Neural DSP Quad Cortex – projekt Zen

ProjektZen
Preložený článok: https://neuraldsp.com/news/project-zen

Som Doug Castro. Pred založením Neural DSP som založil a viedol firmu na basový hardvér – Darkglass Electronics. Darkglass sa v súčasnosti stáva lídrom na trhu basových efektov, zosilňovačov a ozvučníc, ktorý je známy udržiavaním veľmi vysokých štandardov, pokiaľ ide o kvalitu výroby, funkcie a dizajn.

V Darkglass som nebol len generálnym riaditeľom, ale aj CTO a hlavným inžinierom. Mám skúsenosti s realizáciou na niekoľkých úrovniach: produktová architektúra, návrh schémy a rozloženia, strojárstvo, výroba a takmer všetko potrebné na prechod od nápadu k produktu v audio hardvéri.

Hoci hlavným účelom tohto blogu je pravidelne informovať každého o tom, ako vývoj Cortex napreduje, myslel som si, že by bolo dobré povedať príbeh od začiatku. Myšlienka Neural DSP a Quad Cortex sa začala formovať v mojej mysli po rozhovore s priemyselným dizajnérom Darkglass Francom pred 4 rokmi v kaviarni v Helsinkách. „Aký typ zariadení budú podľa vás naši klienti používať o 10 až 20 rokov?“ Opýtal som sa.

Po poskakovaní nápadov tam a späť sa kľúčový koncept začal formovať. Bol by kompaktný, extrémne výkonný a flexibilný. Podobne ako moderný počítač, viac než len odovzdanie jeho charakteru alebo zvuku by to bolo prázdne plátno, na ktorom môžu samotní používatelia prejaviť svoju zvukovú víziu.
Akonáhle sme mali veľmi pekný mentálny obraz o tom, ako bude toto zariadenie vyzerať, položil som otázku, ktorá znamenala celý rozdiel. „Ak očakávame, že toto odvetvie dosiahne do 20 rokov, môžeme to dosiahnuť za 2 alebo 4?“

Odpovede boli desivé, pretože posúvať budúcnosť dopredu je mimoriadne riskantné, náročné a bolestivé. Existuje dobrý dôvod, prečo je status quo taký; vzpierať sa mu môže zabiť, a aj keď uspejete, určite vám na konci procesu zostane pár pekných jaziev, ktoré sa vám ukážu.

Táto konverzácia stanovila hlavné poslanie a hodnoty, ktorými sa Neural riadi dodnes: rozvoj kreativity hudobníkov, aby expandovali spolu s technológiou. Bez ohľadu na to, aké ťažké alebo bolestivé. Tieto princípy boli spísané a sú na našej webovej stránke vo vyhlásení o poslaní už takmer 3 roky. Každý, kto by sa na to pozrel a videl popisy práce v tom čase, mohol ľahko poskladať to, na čom sme pracovali v súvislosti s hardvérom a strojovým učením.

Zhruba rok po tomto rozhovore začala myšlienka tohto „futuristického“ zariadenia v mojej mysli zaberať značné množstvo miesta. Francisco, náš spoluzakladateľ, ktorý predtým pracoval v Darkglass, ma tiež napádal myšlienkou vytvoriť pluginy.

Mysleli sme si, že skvelý doplnok je v podstate zariadenie ako Quad Cortex bez všetkého hardvéru a inžinierstva vstavaných systémov, a keďže sme vedeli, že sa nakoniec zblížia, rozhodli sme sa zamerať na vybudovanie oboch. Bolo tiež celkom skoro zrejmé, že na to, aby sa to stalo, môj dôraz sa bude musieť zmeniť z vlastného inžinierstva na nábor tímu ľudí svetovej triedy, takže v auguste 2017 bola spoločnosť Neural DSP Technologies oficiálne zaregistrovaná v registrácii patentov a ochranných známok. kancelária.

Vedel som, že nábor multidisciplinárneho tímu odborníkov je nevyhnutný na vytvorenie takého ambiciózneho produktu, akým je Quad Cortex, ktorý sa skladá z niekoľkých vysoko zložitých a sofistikovaných sekcií, ktoré nielenže musia byť dobre vyvinuté samostatne, ale musia byť tiež hladko integrované.

Architektúra systému, používateľské rozhranie, vysokorýchlostné rozloženia, mechanický dizajn, výskum a portovanie algoritmov DSP, vstavaný Linux, front-end a vývoj DSP, ako aj celý rad funkcií strojového učenia, ktoré podľa našich najlepších vedomostí nikdy neboli. už predtým, okrem iného.

Nielenže by sme potrebovali veľa mimoriadne inteligentných a kompetentných inžinierov a vedcov, ale museli by sme byť všetci úplne ponorení a oddaní tomu, prečo by mal Quad Cortex existovať. Prvá vec, ktorú som urobil po registrácii spoločnosti, bolo nastavenie prvej iterácie neuraldsp.com – takmer rok predtým, ako sme mali nejaké produkty na predaj.

Jedinou sekciou na stránke bolo vyhlásenie o poslaní a zoznam voľných pracovných miest. Vyhlásenie o poslaní zostáva, do značnej miery nezmenené, a ak by ste sa pozreli na webovú stránku koncom roka 2017 (predtým, než sme boli na mape kohokoľvek), našli by ste náznaky, že Quad Cortex pracuje. Zoznam voľných pracovných miest bol veľmi jednoznačným náznakom.

Ale tiež sme si boli vedomí toho, že hardvérový projekt by bol extrémne drahý a jeho vývoj by bol dlhý, vedeli sme, že musíme nejakým spôsobom udržať svetlá, a preto bola Franciscova myšlienka vytvoriť najskôr pluginy taká kľúčová. Pluginy by spoločnosti nielen generovali peňažný tok, ktorý by pomohol financovať dlhodobé investície do výskumu a vývoja, ale tiež by nám pomohli vybudovať povedomie a dôveryhodnosť, ktorú potrebujeme na spustenie Quad Cortex.

Francisco a ja sme začali nábor. Hľadal som embedded a DSP vývojárov pre Quad Cortex a on hľadal front-end a UI dizajnérov pre pluginy. A takto to všetko začalo. Odvtedy a teraz sa toho veľa udialo, o všetko, čo môžem, sa podelím, ako najlepšie viem, v nasledujúcich príspevkoch.

 

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *