|

Latinsko-americké tance

Latinsko-americké tance – samba – rumba – cha-cha – beguine – passo doble – tango – bossa nova

Vznikli zväčša z tanečných prvkov ľudových tancov národov, žijúcich v oblasti Latinskej Ameriky a priľahlých ostrovov. Počas svojho ďalšieho vývoja boli ďalej štylizované a upravené pre oblasť spoločenského tanca. V súčasnej dobe tvoria tieto tance samostatnú súťažnú kategóriu. Sú zaujímavé nielen po stránke hudobnej ale najmä svojou polyrytmickou štruktúrou. Notový zápis pre rytmickú sekciu je často doplnený aj o ďalšie (prídavné) rytmické nástroje.

Medzi latinsko-americké tance patria: – sambarumbacha-chabeguinepasso dobletangobossa nova

*

Ďalšie info k latinsko-americkým rytmom nájdete tu – https://mojagitara.com/basove-figury-latina/

*

Latinsko Americké tance – všeobecne

Latinsko-americké tance sú spoločenské tance , ktoré pochádzajú z amerického kontinentu, presnejšie z latinskej Ameriky. Viaceré z nich sú zaradené medzi súťažné spoločenské tance. Medzi latinsko-americké tance patria vo všeobecnosti aj iné tance ako som uviedol vyššie v texte: samba, rumba, cha-cha, salsa, mambo, merengue, bachata, kumbia, bolero, tango (argentínske tango). Typické argentínske ľudové tance sú chacarera, gato, escondido a zamba. Bolívijské tance: morenada, kullavada, lamerada, caporales a tinku.

Niekedy sa za latinskoamerické tance pokladajú iba tance spadajúce do kategórie súťažného spoločenského tanca. Vtedy medzi ne patrí týchto päť tancov: samba, rumba, cha-cha, paso doble a jive. Ak máme byť presný (lokalizáciou vzniku), tak posledné dva menované tance (paso dodle a jive) nepochádzajú z latinskej Ameriky. Prvým afrokubánskym rytmom, ktorý sa stal populárny, bola rumba. (časť: Latinsko Americké tance – všeobecne – čerpané info z: http://www.dancee.estranky.sk/clanky/latinsko-americke-tance.html)

  *

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *