|

Ladenie gitary pomocou digitálnej ladičky

Konečne, nová gitara je doma a čo s tým teraz? 🙂 Je to snáď najčastejšia otázka a problém, ktorý musia začínajúci gitaristi riešiť. Je viacero spôsobov, ako na to. Všetko ale záleží aj od toho aké ucho konkrétny adept hry na gitaru má. (sluchové danosti).

K naladeniu gitary môžeme využiť gitarovú digitálnu ladičku, ktorých je veľmi veľa. Ja Vám v tomto článku ponúkam niekoľko typov ladičiek, s ktorými mám výbornú skúsenosť (viď dole priložené videá).

Aktuálne môžem doporučiť tieto digitálne ladičky:

https://www.hudobnynastroj.sk/product/joyo-jt-12b-ladicka-pre-gitary-husle-ukulele

https://www.hudobnynastroj.sk/product/joyo-jt-01-digitalna-ladicka

https://www.hudobnynastroj.sk/product/joyo-jmt-003-chromaticka-gitarova-ladicka-s-metronomom

https://www.hudobnynastroj.sk/product/joyo-jmt-9006-univerzalna-ladicka-s-metronomom

*

Ladenie gitary pomocou digitálnej ladičky – Pri využití tohto výdobytku stačí byť trochu pozorný a vnímavý a ladička urobí za vás všetko, vy akurát otáčate ladiacimi mechanikami 🙂 Okrem toho je potrebné zachovať pravidlo, že vždy brnkáte len na jednu strunu, najlepšie bude, ak ostatné zatlmíte (rukou, prstami), tak aby ani trochu nerezonovali. Je dobré, ak je pre začiatočníka aj v tomto prípade gitara aspoň približne výškovo naladená, lebo ak sú struny veľmi povolené, je treba ísť s ladením cez viacero 1/2-tónových vzdialeností, čo na začiatok nemusí zvládnuť každý a chce to trochu sústredenia.

Pre tento spôsob použitia vám ponúkam tri krátke video manuály s bežne ponúkanými digitálnymi ladičkami, stačí kliknúť na príslušný link alebo na video:

*

JOYO JT-12B ladička pre gitaru, basu, husle a ukulele

*

JOYO JMT-9006B ladička a metronóm

*

JOYO JTM-003 ladička / metronóm

*

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *