Göldo Back Box – inštalácia a nastavenie

Preklad a doplnenie originálneho článku: https://joe.emenaker.com/TremStabilizers/BackBoxInstallation.html

Pokyny dodané s BackBoxom sú v nemčine. Rockinger ich má na svojej stránke v anglickom preklade, no ani vtedy nie sú veľmi užitočné. S nasledujúcimi pokynmi môžete mať viac šťastia. Toto je osvedčená metóda, ktorú som vyvinul po inštalácii 3 BackBoxov a ESP Arming Adjuster. Malo by to fungovať pre jeden z nich alebo pre Ibanez BackStop. Ak to urobíte pre Ibanez, urobte každý krok dvakrát, raz pre každý z mechanizmov:

1/ Nájdite dva vrúbkované gombíky. Jeden gombík (ten na vonkajšej strane rámu) nastavuje polohu „tlačidla“ (ktorý sa bude dotýkať tremola). Druhý gombík je na „vnútri“ (medzi koncami rámu) nastavuje predpätie v pružine. Zoznámte sa s tým, ktorá je ktorá a ako fungujú.

2/ Upravte polohovací gombík tak, aby závitová tyč bola v jednej rovine s gombíkom (tj tesne predtým, ako závitová tyč začne vyčnievať,ak posunovač zatiahnete ešte viac späť do rámu).

3/ Ak musíte odstrániť pružiny, aby sa BackBox zmestil do dutiny, urobte to (a zvážte nákup silnejších pružín v miestnom obchode s gitarami… najmä ak máte 7-strunovú gitaru).

4/ BackBox zatiaľ neinštalujte.

5/ Rozhodnite sa, akú značku strún chcete používať dlhodobo. Ak zmeníte veľkosti alebo dokonca značku / model (pretože zloženie kovov sa medzi výrobcami líši) vašich strún, zmení sa napätie potrebné na udržanie tremola v určitej polohe (rovnako ako intonácia vašej gitary) a vy. budete musieť znova vykonať všetky nasledujúce kroky. Vyberte si teda značku/model strún a držte sa jej. (Odteraz tiež venujte zvláštnu pozornosť tomu, keď hovorím pružiny a keď hovorím struny. Medzi týmito dvoma je rozdiel iba v jednom písmene a možno budete musieť začať odznova, ak nastavíte nesprávne v nesprávnom čase).

6/ Rozhodnite sa, kde chcete, aby bola pokojová poloha vášho tremola, keď je toto všetko hotové. Nainštalujte whammy bar a pozrite sa na celú vec zboku a uistite sa, že viete, kde chcete, aby sa tremolo vznášalo, keď je v pokoji. Uvoľnite pružiny tak, že trochu odskrutkujete skrutky s pružinovými čeľusťami a tiež trochu utiahnete niektoré z vašich navinutých strún, kým sa tremolo nevytiahne z tejto pokojovej polohy dostatočne dopredu.

7/ Teraz nájdite blok, kus dreva, rolku mincí, hromádku hracích kariet (v skutočnosti by na to boli hracie karty pravdepodobne ideálne, pretože hrúbku môžete upraviť pridaním/odobratím jednotlivých kariet. Možno ich budete musieť všetky zošiť. spolu, keď viete, koľko ich potrebujete, keďže by sa vám mohli neskôr vyšmyknúť a vy by ste mohli o jedného prísť a celý proces by šiel rovno do čerta) atď., aby ste tam zablokovali tremolo. Urobíte to tak, že vložíte dištančný blok medzi blok tremola (vec, s ktorou sa pružiny… nie struny… pružiny… pripájajú a ktorá sa tiahne cez telo gitary)… medzi tento a zadnú časť (tj smerom od krku) tremolo blokovej dutiny. To zabraňuje tomu, aby sa trem otáčal ďalej dopredu. Budete musieť ťahať nahor/späť na tyči, aby ste uvoľnili miesto pre blok, ale keď to urobíte, mali by ste byť schopní pustiť sa a blok tam bude držať napätie struny.

Teraz sa pozrime, kde sme. Struny ešte nie sú v správnej výške, pružiny sú nastavené príliš voľne a blok bráni tremolu, aby sa nenaklonilo ďalej dopredu z našej želanej pokojovej polohy.

8/ Nalaďte struny na plnú výšku tónu (a ak sú to nové struny, pravdepodobne ich nechajte jeden deň odležať, kým sa natiahnu, a potom ich prelaďte na výšku tónu)

V tomto bode je tremolo vo svojej požadovanej pokojovej polohe a struny sú nastavené na výšku. Jediným problémom teraz je, že pružiny sú príliš voľné, a preto je potrebné, aby náš rozperný blok držal tremolo na mieste. Takže musíme prinútiť pružiny, aby začali niesť všetko zaťaženie.

9/ Postupným uťahovaním skrutiek na pružinovej čeľusti sa pružiny natiahnu. Počas toho si vyskúšajte, aké ľahké je krútiť dištančným blokom. Ako sa približujete a približujete, dištančný blok by sa mal ľahšie a ľahšie krútiť, až kým naň tremblo k vôbec netlačí a buď vypadne, alebo ho môžete ľahko vykĺznuť.

V tomto bode je tremolo v správnej pokojovej polohe, struny sú veľmi blízko správnej rozteči (ak je trochu vysoko, tak pružiny len o kúsok povoľte) a pružiny to držia samé. Perfektné! Oh, počkajte… zabudli sme vložiť BackBox!

10/ Teraz… nainštalujte BackBox do polohy tak, aby sa plsť takmer dotýkala trememolo bloku – kotvy (keď poviem „takmer“… šestnásť palca alebo pár milimetrov je v poriadku. Bližšie je pravdepodobne lepšie, ale nie nestarajte sa príliš o to, aby ste to dostali „na šírku ľudského vlasu“ alebo čokoľvek iné). Mali by ste vyvŕtať malý vodiaci otvor pre skrutky (NEVŔTAJTE CEZ PREDNÚ ČASŤ VAŠEJ gitary von! Podržte jednu zo skrutiek k vrtáku, ktorý chcete použiť, a nalepte na ňu kúsok pásky. vrták, aby ste vedeli, ako hlboko máte ísť), a možno budete musieť zaskrutkovať jednu zo skrutiek pod uhlom. Toto je fajn. Len sa uistite, že je BackBox bezpečne pripevnený a nekrúti sa, keď naň zatlačíte alebo zatiahnete.

AKTUALIZÁCIA: Niekto, kto si odo mňa kúpil BackBox, mal tento praktický tip, ako sa vyhnúť vŕtaniu pod uhlom. Je to však trochu viac práce. Dôvod, prečo by ste potrebovali zasunúť tú jednu skrutku pod uhlom, je ten, že celý piestový/pružinový mechanizmus je v ceste. Čo však môžete urobiť, je to všetko rozobrať, aby ste mali len hliníkovú základňu. Potom zaskrutkujte LEN tú jednu nepríjemnú skrutku (tú, ktorá je najbližšie k bloku tremola). Dôvod, prečo ešte nezaskrutkujete druhú skrutku, je ten, že budete musieť trochu pootočiť základňu BackBoxu, aby ste do nej vložili „črevá“. V skutočnosti to nemusí byť možné bez dočasného odstránenia niektorých vašich tremolo pružín. Takže vložte vnútornosti BackBoxu späť a potom nainštalujte zostávajúcu skrutku.

11/ Teraz umiestnite posúvač správne. Je príliš vysunutý, ak vidíte, že sa BackBox pohybuje, keď nakláňate tremolo dopredu (tj pri ponorení strún). Je zasunutý príliš dozadu, ak budete počuť, ako sa struny zdvihnú, ak ľahko zatlačíte na zadnú stranu (kde sú jemné ladičky). Inými slovami, chceme, aby BackBox nebol súčasťou rovnice, keď kývaš tremolo dopredu (potápanie strún), ale chceme, aby odolal aj tomu najmenšiemu pohybu dozadu (tj zdvíhanie strún). Urobte si čas na to, aby ste to urobili správne, pretože to skutočne ovplyvňuje, ako sa veci vyvinú. Tiež pomáha použiť chromatickú ladičku, aby ste videli, ako veľmi stúpajú vaše struny, keď položíte dlaň na tremolo. Pravdepodobne to nikdy nedosiahnete dokonalé. Ak to dokážete tak, že nepočujete žiadne zvýšenie výšky tónu, potom ste tam.

V tomto bode BackBox bráni tomu, aby sa tremolo vrátilo späť (ak ste položili dlaň na jemné ladičky alebo zlomili strunu), ale nie vpred (ak ste ohli strunu). Chceme, aby to začalo vzdorovať oboma spôsobmi.

12/ Začnite ešte viac uťahovať skrutky pružinového čeľuste. To spôsobí, že pružiny vyvinú väčšiu silu, ako je potrebné (ale BackBox bude brániť tremolu v pohybe). Táto extra sila sa prejaví iba vtedy, keď sa pokúsite ohnúť strunu alebo rozkývať tremolo dopredu. Najjednoduchší spôsob, ako to nastaviť správne, je zahrať na nejakú strunu (napríklad high-E), zatiaľ čo ohýbate inú (napríklad B) tak, ako očakávate, že sa niekedy budete musieť zohnúť. Nemusíte hrať na ohnutú strunu. Ohyb je len na pridanie napätia na tremole. Zahrajte na neohnutú strunu a ohnite nezahranú strunu. Najprv budete počuť, ako hraná struna klesá vo výške tónu. Takže utiahnite skrutky v pružinovej čeľusti a skúste to znova. Pokračujte v tom, kým sa neohnutá, hraná struna nezníži pri ohýbaní. MAJTE však na pamäti, že keď uťahujete pružiny, BackBox sa môže začať pohybovať, pretože zvýšenie napätia pružiny prekoná predpätie v pružine BackBoxu. Ak sa tak stane, predtiahnite pružinu BackBoxu viac (prostredným vrúbkovaným gombíkom).

Stručne povedané, snažíme sa utiahnuť bežné pružiny tak, aby boli schopné absorbovať akékoľvek zvýšenie napätia strún, ktoré očakávame, a BackBox (so svojou predpätou pružinou) má za úlohu zabrániť tomu, aby sa tremolo rozkývalo späť (bez vás). ťahanie za barel). Čím viac však pružiny utiahnete, tým viac budete musieť BackBox vopred nabiť.

Takže teraz by ste mali mať struny veľmi blízko k správnej výške tónu, tremolo je v správnej pokojovej polohe a trem sa neponorí, keď ohýbate strunu. Posledným krokom je zabezpečiť, aby sa tremolo nerozkývalo, ak položíte ruku na jemné ladičky.

13/ Táto posledná časť je pomerne jednoduchá. Zahrajte na strunu a položte dlaň na jemné ladičky. Ak stúpa výška struny, musíte zvýšiť predpätie BackBoxu ešte o niečo viac. Pokračujte v tom, kým odpor voči kývaniu späť nebude podľa vašich predstáv. Ak chcete, aby trem zostal perfektne naladený, keď pretrhnete strunu, možno budete musieť BackBox o dosť prednabiť. Zlomenie struny môžete otestovať tak, že uvoľníte strunu E, kým sa neuvoľní, a uvidíte, či sa výška ostatných strún nezvýšila.

A… v tom bode by ste sa mali všetci prispôsobiť. Budete musieť jemne doladiť struny, aby ste ich dostali presne do poriadku, ale „sladký bod“ na vašej gitare by mal byť teraz správne nastavený.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *