Generálka Tenor saxofónu Yanagisawa T4

Milí saxofonisti, saxofonistky a všetci ostatní sympatizanti s týmto magickým nástrojom :P
Blížia sa nám Vianoce a tak sa s vami chcem podeliť o skúsenosť a radu kde sa dajú minúť vaše zvyšné alebo neplánované úspory :(
Dosť dlho mi trvalo, kým som sa odhodlal a hlavne naškrabal peniaze na poriadnu G.O. môjho vzácneho asi 50-ročného Tenor saxofónu značky Yanagisawa model T4 – identická japonská kópia Mark VII.
Stalo sa – a na mne ostal výber servisu a opravára. Chcel som vyskúšať niekoho nového na vlastné riziko, no poviem Vám jedno mi to nebolo ….
J&G – Jozef Čech – http://www.dychovenastroje.sk
Po mnohých konzultáciach s priateľmi a kolegami z brandže som sa rozhodol zveriť svoj nástroj práve tam. Pán Jozef Čech mladý, ambiciózny a hlavne akčný typ človeka mi zhruba vysvetlil dobu trvania celej G.O. podmienej objednaním originál náhradných častí a podlepiek tej najlepšej značky – ktorá má samozrejme aj najvyššiu cenu :lol:
Nechcel som nič podceniť hlavne z úcty k nástroju, ktorý som mu zveril. Oprava trvala cca mesiac. Kompletná G.O. zahŕňala: výmenu podlepiek, pier, vyčistenie, doladenie a nastavenie mechanizmov podľa dohody. Nástroj som si mohol na mieste vyskúšať otestovať a vyjadriť sa k prípadnému jemnému doladeniu podľa mojich predstáv. Nestalo sa a ani to nebolo za potreby. Nástroj vyzeral ako nový, klepkanie sa podivne vytratilo a ja som počul len jemné tupé zatváranie klapkových otvorov, presne tak, ako pri novom nástroji !!! Všetko mi pripadalo také jemné a poslušné …
Včera som nástroj poriadne prevetral a neostáva mi nič iné len skloniť hlavu a vyjadriť veľký rešpekt, uznanie a chválu nad odvedenou prácou majstra Čecha :0)
Keď mísal môj priateľ Nikolaj Nikitin s otázkou, ako som spokojný s G.O. – napísal som len toto: -konečne máme na slovensku poriadny profi servis na saxofóny, kde sa neskutočné stáva realitou !!!
Na spomínanej adrese si po dohode môžete zakúpiť všetko príslušenstvo po akom Vám len srdce ráči. Plátky, ligatúry, závesy do krku atď atď ….
Celá G.O. ma vyšla na cca 270,- € a ja vôbec neľutujem svoje skoro pol-ročné šetrenie na túto generálku.
Čo napísať na záver ? Spomínam to tu preto, aby ste nestrácali hodiny a hodiny na nete so zámerom nájsť kvalitný servis tak, ako som to pred pár rokmi robil ja … čas sú peniaze a pri blížiacich sa Vianociach ich každý na rozdávanie nemáme. Tak ako doposiaľ so všetkými skúsenosťami, tak sa s Vami delím aj o túto. Aby Vám všetkým pomohla …
Koniec koncov, moje krédo: …. muzikanti si majú pomáhať, sa tak len naplňuje a priebežne doplňa :0) ak sa mýlim, čakám vaše otázky :0)Prajem Vám všetkým krásne predvianočné dni a ešte krajšie Saxofónové Vianoce:wink: S pozdravomPavol Ortuta

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *