Blues – 6. ukážka
Cvičte uvedený bluesový rif podľa videa 🙂
*
*
Cvičte uvedený bluesový rif podľa videa 🙂
*
*
Presunieme sa na ďalší otvorený kvintakord (otvorenú formu hmatu). V tomto príspevku použijeme ako základ základnú otvorenú formu akordu “Ddur” ( D = d – fis – a, v základnom…
Církevní tóniny se v renesanci často upravují: Zaváděním citlivého tónu stoupajícího: v závěru vícehlasé skladby před finálou se zvyšuje 7. stupeň v dórském, mixolydickém a aiolském modu. V aiolském modu se zvyšuje i 6….
Každý kvintakord má svoje vyznenie, svoj zvukový charakter – charakteristický zvuk. Okrem toho, že sú rozdiely v tom, ktorý kvintakord zahráme, dobrý hudobník by sa mal postupne naučiť rozlišovať aj…
Diatonické (pôvodné) akordy môžeme medzi sebou spojovať úplne voľne a z toho vyplýva, že akýkoľvek diatonický akord môže prejsť do iného diatonického akordu v rámci konkrétnej tóniny. Príklady najpoužívanejšiej harmonizovanej…
Súvzťažnosť oktáv (tónov) klavíru a gitarového hmatníku. (zobrazený hmatník je realizovaný v tvare od 1 po 24 pražec) Oktávy sú farebne odlíšené zväčšený obrázok – piano rozsah_gitara-piano_krížiky rozsah_gitara-piano_béčka …