladenie môže byť podporované, pretože každú strunu ladí hráč – muzikant. Štandardné sedlá EverTune, ktoré sa dodávajú s mostíkom, však majú rozsah napätia nominálne 10 – 28 libier a určite 11 – 26 libier.

K predaju sú tiež sedlá s nízkym napätím, ktoré sa pohybujú od 8 do 22 libier a sedlá s vysokým napätím, ktoré sa pohybujú od 15 do 45 libier. Môžete si ich kúpiť tu, ak máte hrúbky strún a ladenie, ktoré potrebujú veľmi vysoké a veľmi nízke napätie. prepočet libra / kg – tu!

Štandardné sedlá nominálne 10 – 28 libier.

Nízkonapäťové sedlá nominálne 8 – 22 libier.

Sedlá s vysokým napätím nominálne 15 – 45 libier.

Štandardné napínacie sedlá, ktoré sa dodávajú bežne s kobylkou, pokrývajú asi 80 % bežných kombinácií ladiacich strún.

Ako teda vieme, aké napätia potrebujeme pre naše špecifické ladenia a hrúbku strún?
Prvým krokom k rozhodnutiu, ktoré sedlo je vhodné pre určitý rozsah ladenia, je použiť kalkulačku meradla napätia strún. Vypočíta napätie pre dané veľkosti strún a odporučí, ktoré sedlo je správne. Kalkulačka meradla napätia struny.

 

Aké hrúbky strún sú podporované?
Od augusta 2019 naša továreň rozšírila otvor, aby sa do neho zmestili struny až do veľkosti 0,080 (*). Predtým sa do sediel EverTune s najväčšou podporovanou veľkosťou zmestili výplety až do veľkosti 0,074. Je možné, že starý inventár tam bude minimálne do roku 2022. Takže hráči, ktorí potrebujú veľkosť 080, by si to mali pred kúpou potvrdiť, ak je to možné.
* Veľkosť otvoru je teraz v skutočnosti 084, ale 084 fungujú len pre niektorých výrobcov, pretože niektorí výrobcovia robia omotávku loptičky väčšiu ako 084, a tak sa cez ňu celý výplet nezmestí. Ako je znázornené v tomto príklade, omotávka struny bola 110. Na niektorých typoch strún je omotávka (vinutie) na väčších veľkostiach buď rovnaká alebo menšia ako veľkosť struny. Tieto by boli vhodnejšie.

 

 

Možné problémy s intonáciou pri použití strunových meradiel väčších ako 0,074 na 7 a 8 strunových gitarách:
Pri hrúbkach strún väčších ako 0,074 si treba uvedomiť, že máme obmedzený intonačný rozsah. Takže ak bola kobylka nainštalovaná pre menšie súpravy strún, .080 nemusí mať dostatočný zdvih na to, aby intonovala celú cestu späť. Ak vopred poznáme veľkosti strún, môžeme kobylku posunúť o mm dozadu, aby sa prispôsobila. Hoci na 8-strunovej inštalácii môže byť stále veľmi blízko, ak tenká vysoká E struna musí intonovať ďaleko dopredu.

 

Aké typy strún by som mal použiť?

 

Potiahnuté verzus nepotiahnuté:
Odporúčame potiahnuté struny. Je to preto, že hrdza (oxidácia) v skutočnosti pridáva strunám na hmotnosti. Účinok tejto hmotnosti navyše sa prejaví počas prvých dní až jedného týždňa, pretože výška tónu môže mierne klesať (5 – 15 centov) a veľmi postupne. Pri potiahnutých strunách sa tomuto poklesu napätia zvyčajne zabráni. Bez potiahnutých strún je dosť ľahké každých pár dní mierne preladiť, kým hrdzavá vrstva nepokryje strunu.

 

Wound alebo Unwound (vynuté alebo nevynuté):
Ak je to možné, odporúčame navinuté struny. Najmä v rozmedzí veľkostí 016 – 026 (zvyčajne G struna). Navinuté struny sú pružnejšie a lepšie spolupracujú s našimi sedlami s konštantným napätím.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *