Neural DSP Quad Cortex – Aktualizácia jún2022

Tento článok obsahuje preklad a doplnenie originálneho príspevku na:

https://neuraldsp.com/news/quad-cortex-development-update-june-2022

Aktualizácia vývoja Quad Cortex – jún 2022

Veci sú zriedka také, ako sa zdajú zvonku.

Už je to rok, čo sme zverejnili vývojovú aktualizáciu, počas ktorej sme práve začali beta testovanie CorOS 1.1.0 a dodali sme náš 5 000 Quad Cortex. Posledných dvanásť mesiacov ubehlo ako voda a my sme vydali 10 aktualizácií CorOS a dodali celkovo viac ako 15 000 kusov. Okrem stále sa rozrastajúceho zoznamu modelovaných zariadení bolo pridaných niekoľko veľmi žiadaných funkcií, ako napríklad Minivoicer, Looper, priradenie viacerých bypassov v režime Stomp, zmrazenie (freeze) a prednastavenia a snímanie.

Pre spoločnosť tak dynamickú, akou je Neural, vždy existuje niekoľko paralelných vlákien, ktoré musíme mať v popredí, pracujeme s ľuďmi, ktorí vedú tímy v širokej škále disciplín, pričom sa ubezpečujeme, že majú všetko, čo potrebujú na to, aby odviedli čo najlepšiu prácu.

Neural je skôr ako niekoľko menších spoločností pod jednou strechou: spočiatku sme boli známi ako štúdio pluginov, ktoré vyvíjalo skvelé softvérové nástroje, ktoré sprístupňujú tóny svetovej triedy gitaristom a basgitaristom. Roky, v ktorých sme boli známi ako pluginové štúdio, sme v tichosti pracovali na Quad Cortex, inžinierskom hardvéri, ako aj na navrhovaní a vývoji vstavaného softvéru.

Pre lepšiu kontrolu kvality a okamžitú spätnú väzbu od továrne až po inžiniersky tím sme sa rozhodli spustiť vlastnú výrobu. Okrem toho poskytujeme aj cloudové služby, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou ekosystému Cortex, takže sme sa stali aj plnohodnotnou výrobnou spoločnosťou a platformou cloudových služieb.

Quad Cortex bol ohlásený krátko pred COVIDom. Dokončenie produktu za takýchto okolností bolo obrovskou výzvou. Založenie našej továrne uprostred obmedzenej logistiky a COVID obmedzení a zároveň dohľad nad zvyšným vývojom produktu si od mnohých z nás vyžadovalo veľa odolnosti a neustáleho prepínania kontextu.

Niektoré vlny COVIDu dodnes veľmi sťažujú výrobu. V polovici roku 2021 začal nedostatok kremíka tvrdo trpieť. Začiatkom roku 2022 bolo jasné, že veci sa oveľa zhoršia, kým sa nezlepšia, čo sa premietlo do veľmi pochmúrnych výhľadov; väčšinu roka 2022 možno nebudeme mať prakticky žiadne diely na dodanie hardvéru.

Krátko nato, keď sme nevideli žiadne známky normalizácie dostupnosti v dohľadnej budúcnosti, začali sme prerábať náš hardvér a softvér, aby boli kompatibilné s rôznymi kritickými komponentmi – bez ohľadu na to, čo sme mohli získať po tisícoch (alebo desiatkach tisíc!) To znamenalo prepracovanie dosiek plošných spojov a prepisovanie ovládačov, okrem iných úloh, ktoré uberali čas tímom, ktoré mohli vyrábať nové funkcie alebo testovať nové modely, a často v nás vyvolávali pocit, že sme sa vrátili na začiatok.

Získavanie týchto nových dielov, prototypovanie a testovanie prepracovaných verzií, aby sa zabezpečilo, že každý kúsok výkonu zostane nezmenený, znamenalo nielen obrovské množstvo dodatočnej výroby, hardvéru a softvérového inžinierstva, ale aj naše finančné oddelenie muselo hodiny, aby sme sa uistili, že máme dostatok prevádzkového kapitálu, aby sme absorbovali ďalšie diely v hodnote miliónov dolárov, ktoré sme potrebovali.

Akoby to nestačilo, mali sme ešte jeden priťažujúci faktor: bezprecedentné logistické prekážky našich zahraničných dodávateľov elektroniky. Minulý rok bol vážny nedostatok kontajnerov a rôzne prerušenia súvisiace s blokádou v továrňach aj prístavoch znamenali, že náklady na dopravu boli vyššie a niekoľkonásobne dlhšie; preto som urobil ťažké rozhodnutie presunúť celú operáciu do Fínska.

To samo o sebe bola tiež herkulovská úloha – synchronizovať prechod výroby komplexnej elektroniky a riadenia dodávateľského reťazca od jedného dodávateľa k druhému v rámci bezprecedentných obmedzení dostupnosti spôsobilo mnohým z nás veľa bezsenných nocí, ale teraz to beží takmer na maximum a výsledky sú skvelé. Bolo to riskantné a bolestivé, ale napriek tomu dobré rozhodnutie.

Našťastie, všetky tieto opatrenia nám umožnili udržať továreň v prevádzke (najskôr s obmedzenou kapacitou), ale aspoň niektoré jednotky boli odoslané, a čo je najdôležitejšie, náš úžasný výrobný tím zostal zamestnaný.

Teraz už situácia vyzerá lepšie. Na plnú kapacitu by sme mali byť schopní fungovať od konca júna/júla a pokiaľ nedôjde k ďalším katastrofickým prekvapeniam, začnite počas jesene zvyšovať produkciu na tisícky jednotiek mesačne.

Mnoho veľmi šikovných ľudí má a stále pracuje ako čert, aby toto všetko prekonali. V typickom roku je zdvojnásobenie alebo strojnásobenie výrobnej kapacity neuveriteľne ťažké. Bolo to ako pokúsiť sa o to v režime Nightmare Mode, ale nemohol som byť viac hrdý a vďačný za všetku vynaliezavosť a neúnavnú vynaliezavosť, ktorú som preukázal, aby som to prekonal.

Táto kríza zasiahla aj iné oblasti, pretože mnohí z nás museli upustiť od čohokoľvek, na čom sme pracovali, alebo mu venovať čas, aby sme sa uistili, že dokážeme prežiť tieto bezprecedentné výzvy. Bez ohľadu na to sme mohli pokračovať v práci na podpore platformy Cortex.

Keď sme oznámili Quad Cortex, vydali sme niekoľko smerníc:

Krátko po uvedení na trh bude vydaný stolný ovládač.

Pluginy budú čoskoro dostupné na Quad Cortex.

Hybridný režim.

1. Stolný ovládač

Stolný ovládač je prioritou od spustenia Quad Cortex a do projektu boli pridelení pracovníci našich tímov doplnkov, ktorí spolupracovali s integrovanými a cloudovými tímami na vytvorení krásneho a bezproblémového zážitku na rozdiel od akéhokoľvek stolného ovládača, aký sme kedy videli.

Spätne bolo pre nás príliš optimistické oznámiť, že ovládač pre stolné počítače bude k dispozícii krátko po uvedení na trh, no napriek tomu dosahujeme solídny pokrok. Používateľské rozhranie a obojsmerná komunikácia sú dokončené a tímy pracujú na jemnejších detailoch zálohovania, cloudovej komunikácie a komplikovanejších rozdielov, v ktorých desktopová aplikácia využívajúca myš a klávesnicu funguje inak ako zariadenie s dotykovou obrazovkou a otáčaním. potenciometre.

Ak sme sa niečo naučili z našich oznámení týkajúcich sa vývoja Quad Cortex, je to to, že sľubné funkcie a časové harmonogramy nastavujú očakávania, ktoré vedú k sklamaniu, keď vydanie oneskoríme, pretože chceme veci zdokonaliť. To všetko znamená, že sme spokojní s pokrokom v oblasti stolného ovládača a nemôžeme sa dočkať, až sa s vami oň podelíme.

2. Pluginy na Quad Cortex

Sprístupnenie doplnkov na Quad Cortex nie je malá úloha. Rozdiel v architektúre a zabudovanom softvéri (operačný systém bežiaci na Quad Cortex vs macOS/Windows) znamená, že komponenty musia byť portované a starostlivo overené, aby sa zabezpečilo, že znejú úplne rovnako. Okrem toho sa náš prístup k modelovaniu časom výrazne vyvinul a staršie modely zosilňovačov boli vyvinuté pomocou metód, ktoré nie sú vhodné pre kontrolu kvality. V týchto prípadoch mnohé z nich realizujeme od základov. Robíme to pri modelovaní a overovaní nových (nedoplnkových) modelov zosilňovačov pre kontrolu kvality.

3. Hybridný režim

Hybridný režim bol ohlásený v jednej z našich predchádzajúcich aktualizácií vývoja, keď bol dokončený prototyp. Mali sme v úmysle odoslať ho pri uvedení na trh, ale vzhľadom na meniacu sa povahu pracovného zaťaženia každého, ktoré viedlo k uvedeniu na trh, sa to posunulo ďaleko nižšie v našom zozname priorít. Dúfame, že ho budeme môcť zahrnúť do CorOS 2.0.0 za predpokladu, že všetko pôjde hladko.

Prepracovaný správca súborov

Aj keď to nebolo oznámené pri spustení, ďalším projektom, ktorý sme niekoľkokrát spomenuli, je prepracovaný správca súborov. Toto je hlboká revízia, ktorá prechádza celým systémom CorOS, a ako taká bude vydaná ako súčasť našej prvej veľkej aktualizácie, CorOS 2.0.0. Nový správca súborov obsahuje niekoľko vylepšení rozloženia a kvality života, ktoré výrazne zlepšia spôsob vyhľadávania, navigácie, organizácie, úpravy, sťahovania a zdieľania súborov v rámci Quad Cortex. Zo strany nášho tímu UX, softvérových inžinierov a cloudového tímu to bol obrovský záväzok a som si istý, že budete súhlasiť, že na výsledky sa určite oplatilo čakať. Ďakujem

V snahe urobiť viac a napredovať rýchlejšie, pomerne agresívne rozširujeme náš tím. Ak máte záujem pripojiť sa k tímu 100+ Neural, neváhajte sa pozrieť do našej sekcie kariéry, kde nájdete aktuálne voľné miesta.

Ďakujem za všetku podporu a trpezlivosť. Od začiatku to bol náročný boj, ale sme veľmi vďační za príležitosť učiť sa a prekonávať.

Doug Castro

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *