|

Pomalý Rock

Pomalý Rock je v podstate variantou slowrocku v beatovom prevedení. Na rozdiel od slowrocku rytmický sprievod už nie je triolový ale osminový.

*

Základné charakteristiky pomalého rocku:

Takt 4/4 alebo álla bréve

Tempové označenie T di Moderato rock

Tempové rozpätie: (ako u slowfoxu): M.M. (štvrťové noty) = 74 až 96

Počet taktov za minutu: 18 až 24

*

Typickým znakom pomalého rocku je je sprievod je rozčlenený na osminové doby, pričom každá druhá a štvrtá doba v takte je opäť prízvučná – akcentovaná. Vo vedení basovej linky sa „zdvojujepríklep basovej gitary vždy na 2 a 4 dobe v takte. Hudobný sprievod musí byť plynulý a rytmicky presný.

V kompletnej rytmickej sekcii (RS) (s klavírom alebo elektrickým organom) sa často stretávame s rozloženými akordmi v rytmicko-harmonickom sprievode, pričom sa jednotlivé akordy rozkladajú tiež v osminových hodnotách. Bubeníci hrajú osminový rytmus paličkou na činel veľmi jemne (špičkou paličky).

Nižšie vidíte notovo-tabulatúrny zápis základnej schémy pomalého rocku. Gitara je v dvoch variantách a síce ako rytmický doprovod v osminových dobách (kilá = varianta A) alebo ako rozklady akordov v osminkách = varianta B. V audio ukážkach ešte nižšie je aj ukážka, kde hrajú obidve varianty spolu.

Pomalý rock

Varianta 1 – gitara hrá rytmiku – akordy na osminky

*

Varianta 2 – gitara hrá rozklady akordov na osminky

*

Varianta 3 – idú  dve gitary 1. akordy 2.rozklady akordov na osminky

*

Medzi ďalšie štandardné moderné tance ďalej patria: – waltzquickstep (foxtrot)slowfoxslowrock

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *