Origin Effects Cali76 Stacked Edition Dual-stage Compressor Pedal

Origin Effects Cali76 Stacked Edition Dual-stage Compressor Pedal

 

https://origineffects.com/product/cali76-stacked-edition/

Cali76 Stacked Edition je dvojstupňový kompresorový pedál, ktorý využíva dva naše kompresorové obvody Cali76 zaradené do série pre dokonalý komprimovaný gitarový tón. Na základe ikonického Urei® 1176® sme túto štúdiovú klasiku posunuli na vyššiu úroveň kompresie a flexibility.
Otvorte obrovskú škálu nových zvukov s nezávislým ovládaním každej fázy. Cali76 Stacked Edition s množstvom čistého zisku a kompresie ponúka úder, prítomnosť a neobmedzený sustain, všetko dodávané s vernosťou štúdiovej úrovne. Tento pedál úplne zmení pocit z vašej gitary.

 

CALI76 STACKED EDITION Cali76 je FET kompresor v štýle 1176 štúdiovej triedy, ktorý obsahuje vysokoprúdový, nízkošumový, diskrétny obvod triedy A. Jedným z dôvodov, prečo naše pedály kompresora znejú tak dobre, je to, že poskytujú skutočnú kompresiu FET s rýchlou, ale vysoko hudobnou odozvou, ktorá je na hony vzdialená od brutálneho a nemilosrdného zvuku tradičných dizajnov kompresorových pedálov VCA.

 

Cali76 Stacked Edition obsahuje dva naše kompresorové okruhy Cali76, usporiadané v sérii. Vedenie vášho signálu cez dva z týchto ultratichých, ultratransparentných FET kompresorov v štýle 1176, jeden po druhom, poskytuje neuveriteľne čistý sustain a citlivosť na dotyk.

 

Je to presne ten istý princíp, ktorý stojí za našou slávnou sériou SlideRIG. Ale zatiaľ čo mnohé parametre vo vnútri SlideRIG sú fixné, zlatý gombík Cali76 Stacked Edition vám dáva voľnosť pri nastavovaní spôsobu interakcie dvoch kompresorov, čo vám umožňuje preskúmať oveľa širší rozsah jedno- a dvojstupňových nastavení kompresie. S nezávisle nastaviteľným Attack Ovládače /Release pre každý stupeň kompresie, nezávislé VU metre redukcie zisku a nezávislé ovládače úrovne komprimovaného a suchého signálu, Stacked Edition vám umožňuje nastaviť zvuk aCali76, zvuk SlideRIG a čokoľvek medzi tým.

 

Anglická značka Origin Effects predstavuje jeden z ďalších zaujímavých konceptov v oblasti súčasných výrobcov, ktorý ručne vyrábajú pedálové efekty. Pedálové efekty Origin Effects sa neodvolávajú na minulosť a butikový dizajn, ale reflektujú potreby súčasných hudobníkov z hľadiska funkčnosti a odolnosti. Výrobok prechádza zložitým procesom – ručné spájkovanie a montáže jednotlivých komponentov, kalibrácia audioanalyzátorom, osadenie do odolného šasi z brúsenej ocele, testovanie konečného výrobku gitarou alebo basgitarou a výstupná kontrola potvrdená ručne napísaným sériovým číslom na krabici. Môžete si byť istí, že dostanete výrobok, ktorý spĺňa vysoké štandardy.

 

Cali76 Stacked Edition je vylepšením koncepcie efektového pedálu SlideRIG. Ide o dvoj-úrovňový FET gitarový kompresor štúdiovej kvality, ktorý (rovnako ako všetky pedále Origin Effects SlideRIG) čerpá inšpiráciu zo stacku frontmana a gitaristu kapely Little Feat Lowella Georgea, ktorého charakteristický slide zvuk bol podporený dvoma prepojenými kompresormi 1176.

 

Pedál je postavený na rovnakom základe. Je vybavený diskrétnym obvodom triedy A s ultra nízkym šumom a dvoma sériovo zapojenými obvodmi kompresora, vysokou vstupnou impedanciou, tichým spínaním a ovládacími prvkami maximálnej čistoty. Samostatné ovládače ATT/REL umožňujú ovládať Attack/Release každého kompresora, zatiaľ čo nastavenie ovládača Thru určuje, ako veľmi je druhý kompresor ovplyvnený prvým (množstvo prechádzajúceho signálu). Môžete použiť prvú úroveň kompresie na získanie plného tónu s úžasným sustainom a druhú na vyváženie dynamiky (klasický model štúdiového kompresora/sustainera/limitera).

 

Zvyšné ovládacie prvky určujú silu, s akou vstupný signál dosiahne pevný prah prvého kompresora (IN), celkovú hlasitosť / silu výstupného signálu (OUT) a pomer suchý / mokrý signál (DRY). O aktuálnej úrovni kompresie vás kedykoľvek informuje trojfarebná indikácia LED šperku. Na napájanie pedálového efektu sa používa adaptér 9-18 voltov.

 

Kľúčové vlastnosti:

• 100% diskrétna signálová cesta triedy A

• Klasická, ultra rýchla odozva „FET“.

• Predzosilňovač s diskrétnym tranzistorom v štúdiovej kvalite

• Ovládacie prvky vstupnej/kompenzačnej úrovne, hlavnej výstupnej úrovne a suchého miešania

• Thru control nastavuje úroveň signálu privádzaného do druhého stupňa kompresora

• Nezávislé ovládacie prvky Attack/Release pre každý stupeň

• Nezávislé VU metre redukcie zisku

• Optimalizované pre gitaru, ale dokáže spracovať akýkoľvek zdroj

• Vysokoprúdová elektronika s nízkou hlučnosťou

• Ultra široká frekvenčná odozva

• Ultra vysoká vstupná impedancia • Tiché spínanie

• Vysokokvalitný režim premostenia „kondicionovania signálu“.

• Prémiové komponenty v celom rozsahu

• Pokročilé filtrovanie a ochrana napájacieho zdroja

• Flexibilné požiadavky na externé napájanie (9-18V DC)

• Špecifikácia PSU. 82 mA pri 9 V / 108 mA pri 18 V

• Navrhnuté a vyrobené v Anglicku


 

O EDÍCII CALI76 STACKED

Cali76 a SlideRIG boli úplne prvé pedále, ktoré sme predstavili. Obľúbené mnohými rovnakými hráčmi z mnohých rovnakých dôvodov, boli však navrhnuté tak, aby plnili dve odlišné úlohy. Cali76 je štúdiový FET kompresor v štýle 60. rokov, inšpirovaný legendárnym Urei 1176 a navrhnutý tak, aby priniesol zvukové vlastnosti. tejto uznávanej štúdiovej klasiky do pôsobnosti priemerného gitaristu. SlideRIG kladie dva z týchto kompresorov chrbtom k sebe pre extrémne čistý sustain, rovnako ako Lowell George spojil dva 1176-ky dohromady v štúdiu na toľkých klasických strihoch Little Feat.

Doteraz nebolo možné preskúmať územie medzi tým. . To je dôvod, prečo sme prišli s Cali76 Stacked Edition. Stacked Edition používa rovnakú signálovú cestu ako SlideRIG, ale umožňuje oveľa viac úprav. Môžete nastaviť, koľko signálu vstúpi do každej fázy kompresie, ako aj attack a uvoľnenie – release každej fázy. To umožňuje pedálu nielen znovu vytvoriť zvuky Cali76 a SlideRIG, ale aj kombinovať dva veľmi odlišné štýly kompresie – mierna kompresia, ktorá vyvolá jemné prehrávanie, po ktorom nasleduje napríklad obmedzovač.

Tieto ovládacie prvky boli starostlivo navrhnuté tak, aby čo najviac uľahčili potenciálne zložité nastavenie dvoch výkonných kompresorov a zároveň sa vyhli nesprávnemu nastaveniu, ktoré by mohlo spôsobiť skreslenie a iné artefakty. Pridajte naše ovládanie Dry blend pre skutočnú paralelnú kompresiu a máte k dispozícii širokú škálu dynamických chutí.

Zahrnuli sme aj diskrétny predzosilňovač v štýle 60. rokov 20. storočia, ktorý funguje ako elektronické rozhranie medzi vašou gitarou a kompresorom. Predzosilňovač poskytuje zosilnenie a zároveň vytvára optimálne podmienky pre prenos signálu. V signálovej ceste nie sú použité absolútne žiadne operačné zosilňovače ani VCA. Okrem VU metrov je obvod založený výlučne na tranzistoroch (inak známy ako „diskrétny“). Dobre navrhnuté tranzistorové obvody, na rozdiel od návrhov založených na IC, generujú menej drsných skreslených artefaktov. Okrem toho sa vytvárajú jemné harmonické, ktoré môžu pozitívne zlepšiť tón.

Pedále sú napájané iba sieťovým adaptérom. Nahradenie obvyklej internej 9V batérie poskytuje viac priestoru vo vnútri krytu pre vysokokvalitné obvody a zároveň podporuje dizajn vysokoprúdového obvodu, ktorý je kľúčom k úžasne nízkej hladine hluku týchto pedálov.


OVLÁDANIE

IN: Ovládanie nastavuje zisk vstupného predzosilňovača v štúdiu Cali76Stacked Edition. Tento predzosilňovač sa napája na prednú časť prvého kompresora. Otáčaním ovládača v smere hodinových ručičiek sa zvýši prírastok tiež sa zvýši množstvo kompresie. tlak je značne znížený pri nižších nastaveniach, pretože veľká časť signálu vstupujúceho do prvej sekcie kompresora klesne pod vnútorný prah kompresora. Úroveň signálu musí prekročiť tento prah, aby sa spustilo zníženie zisku. Takže pri nižších nastaveniach sú iba vrcholy stlačeného signálu.

ATT/REL1: Tento ovládač nastavuje charakteristiku nábehu a uvoľnenia prvého stupňa kompresie vo vnútri pedálu. Tento parameter určuje, ako dlho trvá, kým kompresor zareaguje na prítomnosť signálu a spustí redukciu zosilnenia (útok) a ako dlho trvá znižovanie zosilnenia, kým sa kompresor vráti do pokojového stavu (uvoľnenie). Otočením ovládača Att/Rel V smere hodinových ručičiek má kompresor pomalý nábeh a rýchle uvoľnenie, najlepšie pre perkusívne hranie. Ako pomalý wattový nábeh sa zamedzí stlačeniu počiatočného prechodu každej poznámky, čím sa zvýrazní vaše pikanie, zatiaľ čo rýchle uvoľnenie znamená, že kompresor alebo motor sa dokáže včas obnoviť, aby zareagoval na ďalšiu poznámku v smere hodinových ručičiek. „hubovitý“ pocit. Rýchly statický útok znamená, že celá nota je stlačená, čím sa dosiahne rovnomernejšie zníženie, zatiaľ čo pomalé uvoľňovanie znamená, že zníženie sa jemne zníži bez náhlych „pumpovacích“ efektov.

THRU: Ovládač Thru nastavuje úroveň signálu privádzaného z výstupu prvého kompresora alebo na vstup druhého kompresora. Rovnako ako gombík Ink, aj tento určuje veľkosť kompresie, ktorú vykoná druhý kompresor. .Otáčanie ovládača v smere hodinových ručičiek zasiahne druhý kompresor alebo ťažšie, čím sa zvýši kompresia.

ATT/REL2: Tento ovládací prvok nastavuje charakteristiku spätného a uvoľnenia druhého kompresora. Rovnako ako ovládacie prvky Attack/Release (vyššie) prvého kompresora sa pohybuje od rýchleho spätného chodu a pomalého uvoľňovania (proti smeru hodinových ručičiek) až po pomalé spätné a rýchle uvoľnenie (v smere hodinových ručičiek).

DRY: Ovládanie Dry mení množstvo suchého, nestlačeného signálu prítomného na výstupe pedálu, čím sa zmieša pôvodný, neovplyvnený signál späť do stlačeného signálu. Rovnováhu medzi stlačenými a nestlačenými signálmi môžete upraviť zodpovedajúcim nastavením otočného gombíka.

OUT: Ovládač Out určuje úroveň signálu prítomného na výstupe pedálu. Toto možno nastaviť tak, aby bola celková úroveň ovplyvnená blízko signálu suchého (obtokového).

VU METERS & JEWEL LIGHT: Centrálna LED, zakrytá drahokamovým rámom, indikuje stav bypassu. LED dióda svieti, keď je efekt zapnutý a nesvieti, keď je v režime premostenia s vyrovnávacou pamäťou na úpravu signálu. Naľavo a napravo od nej sú LED VU metre, ktoré poskytujú jasnú vizuálnu indikáciu zníženia zisku, ku ktorému dochádza v prvom (vpravo) a druhom (vľavo) stupne kompresie. Sledovanie týchto nezávislých meračov vám nielen pomôže pochopiť, ako tvrdo každý kompresor pracuje – čím jasnejšie svetlo, tým väčšie zníženie zisku –, ale tiež vám umožní zmerať rýchlosť/trvanie nábehu a uvoľnenia každého kompresora.


 

POŽIADAVKY NA PRIPOJENIE A NAPÁJANIE

INSTR: Sem vložte svoju gitaru, iný nástroj alebo zdroj signálu. Ultra vysoká vstupná impedancia bude fungovať aj s piezoelektrickými snímačmi za predpokladu, že pripojený kábel je dostatočne kvalitný a primerane krátky (dlhý kábel „nabije“ piezoelektrický snímač zníženie šírky pásma). Dôrazne odporúčame umiestniť Cali76 priamo za gitaru, aby sa maximalizoval pomer signálu k šumu.

AMP: Pripojte k zosilňovaču alebo iným pedálom. Výstupná impedancia je nízka vo všetkých režimoch, takže jednotka bude riadiť signály po pripojenom gitarovom zvode, čím prekoná problémy so stratou vysokofrekvenčného signálu spojené s pasívnymi bypass systémami.

9-18 V DC: Sem vložte napájanie. Malo by sa zvoliť vysokokvalitné regulované napájanie, aby sa zabránilo poškodeniu v dôsledku prepätia a iných podmienok prepätia. Konektor by mal byť typu 2,1 mm so stredovým kolíkom „káblový zápor“. Pre najlepší výkon by mal byť pedál napájaný z 18V zdroja. Tým sa zväčší priestor nad hlavou, čo umožní čistejšie spracovanie konvenčných gitarových signálov. To tiež umožní použitie teplejších zdrojových signálov, ako sú aktívne gitarové snímače.


 

MAXIMALIZÁCIA POMERU SIGNÁLU A HLUKU

Cali76 Stacked Edition je extrémne tichý podľa štandardov väčšiny pedálov. Avšak, zatiaľ čo samotný pedál pridáva minimálny dodatočný šum, s toľkou kompresiou a čistým zosilnením dokáže rýchlo zvýrazniť hluk vyvolaný snímačmi a inými efektovými jednotkami.

Humbucking alebo snímače s potlačením hluku vám umožnia posunúť veci ďalej bez toho, aby ste trpeli 50Hz brumom v sieti. Medzitým, aby ste sa vyhli zosilňovaniu hluku vytváraného inými pedálmi, odporúčame umiestniť Cali76 Stacked Edition priamo za gitaru a pred akýmikoľvek inými efektmi.

Keď nastavujete pedál na rôzne úrovne kompresie v prvom a druhom stupni kompresora, pre optimálny pomer signálu k šumu odporúčame, aby ste sa uistili, že prvý kompresor pracuje tvrdšie ako druhý. Nastavenie High In control a Thru control low znamená, že sa vyhnete aplikovaniu veľkého zisku na akýkoľvek hluk produkovaný prvým stupňom kompresora.

obr zľava: Skladané kompresory – Každý kompresor je nastavený na inú úlohu; prvý jemne vyrovnáva dynamiku a druhý upína a obmedzuje vrcholy. Klasická štúdiová technika. Prispôsobte ovládanie Thru svojmu nástroju a štýlu hry. Začnite ovládačom Thru proti smeru hodinových ručičiek a otáčajte ho v smere hodinových ručičiek, kým sa reproduktory neobmedzia, čo spôsobí, že ľavý VU meter sa jasne rozsvieti.

stredný obr: Čistý overdrive – Všetka zábava z overdrive bez skreslenia! Maximálna citlivosť foreasy legato olizuje a vydrží niekoľko dní. Solosprojektujte mix s plnou čistotou a tónom. Keď budete otáčať ovládačmi In a Thru, zvýši sa kompresia a citlivosť, rovnako ako šum vyvolaný snímaním. Toto je potrebné vziať do úvahy, najmä v živom scenári.

obr vpravo: Vždy zapnutý – Kompresory môžu bojovať s vašou dynamikou – otočením gombíka na sucho získate dynamickú kontrolu. Známa ako „paralelná kompresia“, ide o osvedčenú techniku nahrávania v štúdiu, ktorá vám umožňuje skombinovať zosilnenie tónu, zvýšenú citlivosť a udržanie komprimovaného signálu s prirodzeným dynamickým prejavom pri hraní. Tak dobré, že ho nebudete chcieť vypnúť.

 


 

Praktické postrehy: Najväčšia výhoda podľa môjho názoru je, že aj na vyššiu kompresiu a output gain ten efekt prakticky vôbec nešumí a je veľmi tichý. Vzhľadom na veľa ovládacích prvkov sa treba s ním (Cali76 Stacked Edition) zo začiatku trochu pohrať, najviac sa treba zamerať na vyváženie input/output potenciometrov (horný rad uprostred a napravo) a nájsť ideálny pomer kompresie. Inak funguje aj skvele ako clean boost alebo sustainer. Dobre sa dá použiť ako ľahký nakresľovač komba namiesto boosteru/overdrive.

 

O pôvode efektov

Origin Effects je duchovným dieťaťom Simona Keatsa, gitaristu, elektronického inžiniera a dizajnéra analógových obvodov, ktorý pracoval pre Vox, Focusrite a Trident Audio. Po mnoho rokov vytváral efekty na mieru pre profesionálnych hudobníkov a producentov a v roku 2012 spustil značku Origin Effects, aby priniesol svoje výnimočné návrhy širšiemu publiku.

Jeho prvé dva pedále – kompresor Cali76 a jedinečný dvojreťazový kompresor SlideRig – čoskoro nasledovala séria kompresorov Compact pre gitaru a basgitaru. Široko uznávané ako najlepšie pedálové kompresory, aké boli kedy vyrobené, si našli obľubu u gitaristov a basgitaristov ako David Gilmour, Pino Palladino a Steve Lukather, ako aj u producentov, ktorí získali cenu Grammy, ako Paul Epworth, Ross Hogarth a Terry Britten.

V roku 2018 Origin odštartoval novú kapitolu uvedením RevivalDRIVE, prelomového pedálu overdrive, ktorý obnovuje topológiu obvodu, zvuk a odozvu zatočeného zosilňovača s ventilom bez hlavnej hlasitosti.

Upozorňujeme, že Simon Keats & Origin Effects Limited nie sú žiadnym spôsobom prepojené s Urei alebo Universal Audio.

Kontakty na výrobcu

T: +44 (0)800 810 1070

email: info@origineffects.com

www.origineffects.com

Origin Effects Limited, Unit 4 Top Angel, Buckingham, Buckinghamshire, MK18 1TH, UK.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *