Neural DSP Quad Cortex – F.A.Q.

Neural DSP Quad Cortex – F.A.Q. – Najčastejšie kladené otázky

Môžem nahrať zásuvné moduly Neural DSP na moju jednotku Quad Cortex?

Môžete sa prihlásiť do svojho účtu Neural DSP na svojom Quad Cortex. Ak tak urobíte, poskytnete mu prístup k histórii fakturácie vášho účtu a sprístupníte doplnky, ktoré ste si zakúpili. Táto funkcia bude dostupná prostredníctvom bezplatnej aktualizácie po spustení.


Ako môžem aktualizovať firmvér na mojom Quad Cortex?

Aktualizáciu na najnovšiu verziu CorOS môžete vykonať v Nastaveniach otvorením hlavnej ponuky v pravom hornom rohu mriežky. Prejdite do Možnosti zariadenia, skontrolujte, či je váš Quad Cortex pripojený k sieti Wi-Fi, a klepnite na Aktualizácie zariadenia. Ak je k dispozícii aktualizácia, okamžite sa stiahne. Po nainštalovaní aktualizácie budete musieť reštartovať Quad Cortex.


Čo je FRFR a prečo ho odporúčate?
FRFR znamená „plný rozsah, plochá odozva“. Popisuje „neutrálny“ reproduktor alebo reproduktorový systém navrhnutý tak, aby reprodukoval celé ľudské počuteľné spektrum 20 Hz – 20 kHz bez akéhokoľvek zdôrazňovania. Tento druh reproduktora je skvelý pre Quad Cortex, pretože získate najvernejšie zobrazenie pomocou simulátora kabinetu a umiestnenia mikrofónu. Príklady systémov FRFR zahŕňajú vysokokvalitné štúdiové monitory a PA systémy. Niektoré systémy FRFR sú navrhnuté špeciálne pre priame gitarové a basgitarové aplikácie.


Môžem pripojiť Quad Cortex k zosilňovaču?
Áno, ale odporúčanie zariadení FRFR namiesto spúšťania Quad Cortex do nastavení, ktoré by mohli zafarbiť signál, má svoj dôvod.
Väčšina elektrónkových zosilňovačov má odlišné tonálne vlastnosti, takže použitie Quad Cortex so zariadením FRFR je najlepším spôsobom, ako naplno využiť tonálne možnosti bez zavedenia nežiaduceho zafarbenia tónov. Ak chcete použiť Quad Cortex s lampovým alebo polovodičovým zosilňovačom, odporúčame vyskúšať metódu 4 káblov.

Podporujú vstupy rôzne napájané nástroje?

Áno. Vstupná impedancia a zosilnenie sú nastaviteľné cez obrazovku I/O Settings.

Ako môžem využiť výstupy potlačenia uzemnenia (Odoslať 1-2)?

Táto funkcia funguje tak, že Quad Cortex pripojíte k externým zariadeniam pomocou upraveného prístrojového kábla (konce TRS a TS). Pripojte hrot TRS ku Quad Cortex a hrot TS k externému zariadeniu.

neural-faq

Tieto káble neeliminujú šum, ale môžu výrazne znížiť brum spôsobený zemnými slučkami. Túto funkciu podporujú obe odosielania 1 a 2.

Existuje prepínanie medzi scénami a predvoľbami bez medzier?

Zmena predvolieb nastane v nevyhnutnej známej medzere. Môžete použiť režimy Scene a Stomp na zmenu zvukov pri zachovaní stôp oneskorenia bez akéhokoľvek prelínania/medzer.


Zmena predvolieb nastane v nevyhnutnej známej medzere.

Môžete použiť režimy Scene a Stomp na zmenu zvukov pri zachovaní stôp oneskorenia bez akéhokoľvek prelínania/medzer.


Môžem načítať odpovede tretej strany alebo svoje vlastné impulzné odpovede?

Áno. Impulzné odpovede je možné nahrať cez Cortex Cloud a stiahnuť do vášho Quad Cortex.
Čo znamenajú MSB a LSB?
Majú na mysli Most Signi cant Byte a Least Signi cant Byte.

Zmena programu, ktorá tiež vyberá banku, pozostáva z troch správ MIDI:
CC#0: Bank Select (MSB)

• Hodnota 0: Skupina predvolieb 0~127

• Hodnota 1: Skupina predvolieb 128~256

CC#32: Setlist (LSB)

• PC#: Správa o zmene programu 0~127

Počujem praskanie a praskanie zvuku…
Skontrolujte všetky káble. Odporúčame hľadať poškodenie na dlhých aj krátkych kábloch. Ďalej skontrolujte, či sa niektorý zo vstupov/výstupov orezáva v nastaveniach vstupov/výstupov alebo či sa na mriežke nestrihá nejaký blok.
Príčinou môže byť aj nadmerné využitie procesora. Je ukazovateľ CPU nad 80 % alebo 90 %? Ak áno, možno ste preťažili aktuálnu predvoľbu.

Moja predvoľba nevydáva žiadny zvuk…
Funguje každá fyzická súčiastka správne? Skontrolujte káble, pripojenia a uistite sa, že GOMBÍK HLASITOSTI je zdvihnutý.
Potom sa pozrite na The Grid. Sú vstupné a výstupné bloky správne nakonfigurované? Fungujú ostatné predvoľby?
Nakoniec sa pozrite na nastavenia I/O. Možno sú niektoré gombíky GAIN úplne dole.

(strana 103 – 105 originálneho manuálu)

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *