Midi controller MIDIForte 16F2D – servis displeja

Predmetný midi controller slúži už dlho a spoľahlivo, ale občas sa stane, čo človek neočakáva. Dnesd som opäť zapol celý môj pedalboard, že trochu pocvičím. Lepšie sa prizriem a displej nič, len modré pole! 🙁

Funkcionalita spínačov a všetko okolo toho je ok, tj. spínače prepínajú všetky MIDI funkcie ako treba, len displej = jedno modré pole. Pripomínam, že som MIDI pedál nemal vôbec otvorený. Po otvorení  – náhľad na elektroniku kolo displeja:

Napísal som výrobcovi v čom mám problém, poslal pár fotiek a prišla odpoveď, že mám skúsiť pohábať s polohou trimra na plošáku pri displeji:

Samozrejme, hneď som to vyskúšal, avšak bez reakcie, nič sa nezmenilo. Nenechal som sa odradiť a po krátkom čase som pokus zopakoval, ale predtým som odstránil kúsok lepiacej pásky (žltá páska na obrázku nižšie) s plošáku, čo som tam nechal po servise spínača pred nedávnom.

Po jej odstránení, chvíľku zase nebola žiadna reakcia, ale po chvíľke otáčania s trimrom displej nabehol a tak som podľa oka mohol nastaviť kontrast displeja. otázkou zostávajú tieto veci:

  • ako je možné, že sa trimer „sám od seba“ odladil?
  • mohla nalepená izolačná  páska toto spôsobiť?
  • mohlo dôjsť napr. otrasmi (pri prenášaní) k nejakému „mikro-pohybu“, ktorý toto spôsobil?

Zopakujem: Celý pedalboard som po poslednom hraní (čo bolo cca 10 dní) mal doma – zapojený – všetko fungovalo, displej normálne zobrazoval popisky. Poučenie je také, že ako ten prepínač (bol tam vyskočený konektor), tak aj displej (nejaká zmena nastavena), všetko šlo opätovne spojazdniť bez nejakých veľkých zásahov a pedál môže zase ďalej slúžiť. Inak spokojnosť s ním je ohromná – výborná práca p. Krejčí, vrelo môžem tento MIDI controller doporučiť a tiež veľké poďakovanie za rýchlu a pohotovú reakciu na môj dotaz – email, ktorý som výrobcovi zaslal.

 

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *