|

Mute switch – dorobenie bateriového napájania LEDky

U Ludva Gerháta som si dal vyrobiť na nožné ovládanie funkciu „MUTE“ (kill switch) na MASTER VOLUME v mojom pedálboarde (Gerhat MINIMIX2 vstupy 7,8 a výstupy 9,10). Pôvodne to bolo urobené na páčkový prepínač, čo mi pri live koncertoch nevyhovovalo. Pôvodný prepínač ON/OFF bol nahradený konektorom pre 1/4 jack. Krátkym káblom je tento pedál spojený s novým prepínačom.

 

Avšak LED-ka na tomto prepínači nebola spojazdnená a tak či už bol prepínač v stave ON alebo OFF, LED-ka stále nesvieti. Občas to spôsobilo zmätky a tak som sa rozhodol využiť, ako náhradné riešenie, napájanie tej LED-ky bateriou, ktorá by bola uložená priamo v prepínači. Na základe nižšie priložených fotiek mi L.Gerhát poradil, ako to v pedáli prepojiť (zapojiť) tak, aby som to mal napájané baterkou.

 

https://mojagitara.com/wp-content/uploads/2022/04/pedalboard_2022-04_popis.jpg

 

Postup pri prerábke

 

Tak tu ledku treba odpojiť z jacku, tam kde je žlty vodič, aj ten žlty vodič treba odpojiť a napojiť to na 9V bateriu . Na ledku treba dať ešte odpor. Ten treba vyskúšať aký by bol dobrý. Od 2K2 do 10K, ale to podľa ledky, ktorá tam je, resp. bude. Na obrázku vyššie – jedná sa o switch označený číslom 16.

 


Vyššie uvedené som nakoniec prerobil inak:

Úprava KILL SWITCHu – dorobená funkčnosť ledky a napájanie. Pôvodne tam bol 6 PIN switch, čo na to, čo som potreboval nestačilo a aj LED nefungovala, resp. nebol dorobený tento signalizačný obvod.

Objednal som a použil 9 PINový prepínač, aby LEDka bola cez kontakty vedená nezávisle. Všetko hotovo, vďaka Jarinovi Jarošovi 🙂

Fotogaléria už upraveného pedálu

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *