Hipshot tremsetter

Tremsetter výrazne zlepšuje stabilitu tremola (ladenia) na gitare automatickým vrátením plného plávajúceho tremola do presnej „nulovej“ neutrálnej polohy, čím sa eliminuje trepotanie – trasenie a pokles, takže gitara zostáva naladená. Môžete ohýbať struny, hrať harmonické mostíky, agresívne rytmické party alebo stlmiť struny a kobylka zostane stabilná. Najlepšie zo všetkého je, že Trem-Setter je úplne retro-fit. Nie je potrebné zasahovať do svojej gitary (typu strat, superstrat), stačí tremsetter nainštalovať a hrať!

 

Manuál na osadenie: https://manualzz.com/doc/13833103/dwnlf9407fa9f774b2fc75f91e78a5cff7f1

Skôr ako začnete, majte svoju gitaru naladenú a presne ju nastavte ako sa vám to páči, keď sa vaše tremolo vznáša vo svojej správnej polohe (Plávajúca poloha tremola sa líši podľa typu gitary, na ktorú hráte. Príklad: Floydisti radi majú spodný okraj úrovne tremola s horným povrchom gitary, zatiaľ čo Fender tremolá sú na miernom uhol so zadnou hranou mostíka asi 1/8″ (3 mm) mimo tvár gitary. Môžete sa obrátiť na výrobcu špecifikácie pôvodného nastavenia.

A môžete pokračovať krokom 1

1) Odpájkujte uzemňovací vodič a odstráňte pôvodné čeľusť a stred jar. Nainštalujte nové samostatné háčiky s pazúrmi (dodávané v Hipshot kit) pomocou originálnych skrutiek. Ak hráte s ťažkým rozchodom struny, možno budete chcieť trojpružinovú zostavu s použitím dvojitého dodávaná pružinová príchytka (pozri obr. A). (Najprv vám odporúčam vyskúšať nastavenie dvoch jednoduchých pružinových čeľustí.) Znovu pripájajte
zemný vodič k nové čeľusťové háky a prenastaviť napätie pružiny tak, aby tremolo pláva v požadovanej polohe, keď sú struny naladené.

2) Pri držaní udržiavacieho bloku v polohe úplného „zdvihnutia strún“. (to znamená, že tremolom vytiahnete struny úplne hore bar), opatrne odmerajte aspoň 3 3/8“ (min. 86 mm) od okraj bloku podpory (pozri obr. 1 nižšie). Označte v súlade so stredom polohu pružinovej dierky, pomocou ostrého nástroja ako je šidlo alebo dierovač. Namontujte sponu závesu pomocou skrutiek s plochou hlavou poskytnuté. Na niektorých gitarách s krátkymi dutinami nemusí byť miesto na namontovanie spony závesu, pokiaľ sponu nerozstrihnete na
polovicu a nenamontujete pomocou jednej skrutky (pozri obr. 2 nižšie).

3) Uvoľnite nastavovaciu skrutku na mosadznom golieri Tremsettera (pozri obr. 3). Nedovoľte, aby sa tiahlo náhodne vysulo zo zariadenia držiaka, jednotka sa môže rozpadnúť a časti sa stratia. Opatrne posuňte tiahlo cez tremsetter dostatočne ďaleko, aby čistí zadnú stranu tremolovej dutiny. Nainštalujte Tremsetter zasunutím štvorcového otvoru držiaka Tremsetter hákový koniec spony závesu. Vyrovnajte tremsetter rovno s gitarou a jemne zatlačte tiahlo do zadnej časti tvár steny dutiny tak, že zanecháva malú stopu.

Vŕtačka a 3/16 “ (5 mm) priemer otvoru asi ½“ (13 mm) hlboký pre tiahlo do steny zadnej dutiny vašej gitary (našiel som použitie 6″ (15 cm) dlhého vrtáku uľahčuje a čistí prácu. Tento dlhší vrták je možné zakúpiť vo väčšine železiarstiev za 3 alebo 4 doláre. Dávajte pozor, aby ste si nepoškodili zadnú časť gitary vŕtačka). Vložte hákový koniec tiahla do stredu pružinový otvor na podpornom bloku. Niekedy to môže byť nevyhnutné mierne upraviť tvar háčika pomocou klieští s dlhým nosom. Dbajte na to, aby sa tremolo voľne kývalo a tiahlo áno nešúchajte o strany otvoru pre ťažnú tyč.

Pri Trem-Setter môže byť potrebné upraviť tvar tiahla narazí na kryciu dosku, keď sa tremolo prepne do polohy „zdvihnutie struny“.

4) Teraz si položte gitaru lícom nadol do lona tak, aby bol krk naklonený vľavo od vás a uistite sa, že sa nedotýkate tremola alebo tremolo rameno. Tremolo sa musí vedieť voľne kývať. Rovnako uvoľnite nastavovacie skrutky s dvomi pružinami o ½ až 1 celú otáčku. S Uvoľnite nastavovaciu skrutku mosadzného goliera, zatlačte mosadzný golier k sebe tesne oproti koncu závitovej rúrky (pozri obr. 4) tak, aby malá medzera asi 1/16 “ (1,6 mm) sa objaví v bode B.

Teraz utiahnite nastavovaciu skrutku a uvoľnite mosadzný golier. Čo by malo stalo sa toto; keď zatlačíte mosadzný golier doprava k otvoriť medzeru1/16″ (1,6 mm) v bode B ste stlačili obe uvoľnená pružina a dolná pružina (pozri obr.). Teraz utiahnite mosadzná skrutka, ktorá ho „uzamkne“ k tiahu. Kedy pustíte mosadzný golier, pružina sa roztiahne a prinúti sa medzeru v bode B uzavrieť. Tiež stiahne udržiavací blok späť na svoj pôvodná poloha. (Nezabudnite, že ste uvoľnili dve pružinové skrutky ½ až ¾ otáčky (krok 3). Keď ste to urobili, udržiavací blokposunutý doprava asi o 1/ 16″ (1,6 mm). Teraz Tremsetter potiahne udržiavací blok späť doľava do pôvodnej polohy.

Skontrolujte, či je objímka v pevnom kontakte s koncom trubice bod A (obr. 4) a že matica je v pevnom kontakte s tvár autobusu v bode B. Keď je tremolo v „neutrálu pitch” pozíciu, musí dôjsť ku kontaktu v týchto dvoch bodoch. Bod A môže byť ťažké skontrolovať, pretože výhľad môže byť zakrytý malá uvoľnená pružina. Ak je v bode A pevný kontakt, golier a zvyšok zostavy Tremsetter sa budú pohybovať spoločne ako začnete spúšťať struny pomocou ramena tremola. Ak tuje medzera, mosadzný golier sa posunie skôr ako zvyšok zostavy. Aby ste odstránili medzeru v bode A, rovnomerne uvoľnite vonkajšie napätie pruží, kým medzera nezmizne. Ak je v bode B medzera, rovnomerne utiahnite dve vonkajšie ťažné pružiny, kým medzera nezmizne. Jemne kývajte tremolom tam a späť z polohy „zdvihnutia strún“. do polohy „String lower“ a skontrolujte dobrý kontakt v bodoch A a B, keď je tremolo v neutrálnej polohe. Teraz dolaďte gitaru a znova skontrolujte dobrý kontakt v bodoch A a B.

TREMSETTER – ÚPRAVA – NASTEVENIE

Pre zvýšenie stability tremola utiahnite palcové matice Tremsetter smerom k sebe (obr. 4). Tým sa stlačí pružná pružina, ktorý účinne pôsobí proti dodatočným silám zavedeným počas ohýbanie strún, vibráta, jemné ladenie, stlmenie atď. Všimnete si tlak v ramene tremola sa zvyšuje, keď uťahujete sponu jar. Jemne dolaďte presný pocit z vašej ruky; nájsť nastavenie ktorý sa cíti pohodlne na ramene tremola a tiež vám dáva dostatočná stabilita mosta.

Po nastavení Tremsetter výrazne zlepší kvalitu vašej gitary stabilitu. Tremolo sa vždy vráti k presnému originálu „nulová“ poloha bez ohľadu na stav ostria noža a otočné posty. Všetka energia, ktorú vložíte do svojich strún, zostane v nej struny. Neplytvá sa energiou pri prehýbaní mosta dopredu.Výsledkom je, že vaša gitara bude mať väčšiu výdrž a akordy zostanú lepšie ladia aj pri radikálnych ohyboch strún. Vibrata sú ostrejšie a môžete ohýbať poznámky ďalej.

Môžete si oprieť ruku o kobylka na stlmenie zvuku, kobylka harmonická atď., a gitara zostane v nej naladiť. Jemné ladenie je rýchlejšie a presnejšie a ladenie jednej struny neovplyvňuje ostatné. Vyžaduje sa tiež menej ladení keď meníte struny. Vo všeobecnosti je vaša gitara viac pohotovejšie a stabilnejšie. Ak máte akékoľvek otázky alebo problémy, neváhajte a zavolajte alebo mi napíšte – a ďakujem vám, že používate hudobné produkty Hipshot.

Na stránke sa pracuje 🙂

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *