Saxofón – Záver

Nedá mi moja saxofónová česť, aby som sa na záver nenapísal ešte pár slov. 8)
Toto je POST SCRIPTUM k mojím siedmym článkom a príspevkom o saxofónoch na tomto veľmi priateľskom a jedinečnom fóre – vďaka za možnosť …. :wink:
Celú tú dobu mi išlo o jednu jedinú vec – pomôcť a poradiť. :!:
Byť dobrým hudobníkom a muzikantom neznamená len, byť geniálny v hre na nástroji.

Predchádza tomu veľa driny a odriekania. Od prvých tónov, cez stupnice až po štúdia harmónie a orientovanie sa v nej, improvizácie, po samostatné hranie. Od počiatočných kontaktov a priateľstiev až po škálu priateľov saxofonistov, kolegov a ďalších iných muzikantov.

Pri všetkých týchto krokoch vám niekto radil, pomáhal a snažil sa vám pomôcť. Muzikanti sú jedná veľká rodina a v rodine by sme si všetci mali pomáhať, aby sme tak tomu ktorý je na začiatku pomohli a vystríhali ho pred zlými a nedobrými vecami. Preto vás všetkých saxofonistov, ale aj iných inštrumentalistov žiadam a upozorňujem nezabúdajte na to.

Nikdy sa nad nikoho nepovyšujte – hudba je prísny súd.

Pomáhať tým mladým patrí k ďalšiemu semestru na životnej hudobnej akadémii. Byť xcelentným saxofonistom ešte nie je všetko. Každý z nás by mal byť hlavne človek, ktorý chce napredovať v hudobnom vývoji a raste a človek ktorý, rád pomôže druhým.

V mojom okruhu priateľov je veľmi veľa vynikajúcich hudobníkov a keď som si to minule len tak, nechal prejsť hlavou potvrdilo sa mi jedno, čím lepší muzikant tým lepší a úprimnejší priateľ, kolega, človek … sú to úplne normálny ľudia, ochotný požičať vám v prípade núdze aj vlastný nástroj :0))) Ide im o hudbu a ľudskosť.

Keď som Radovana Tarišku poprosil, aby mi dal typ na kúpu nového saxofónu, neváhal ani sekundu, dokonca so mnou išiel na tvár miesta, aby sa aj mohol vyjadriť k nástroju a výskúšať ho tiež.

Nikolaj Nikitin mi bez problémov pomohol vo všetkom o čo som ho požiadal, veľa som sa od neho naučil, posielal mi noty, scanny atď ….. atď…atď ….
nerád by som niekoho urazil …

Sú to vynikajúci muzikanti a vynikajúci ľudia !!!
Staňte sa preto aj vy takýmito ľuďmi a hudobníkmi, nezabúdajte odkiaľ ste vyšli a ako ste začínali … ako dobre vám padla rada a pomoc iného skoro neznámeho človeka – muzikanta.

Hudba je mocná čarodejnica, verná, nikdy vás nesklame. Má svoje zásady a nároky, ktoré po vás neustále vyžaduje, ale … vráti vám to sto-krát späť ….
Točila sa okolo mňa, odkedy som uzrel svetlo tohto sveta a ja som na to nikdy nezabudol.
Stála pri mne vždy a dodnes pevne stojí.
Hudba je pre mňa to najlepšie čo ma na tomto svete stretlo.
Všetkým vám zo srdca želám a prajem aby ste to raz mohli povedať aj vy.
Vôbec nemusíte byť svetovou špičkou v hre na saxofón v pope, jazze, alebo funky, stačí len keď pocítite emocionálne vybrácie v oblasti srdca pri hraní z mp3 podkladom vo vašej pivnici ….
Vtedy ste vyhrali ❗

Prajem vám všetkým pevné zdravie. 8)

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *