|

GERHAT VP-3 mixer / speaker simulátor / monitor

Gerhat VP-3 je vlastne taký zmiešavací mixpult pre 4 mono alebo stereo nástroje (voľba mono/stereo pre každý IN1 až IN4 prepínačom). Má tri volume ovládače pre tri rôzne úrovne hlasitosti (VOLUME-, VOLUME, VOLUME+), prepínateľné tromi nožnými spínačmi s LEDkami pre signalizáciu, ktoré VOLUME je aktívne. Zariadenie má zabudovaný speaker simulátor (môžete hrať el. gitaru rovno do mixu cez krabičky) vo vstupe IN4 s voliteľným režimom ON/OFF. Disponuje tiež slúchadlovým výstupom a výstupom pre monitor s voľbou režimu MONO/STEREO. Má dva výstupy L/R symetrické, napájanie – zariadenie je napájané 9V zdrojom.

*

Toto zariadenie má viacero využití, príklady:

– jeden gitarista môže ovládať 3 rôzne hlasitostné nastavenia live ovládačmi (VOLUME  nožné spínače)

– je možné hrať priamo s pedalboardu do mixu aj cez krabičky (zvuk je upravený do mixu)

– je možný monitoring pri hraní s nastavením úrovne hlasitosti (MONITOR)

– je možný súčasne aj odposluch cez slúchadlá (PHONES)

– pri hre viacerých hráčov (klávesy, gitara) možnosť si pre každý vstup vybrať, či bude fungovať mono/stereo

– možné pripojenie až 4 nástrojov v stereu

– podľa potreby stíšiť komplet audio funkciou MUTE (napr. cez prestávky)

*

Grthat VP-3 volume - mixer

*

GERHAT VP-3 VOLUME – MIX (ovládanie a funkcie)
*
Pustili sme sa s L.Gerhátom do jedneho projektu výroby zmiešavacieho pultu + master volume pedal + dibox a prototyp je na svete. Dáme aj lepšie foto, ale na oboznámenie toto zatiaľ stačí. čo to dokáže a na čo to je:
c
1/ Nožné spínače VOLUME- a VOUME+ pre nastavenie „hlasitostného odskoku“ voči základnej (basic) hlasitosti, nastavujeme potenciometrami VOLUME-, VOLUME a VOLUME+. stredový spínač MUTE komplet signál utlmí.
*
2/ Ledky signalizujú čo je zvolené, ak nesvieti žiadna, tak je prístroj v činnosti a je zvolená stredová (basic) hlasitosť.
*
3/ VSTUPY IN-1, IN-2, IN-3 A IN-4 je možné každý zvlášť nastaviť v akom režime majú pracovať či MONO alebo STEREO. Nastavuje sa to jedntlivými prepínačmi, umiestnenými pod vstupmi IN-1 až IN-4.
*
4/ Okrem toho Vstup IN-4 má možnosť voľby (použitia) zabudovaného speaker simulátora, ktorý je zaradený na ceste medzi IN-4 a master výstupom. Toto je výhodné použiť, ak chceme hrať priamo do mixu alebo nahrávať bez použitia komba alebo inej gitarovej zostavy.
*
5/ Vľavo hore sú výstupy pre PHONES (slúchadla) a monitorovaciu cestu (MONITOR), nad ktorými sú umiestnené potenciometre na ovládanie úrovne výstupného signálu. Pre monitor je možnosť voľby, či signál pôjde ako MONO alebo ako STEREO (prepínač umiestnený vpravo vedľa potenciometra VOLUME MONITOR.
*
6/ V pravej hornej časti sa nachádzajú symetrické výstupy XLR, ktoré slúžia aj ako DiBox (galvanicky oddelené – cez trafáčiky). Úplne vpravo hore je vstup pre napájanie zariadenia spolu so signálnou ledkou.
Testovať a skúšať v praxi to budem budúci týždeň, momentálne sa tam už len dorába ten speaker simulátor pre IN-4 cestu
*

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *