Stamar ovation – generálna oprava

Stamar ovation – vzkriesenie nástroja 🙂

Pred nedávnym časom som pre priateľa robil takú službičku s opravou gitary. Za normálnych okolností by som sa do takéhoto nástroja asi nepustil ale tu šlo zrejme o sentiment a citovú väzbu a keďže je to môj ozaj dobrý kamarád, tak som sa na to dal 🙂

Ako ku mne nástroj doputoval

Ide o elektro – akustickú gitaru typu ovation, ktorá zrejme niekde na povale veľmi dlho ležala a zub času sa na nej riadne prejavil – nástroj bol viac menej k odpisu. Veď posúďte podľa obrázkov:

Lepenie nástroja

Vrchná doska nieleže bola takmer celá odcerená, ale aj spevňujúci lem bol na viacerých miestach rozbitý a vzájomne do seba nezapadal. Bolo potrebné najskôr opraviť vnútornú štruktúru lemu a potom vrchnú dosku po ctakmer celom obvode zalepiť a zafixovať.

Zalievanie a brúsenie

Po zalepení a odstránení pásky som začal s dobrusovaním okrajov na vrchnej doske a optickým spojovaním s bočným plastovým vekom.

Finalizácia opravy

Bola nutná oprava (výmena) niektorých ladiacich mechaník (myslím, že zo dve mali rozbité otočné gombíky), vyčistenie hmatníku a ošetrenie pražcov od najhoršieho a od’vtanie dierky do plastu pre remeň gitary ale bolo tam toho viacej.

Na záver bol nástroj na hranách jemne prebrúseny a vrchná doska preleštená.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *