Neural Quad Cortex – ActitioN8 s použitím Gig View

V tomto článku vám ponúknem jedno z riešení ako organizovať PATCHe (Rigy) na Neural Quad Cortexe. Na fotke nižšie je zoznam prvých štyroch bank Neural QC (zoznam vľavo a vpravo) a tiež je tam osem samostatných označení pre jednotlivé prepínače na ActitioN8. Ak si pozriete každý z ďalších náhľadom ta si všimnete, že každý s ôsmich prepínačov korešponduje s jedným patchom (rigom).

Gig View banky číslo 16 – výberom nožného spínača 1 na ActitioN8 sa vyvolá patch 16A. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 01 – výberom nožného spínača 2 na ActitioN8 sa vyvolá patch 1C. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 02 – výberom nožného spínača 3 na ActitioN8 sa vyvolá patch 2E. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 03 – výberom nožného spínača 4 na ActitioN8 sa vyvolá patch 3H. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 04 – výberom nožného spínača 5 na ActitioN8 sa vyvolá patch 4B. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 05 – výberom nožného spínača 6 na ActitioN8 sa vyvolá patch 5G. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 06 – výberom nožného spínača 7 na ActitioN8 sa vyvolá patch 6D. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Gig View banky číslo 07 – výberom nožného spínača 8 na ActitioN8 sa vyvolá patch 7E. Potom si prepínačmi AH na Neural QC môžete vybrať niektorý s ostatných patchov, alebo použijete iný nožný spínač na ActitioN8):

Nožné prepínače na footswitchy ActitioN8 sa dajú v jednoduchej appke naprogramovať (ActitioN USB Config). Ja som to urobil tak, aby sa každým z nich dal prepnúť určitý zvukový charakter (akustický zvuk, čistý clean – crunche a sólové zvuky.) Konkrétne:

dolne štyri prepínače: UKULELE – CRUNCH 1 – SAVAGE OD250 – SOLO 1

horné štyri prepínače: CLEAN 2 – ROAD SOLO – RAGE BOST – SOLO 1 3hl.

Tým pádom sa dá na jedno zopnutie prepnúť jeden z ôsmich zvukov, nastavených na ActitioN8  a ďalej ďalších sedem zvukov v konkrétnej banke (banky: 16, 01, 02, 03, 04, 05, 06 07), do ktorej sa nachádzate. Hoci sa niektoré zvuky opakujú ale celé je to proste tak navrhnuté, aby bola zabezpečená maximálne variabilita (v rámci možnoti a potreby hráča).

Pri praktickom live hraní si jednoducho nastavíte na displeji režim GIG VIEW, v ktorom budete zoznam patchov (AH) zvolenej banky vidieť na displeji. Takto si môžete prečítať, ktoré zvuky sú v danej situácii v zvolenej banke k dispozícii.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *