Neural DSP Qaud Cortex – Neural Capture

https://support.neuraldsp.com/help/neural-capture

Všetko o Neural Capture

Postavený pomocou našej vlastnej biomimetickej AI sa dokáže naučiť a replikovať zvukové charakteristiky akéhokoľvek fyzického zosilňovača, reproboxu a pedálu overdrive s bezprecedentnou presnosťou.

Ak chcete vytvoriť Neural Capture, musíte byť schopní pripojiť mikrofón k reproboxu alebo použiť zosilňovač so záťažovým boxom alebo D.I. Von (Out).

Pripojenie výstupu reproduktora z elektrónkového zosilňovača do Quad Cortex by mohlo poškodiť obe jednotky. Uistite sa, že používate D.I. Out a váš zosilňovač je stále pripojený ku skrinke alebo reaktívnej záťaži.

Začnite ťuknutím na hlavnú ponuku v pravom hornom rohu mriežky a potom ťuknite na položku „Nová neurónová snímka“.

Schéma pripojenia

Zapojte svoj prístroj do Return 1. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, odpojte všetky zariadenia od Send 1, Send 2 a Return 2.

Nie je potrebný žiadny špeciálny typ mikrofónu. Všimnite si, že Neural Capture je globálna snímka skutočného nastavenia zariadenia a zahŕňa aj použitý mikrofón a jeho umiestnenie.

Môžete tiež zachytiť izolované pedále overdrive/skreslenia bez použitia zosilňovača. Pripojte ich k Quad Cortex Input 1 pomocou kábla TS.

Ak máte zosilňovač, ktorý má D.I. Môžete sa rozhodnúť použiť ho namiesto mikrofónu na snímanie zosilňovača bez skrinky. Pripojenie výstupu reproduktora z elektrónkového zosilňovača do Quad Cortex by mohlo poškodiť obe jednotky. Uistite sa, že používate D.I. Out a váš zosilňovač je stále pripojený ku skrinke alebo reaktívnej záťaži. Keď je všetko správne pripojené, klepnutím na POTVRDIŤ spustíte proces snímania.

Proces snímania
Nastavte si polohu mikrofónu a upravte parametre zariadenia podľa svojich predstáv. Proces snímania Tu môžete upraviť úrovne, aby ste dosiahli lepší výkon počas procesu snímania.

*

OVLÁDAČ INST 1 LVL [dB]: Nastavuje vstupné zosilnenie signálu nástroja.
OVLÁDAČ IN 1 LVL [dB]: Nastavuje vstupné zosilnenie signálu mikrofónu.
SPÍNAČ ZDVIHU UZEMNENIE: Zapnite ich, aby ste znížili alebo eliminovali šum súvisiaci so zemou vznikajúci zo zemných slučiek v audio kábloch alebo iných zdrojoch.
TYPE SWITCH: Prepína medzi vstupmi „Mic“ a „Instrument“. Ak je snímané zariadenie pripojené ku Quad Cortex pomocou kábla TS, použite „Instrument“. Ak je snímané zariadenie pripojené ku Quad Cortex pomocou XLR kábla, použite „Mic“.
PHANTOM SWITCH: Umožňuje fantómové napájanie (48V).
INST 1 LVL METER: Merač vstupného signálu.
IN 1 LEVEL METER: Merač vstupného signálu.
OVLÁDAČ ÚROVNE SLÚCHADIEL: Nastavuje výstupnú úroveň slúchadiel.
TLAČIDLO AUTOMATICKÉHO NASTAVENIA: Automaticky nastaví úroveň IN 1. Hrajte na svojom nástroji, kým sa gombík IN 1 neprestane pohybovať.

Začnite klepnutím na tlačidlo [Spustiť snímanie]. V okne priebehu sa zobrazia nasledujúce kroky:

Kalibrácia: Meranie latencie pripojeného zariadenia. V prípade digitálneho zariadenia udržujte latenciu čo najnižšiu.
Záznamové signály: Záznamové signály, ktoré sa použijú na modelovanie.

Sanity Check & Training: Jadro Neural Capture. Trénujte neurónovú sieť na emuláciu zvuku vášho zariadenia. Ak Sanity Check zlyhá, použite funkciu AUTO-SET, aby ste dosiahli optimálne úrovne vstupu.

Testovanie neural capture – Po procese Capture bude váš Neural Capture pripravený na testovanie.

TLAČIDLÁ CORTEX & REFERENCIA: Klepnutím na ne prepínate medzi pôvodným signálom zariadenia a Neural Capture. Nožným spínačom A je možné prepínať medzi nimi.
GOMBÍK Slúchadiel: Nastavuje výstupnú úroveň Quad Cortex v mixe (otočný nožný spínač B je priradený automaticky).
TLAČIDLO ZAČAŤ OD POČIATKU: Znova spustite proces zachytávania neurónov.

Uloženie neural capture

Klepnutím na tlačidlo ULOŽIŤ uložíte svoj Neural Capture.

V ponuke uloženia môžete svoj Neural Capture pomenovať a tiež mu priradiť značky.

Použitie neural capture

Zachytenia možno použiť načítaním bloku Neural Capture na mriežku. Klepnite na prázdne miesto na mriežke a v zozname Kategória zariadenia vyberte „Neurálny zachytávanie“.

Tým sa otvorí Knižnica virtuálnych zariadení, kde môžete prechádzať rôznymi priečinkami Neural Capture, „My Captures“, „Factory Captures 1“ a „Factory Captures 2“. Každý priečinok má 32 bánk s 8 slotmi Capture. Klepnutím na Neural Capture v banke ju pridáte do mriežky. Po výbere Neural Capture sa umiestni ako blok zariadenia na mriežku. Klepnutím naň získate prístup k jeho parametrom.

GAIN [dB]: Určuje zisk v sekcii predzosilňovača modelu.
BASS [dB]: Ovplyvňuje nízke úrovne signálu.
MID [dB]: Ovplyvňuje stredný rozsah signálu.
TREBLE [dB]: Ovplyvňuje vysokú úroveň signálu.
VOLUME [dB]: Určuje výstupnú úroveň modelu.

*

Zoznam virtuálnych zariadení – Neural Capture (profily) – aktuálny k 2022-01-23.

neural-vdl_neural_capture_03-1

(strana 97 – 98 originálneho manuálu)

Na stránke sa pracuje 🙂

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *