Elektrické gitary – Ibanez

Ibanez (ア イ バ ニ ー ズ, Aibanīzu) je japonská gitarová značka, ktorú vlastní Hoshino Gakki. Spoločnosť Hoshino Gakki so sídlom v Nagoya, Aichi, – Japonsko. Bola jednou z prvých japonských spoločností s hudobnými nástrojmi, ktorá získala významné postavenie v predaji gitár na dovoz v Spojených štátoch a Európe, ako aj prvou značkou gitár, ktoré hromadne vyrábali sedem a osemstrunové gitary.
*
Spoločnosť Ibanez vyrába nielen gitary ale aj efekty, doplnky, zosilňovače a nástroje v Japonsku, Číne, Indonézii a Spojených štátoch (vo vlastnom obchode so sídlom v Los Angeles). Od roku 2017 predávali takmer 165 modelov basových gitár, 130 akustických gitár a viac ako 300 elektrických gitár.
*
V začiatkoch boli gitary Ibanez len lacné kópie známych a slávnych výrobcov ako Fender, Gibson atp. Ale postupom času začali vyrábať nielen veľmi kvalitné kópie ale aj vlastné nástroje (modelové série), ktoré vysoko konkurovali všetkým vychyteným značkám, čo pretrváva dodnes.
*
Spoločnosť Hoshino Gakki začala v roku 1908 ako divízia predaja hudobných nástrojov v kníhkupectve Hoshino Shoten. Hoshino Gakki sa v roku 1935 rozhodol vyrobiť akustické gitary v španielskom štýle, najprv pomocou značky „Ibanez Salvador“ na počesť španielskeho luthiera Salvadora Ibáñeza a neskôr jednoducho „Ibanez“. Moderná éra gitár Ibanez sa začala v roku 1957. Na konci päťdesiatych a šesťdesiatych rokov katalógy Ibanez ukazujú gitary s niektorými divokými vzormi, ktoré vyrába Kiso Suzuki Violin, [model 1] Guyatone, [model 2] [model 3] a ich vlastný závod Tama založený v roku 1962.
*
Po tom, ako továreň Tama v roku 1966 zastavila výrobu gitár, použil Hoshino Gakki gitarové závody Teisco a FujiGen Gakki na výrobu gitár Ibanez a po zatvorení továrne na nástroje Teisco String Instrument v rokoch 1969/1970 Hoshino Gakki použil gitarovú továreň FujiGen Gakki na vyrobu gitár Ibanez ….
*
Viac detailov a informácii o značke ibanez nájdete tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Ibanez
*
You Tube Ibanez
*
Elektrické gitary Ibanez
*
Modely:
 *
Niektoré gitary Ibanez ktoré som používal 🙂
*
Elektrická gitara Ibanez RG-550XH https://mojagitara.com/ibanez-rg-550xh/
Elektrická gitara Ibanez RG-350MZ https://mojagitara.com/ibanez-rg350mz/
*
Tento nástroj som používal cca v rokoch 1980 – 1984 a potom som ho ako debil predal 🙂
IBANEZ 1974 LAWSUIT 2354 – GIBSON SG kópia s tremolom MIJ
*
*
Krátke predstavenie a popis elektrickej gitary Ibanez RG350MZ-YE s malou zvukovou ukážkou na záver.
*
*
Ibanez RG-550 XH RSPUnikátny nástroj. Svoju unikátnosť má jednak v netypickom počte pražcov (30) a tiež tým, že aj napriek tomu, že kôli takému hmatníku nie je umiestnený v tele gitary hmatníkový humbucker (má len kobylkový HB a stredový SC). Aj tak ma 5-polohový prepínač, kde je všetkých 5 polôh, ako keby tam ten snímač bol, čo zabezpečuje elektronika v gitare.
*
*
Ibanez RG 550XH – krátka zvuková ukážka v štýle rock & metal motiv
*
*
Stručná charakteristika a popis el. gitary Ibanez RG350DX-WH a niekoľko zvukových náhľadov pri hre na túto skvelú el. gitaru.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez SRZ-520 TGB. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez SRZ-520 DHS. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez SRZ-520 DVS. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez RG-420EG SBK. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez RG-420EG BRD. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez RG-320PG P3. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Krátke video demo a zvuková ukážka elektrickej gitary Ibanez RG-320PG P3. Pri krátkej ukážke bolo použité kombo PEAVEY VYPYR-30.
*
*
Prerobená a upravená gitara Ibanez RG550 majstrom Sivčákom /Sollers/
*
*
Na stránke sa pracuje 🙂
*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *