Neural DSP Quad Cortex – aktualizácia Quad Cortex 3/2020

Aktualizácia vývoja Quad Cortex z marca 2020

Preklad a doplnenie článku:

https://neuraldsp.com/news/we-have-reverbs-march-2020-quad-cortex-development-update

Máme reverby!

Od našej poslednej aktualizácie bol v Neural DSP nepokojný mesiac. S Quad Cortex sa toho udialo veľa, takže teraz je vhodný čas na aktualizáciu vývoja a na riešenie niektorých obáv týkajúcich sa COVID-19.

Kľúčové pokroky vo vývoji s Quad Cortex sú:

Dokončili sme komunikačné ovládače pre všetky 4 jadrá SHARC a 2 ARM. Jednotky, ktoré sme zobrazili na NAMM, bežali s polovičnou kapacitou CPU. Máme Reverby! znejú úžasne.

Implementovali sme stereo spracovanie (všetky jednotky NAMM fungovali mono). Delay a reverby teraz znejú priestranne a sviežo.

Cabsim je teraz tiež duálny a môže fungovať plne stereo. Výskum algoritmov ide veľmi, veľmi dobre! Algoritmy tónov sú neuveriteľné. Myslím, že mnohým sa bude páčiť, čo tu ponúkame.

Veľmi dobrý pokrok robíme aj v oblasti zosilňovačov a efektov Audio USB ovládače sú takmer plne implementované (pre Windows aj Mac). Priamy prístup do pamäte je tiež plne implementovaný (čo bolo kľúčové pre port reverbov).

Zaviedli sme nový “Hybridný” režim, ktorý umožňuje užívateľom rozdeliť nožné spínače a kombinovať 2 režimy (Preset+Stomp, Preset+Scene).

Hybridný režim

Hybridný režim je ideálny pre ľudí, ktorí chcú rýchlo pristupovať k novým predvoľbám a zároveň mať v nich podrobné ovládanie. Je to veľmi žiadaná funkcia mnohých koncertujúcich hudobníkov. Tento režim je bežný u iných modelárov, ale naše používateľské rozhranie a dotyková obrazovka uľahčujú nastavenie a vizualizáciu.

COVID-19

Práve teraz je šialený čas a niektorí z vás prirodzene vyjadrili obavy, či COVID-19 ovplyvní vývoj a výrobu Quad Cortex. Momentálne sa neočakávajú žiadne oneskorenia a pracujeme na dodržiavaní našich existujúcich termínov. Všetci v tíme prešli na prácu z domu, ale náš vývojový proces to neovplyvnilo.

Aktualizácie Archetype: Nolly sú stále v práci, nové doplnky sú na ceste a Quad Cortex napreduje veľmi dobre.

 

 

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *