Carl Martin Ampster

Carl Martin Ampster

(elektrónkový gitarový zosilňovač/reproduktorový simulátor)

Položka: 59149
EAN: 0852940000981
Rozmery balenia: 145 x 120 x 70 mm
Hmotnosť: 0,80 kg

Úplný zoznam funkcií

Lampový gitarový predzosilňovač so simulátorom reproduktorov – predzosilňovač poháňaný jednou elektrónkou (na báze Marshalla) s prepínateľnou simuláciou reproduktorov (2×12” alebo 4×12”). Jeden elektrónkový simulátor zosilňovača/reproduktora 12AX7 s DI výstupom.

Úplne analógové obvody s elektrónkou 12AX7 – Plne analógový, žiadne digitálne komponenty, rovnaký organický pocit a bezprostrednosť ako pri použití skutočného lampového zosilňovača. (Plne analógová jednotka s ovládacími prvkami, ktoré pripomínajú „normálny“ zosilňovač.)

Pre nahrávanie a živé aplikácie – navrhnuté pre prácu s pedálmi overdrive a boost, Funguje skvele s pedálmi overdrive a boost. Reaguje na vaše hranie rovnakým spôsobom ako zosilňovač plnej veľkosti.

Organický zvuk – zvuk a odozva bez latencie – nulová latencia.

Okrúhle čisté zvuky od “Big round” clean až po „British Overdrive“ (pri vyššom nastavení zisku)

2 voliteľné simulácie reproduktorov: prepínanie medzi 2×12“ otvoreným reproboxom a 4×12“ uzavretým reproboxom.

Sériová FX slučka pre efekty v slučke alebo na klepnutie na signál zosilňovača bez reproduktora – Zabudovaná FX slučka na integráciu efektových zariadení alebo poskytovanie čistého signálu predzosilňovača bez cab-sim (napr. na napájanie externého IR zavádzača)

Ovládanie: Master, Presence, Bass, Middle, Treble, Gain

Tlačidlá: Ground Lift

Prepínač: Voicing – prepínač na ovládanie nízkych tónov

LED: Efekt zapnutý

Nožný spínač: speaker simulátor ON/OFF, Mute. Možnosť externého diaľkového ovládania na výber medzi  2×12“ otvoreným reproboxom a 4×12“ uzavretým reproboxom

Vstup: 6,3 mm jack

Link pripojenie: 6,3 mm jack, Výstupný konektor s vyrovnávacou pamäťou/nesymetrický

Vyvážený DI: XLR – XLR DI výstup pre nahrávanie alebo pripojenie priamo k PA. Balanced XLR DI výstup na pripojenie k vášmu mixážnemu pultu / PA (live) alebo audio rozhraniu (nahrávanie).

Sériová FX slučka na pridanie externého efektového zariadenia, SEND: 6,3 mm jack, RETURN: 6,3 mm jack

Diaľkové ovládanie – Remote: 6,3 mm jack

Pripojenie sieťového adaptéra: Dutá zástrčka 5,5 x 2,1 mm, vnútri záporný pól

Príkon (po nahriatí ekektrónky): 600 mA

Napájanie pomocou sieťového adaptéra 9 V DC ((regulované) 1A min.)

Rozmery (Š x H x V): 100 x 121 x 60 mm

Poznámka Prevádzka na batérie nie je podporovaná.

*

Popis

Svet hudby sa zmenil a spolu s ním sa zmenil aj svet hry na gitare. Stáva sa normálnym nevidieť celú gitarovú súpravu zo 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov a len vidieť gitarových hráčov s minimálnymi systémami na dosiahnutie ich charakteristických zvukov.

Predstavujeme Carl Martin Ampster… od spoločnosti, ktorá posvietila jediným analógovým svetlom do hlbokého digitálneho tunela. Ampster, simulátor zosilňovača/reproduktora s jednou elektrónkou, ktorý môže buď doplniť váš zosilňovač, alebo ho nahradiť. Plne analógová jednotka s ovládacími prvkami, ktoré sú rovnaké ako váš zosilňovač s pridaním prepínača stlmenia zvuku, prepínača výberu reproduktorov a prepínača hlasu. A čo je dôležitejšie, Ampster reaguje na vaše hranie rovnakým spôsobom ako váš zosilňovač plnej veľkosti, čo vám dáva rovnaký organický pocit s nulovou latenciou!

Ampster je umiestnený v pevnej kovovej krabici so štandardným ekvalizérom (Bass Middle Treble), pred a po ovládaní hlasitosti/zosilnenia (Master & Gain) a ovládaním prítomnosti. Zo zrejmých dôvodov je tu spínač stlmenia zvuku a spínač skrinky s kontrolkou LED (červená pre kabínu s otvoreným zadným krytom 2×12 a zelená pre kabínu s uzavretým zadným krytom 4×12). Na zadnej strane pedálu nájdete Ground Lift a Voicing Switch (jemné nastavenie zvuku ovládané spodnou koncovkou). Vstup, prepojenie (výstup do zosilňovača alebo napájaného reproduktora) Vyvážený DI (výstup XLR pre mixážny alebo nahrávací pult), Send a Return pre tie špecifické efekty, ktoré by nemali byť pred zosilňovačom, Remote Input pre použite s digitálnymi alebo analógovými ovládačmi efektov, ako je Carl Martin ‚The Strip‘, a so štandardným vstupom 9V 1A.

Jednoduchšie to už nemôže byť!

Zapojte gitaru rovno alebo zapojte pedálovú dosku do vstupného konektora, vyberte si výstup a otvorte svoje uši prekvapivo veľkému okrúhlemu čistému zvuku alebo nastavením Gainu, rozhodne britského overdrive zvuku, pre ktorý sa Carl Martin stal tak dobrým. známy. Naši testovací hráči sa zamilovali a povedali nám, že Ampster reaguje rovnako ako ich štandardné zosilňovače, organicky a reaguje na váš herný štýl alebo útok. V skutočnosti Ampster znie ako zosilňovač v plnej veľkosti, ale hodí sa na váš pedál. Pozrite si videá…sme si istí, že budete chcieť vziať Ampster na testovaciu jazdu!


Carl Martin Amster v živom nastavení

Samozrejme, Carl Martin Ampster môže fungovať ako samostatné riešenie. V praxi však pôjde o málo využívanú možnosť, najmä pokiaľ ide o ostrú prevádzku. Ak chcete integrovať Carl Martin Ampster do vašej dosky, je to veľmi jednoduché. Pred zosilňovačom prepínate všetky efekty, ktoré by ste prepínali aj pred „veľkým“ zosilňovačom. Takže pedále ako skreslenie, wahwah, kompresor atď. Ak chcete, môžete pred ampster umiestniť aj modulačné efekty ako chorus, phaser, flanger atď. Ako vždy je to vec osobného vkusu a základ nekonečných diskusií medzi kolegami. Osobne preferujem modulačné efekty v loop-in ceste zosilňovača, kde sú umiestnené pred svojimi kolegami v sekciách reverb a delay. Symetrický DI-Out je teraz pripojený ku konzole a nastavenie pre živú prevádzku je dokončené. Všetko, čo teraz potrebujete, je dobrý monitoring alebo in-ears.


Carl Martin Ampster Tube DI Amp v štúdiu

V štúdiu sa nemusíte spoliehať na pevnú kabeláž a môžete experimentovať. Tu by bolo mysliteľné napríklad nahrať len základný zvuk zo skresľovacieho pedálu a prípadne kompresora a potom pridať reverb, delay a všetky tie drobné šmuhy, ktoré robia zvuk tučnejším pomocou plug-inu do DAW. Reamping je tiež možnosť, napríklad pridať trochu tepla elektrónky do priamo nahranej gitary. Predstavivosti sa opäť nastavujú len mentálne hranice, dovolené je všetko, čo funguje a dobre znie.


*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *