|

AD-2 akustický predzosilňovač a D.I. Box

JOYO AD-2 je určený pre použitie s elektro-akustickými gitarami alebo elektro-akustickými ukulele. Aj keď sa jedná o lacné zariadenie, venoval som mu pozornosť už aj s pohľadu využitia pre ukulele, ktoré popri gitare používam. Zariadenie má jednoduché ovládanie a má pevnú a odolnú konštrukciu.

JOYO AD-2 má vstavaný dvojpásmový ekvalizér, takže je možné jemne doladiť nízke a vysoké frekvencie. Je tiež vybavený zosilnením výšok (treble boost), aby ste posunuli high-end, keď je to potrebné. Ďalším veľmi užitočným doplnkom je obvod proti spätnej väzbe, ktorý je veľmi užitočný pri živých vystúpeniach. Ďalšou skvelou funkciou je orezanie LED, ak je váš vstup príliš vysoký, LED sa zmení z oranžovej na červenú, čím sa zabráni nežiaducemu skresleniu.

Ideálne na hranie a nahrávanie s vyváženým (balance) výstupom do mixéra (mixážneho pultu) alebo nahrávacieho zariadenia a zároveň vám umožňuje naďalej používať váš akustický zosilňovač ako pódiový monitor, ak chcete (unbalance výstup). AD-2 môže byť napájaný batériou alebo 9V DC napájacím adaptérom.

OVLÁDACIE GOMBÍKY:

Vstupná úroveň – INPUT – riadi úroveň vstupného signálu
Výšky – zvýšenie alebo zníženie frekvencie pásma výšok
Basy – zvýšenie alebo zníženie frekvencie basového pásma
Anti-feedback – použite na manuálne filtrovanie frekvenčného bodu spätnej väzby (rozsah od 80 Hz do 300 Hz), musí byť aktivované tlačidlo anti-feedback.
Výstupná úroveň – OUTPUT – riadi úroveň výstupného signálu

KONEKTORY:

Vstup – z vašej gitary
Výstup – výstup do zosilňovača pre akustickú gitaru (takže ho môžete použiť ako monitor – unbalance – nesymetrický výstup) a XLR Balanced out – priamo do mixážneho pultu alebo vášho nahrávacieho rozhrania pomocou XLR vstupu.

NOŽNÝ SPÍNAČ:

Anti-feedback – aktivácia alebo deaktivácia filtra spätnej väzby.
Treble Boost – Zosilnenie výšok – zosilňuje výšky.

INDIKÁTORY:

Vstupný klip – Táto LED indikuje, či je úroveň vstupného signálu. Ak je skreslená, bude červená, jantárová je prijateľná, ale môže dôjsť k orezaniu.

ŠPECIFIKÁCIA:

Vstupná impedancia 3,9 M ohm +/-5 % @ 1k Hz
Externé napájanie DC9V 100mA alebo 9V vrstvená batéria (nie je súčasťou balenia)
Prevádzkový prúd: 8 ma
Nevyvážená (unbalance) výstupná impedancia: 1k ihm
Vyvážená (balance) výstupná impedancia: 820 ohmov
Hmotnosť: 800 g
Rozmery: 140 x 145 x 55 mm

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *