| |

Kemper Profiler – Rig Manager 3.0

Dňa 26.2.2020 uzrel svetlo sveta už nie v beta verzii nový Rig Manager s presným označením 3.0.100. Pokiaľ staršie verzie poskytovali možnosti organizovania, premenovania, filtrovania a tagovania, nová „trojka“ už zahrňuje aj plne editačné možnosti, čo s tohto software robí už aj editor.

https://www.kemper-amps.com/downloads

https://www.kemper-amps.com/downloads/12/Rig-Manager

Kemper-rig-manager3.0 instal

– Odteraz je možné zostavovať svoje „Rigs“ (RIG = v podstate jedna zvuková zostava skladajúca sa z efektov, amp a cabinet simulácií) pomocou intuitívneho a výkonného grafického užívateľského rozhrania.

– Vďaka rozsiahlym obrazovkovým panelom monitora počítača môžete teraz komplexne upravovať zložité efekty, ktoré sa tiahnu po rôznych stránkach vášho Profiler.

– Celý reťazec efektov sa dá ľahko zostaviť pomocou metódy drag and drop.

Rozsahy morfingu = zmena parametrov v realnom čase sú vizuálne znázornené v schémach.

Impulzné reakcie (IR = Impulse response)  je možné importovať a konvertovať jednoduchým drag and drop.

*

Popis hlavnej obrazovky:

pre zväčšený náhľad na obrazovku – klikni sem!

rig-manager3.0 hlavna obrazovka

*

Vpravo hore je pole, kde sú rozmiestnené adresáre z Rigmi a Performance zostavami. Vyberte si adresár, kde chcete pracovať a kliknite naň.

Keď kliknete na niektorý adresár, tento môže obsahovať aj pod-adresáre, ale nemusí. Dostaňte sa až na RIGi a vyberte si, ktorý chcete.

Vybraný RIG sa vám zobrazí v strednom hornom poli, keď je skutočne vybraný – (klikom alebo dvojklikom, záleží na pozícii v programe) objavia sa pri názve svuku slúchadla – ako vidíte na obrázku pri zuvuku „SO AmG-fo“. Ako predmetný adresár vľavo, tak aj vybraný zvuk (RIG) v strede sú označené zeleným poľom. V tejto situácii sme v mode BROWSE.

V pravej hornej časti obrazovky vidíte charakteristiky a popis daného RIGu (zvuku) ako sú: Name (názov) SO AmG-fo, Author (autor rigu) M.Wienstroer, Instrument (nástroj, pre ktorý je daný rig robený) Guitar, Comment (krátky komentár k zvuku – rigu) Kemper Rig Pack 1, atď…

Pod týmito tromi hornými poliami je zobrazený konkrétny reťazec (routing) predmetného RIGu grafickými ikonami smerom z ľava: Rig – Input … … až napravo: Natural Reverb – Output.

Ak kliknete na konkrétnu ikonu nejakého efektu alebo AMP či CAB simulácie, parametre daného efektu sa zobrazia pod týmto reťazcom (routingom) a vy ich môžete pomocou PC myši editovať. Takto upravené rigy môžete ukladať ako duplikáty (zobrazí sa ten istý názov ale s príponou „copy“ alebo rig môžete prepísať (Store Rig), alebo ho uložiť do „lokálnej knižnice“ Local Library.

Na obrázku nižšie vidíte náhľad do Rig Manageru 3.0 keď ste prepnutý v PERFORMANCE mode. Funkcionalita a náhľad je podobný ako v BROWSE mode ale vľavo hore vyberáte príslušný Performance a vpravo hore si listujete jednotlivé RIGy v danom Performance a úplne dole červeným môžete vykonávať zápisy pre Performance mód.

*

pre zväčšený náhľad na obrazovku performance mode – klikni sem!

kps-rig-manager3.0-performance

Spoločnosti Kemper dosť dlho trvalo, kým sa tento editor objavil medzi užívateľmi (veď len jeho beta verzia sa testovala skoro rok), ale o to viac sa z neho môžeme teraz tešiť 🙂

*

Update Rig Manager 2020-04-09

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *