Quad Cortex Development Update – Júl2022

Zdravím,

Neural chystá v rámci projektu Neural DSP Quad Cortex viaceré väčšie zmeny, hlavne v správe súborov, ale aj v iných veciach.

Správa súborov bude oveľa jednoduchšia.⁠ ⁠

Keď sme bližšie k dokončeniu vývoja pre CorOS 2.0.0, chceli sme sa podeliť o náš pokrok v prepracovanom správcovi súborov a jeho pridružených funkciách, aby sme vás pripravili na niektoré z mnohých nadchádzajúcich zmien.⁠ Upozorňujeme, že obrázky nižšie nemusia byť konečné a môžu sa zmeniť.

UI

So stovkami predvolieb, neurónových zachytení a IR sa organizácia súborov na Quad Cortex stala pre mnohých používateľov výzvou. Implementovali sme niekoľko zmien, ktoré pomáhajú vyhľadávať, filtrovať a kategorizovať položky, aby ste rýchlejšie a jednoduchšie našli to, čo hľadáte.
Predvoľby, Neural Capture a IR sú teraz rozdelené do samostatných kategórií v adresári a každú kategóriu je možné jednoducho zbaliť alebo rozbaliť na ľavej strane. Stĺpec bánk bol zmenšený, aby bol pravý stĺpec väčší, aby sa do neho zmestili nové tlačidlá na nahrávanie a aby sa dlhšie názvy súborov ľahšie čítali.

 

1-My Presets@2x

 

Každá kategória má samostatné priečinky pre Stiahnuté súbory, Cloudové položky, Továrenské položky a Moje položky. Stiahnuté: Položky, ktoré ste si stiahli alebo ktoré sa majú stiahnuť. Cloudové položky: Položky, ktoré ste nahrali do Cortex Cloud. Továrenské položky: Položky dodávané s Quad Cortex, ktoré nemožno odstrániť. Moje položky: Položky, ktoré ste uložili na Quad Cortex. Funkcia úprav potiahnutím doľava bola odstránená z položiek v adresári a nahradená tlačidlom kontextovej ponuky, ktoré odhaľuje funkcie úprav.

 

2-author - sort by date@2x

 

Do Setlistov bolo pridané aj kontextové menu, ktoré vám umožňuje ich upravovať alebo mazať. Pri ukladaní položky sa používateľské rozhranie editora zmenilo tak, aby využívalo väčšiu časť obrazovky. Modré tlačidlo vpravo hore vás prenesie na ďalší krok, kde je možné pridať ďalšie metadáta. Môžete tiež klepnúť na pole umiestnenia súboru, ak chcete zmeniť miesto uloženia, alebo klepnúť na ikonu metadát vedľa názvu a presunúť sa dopredu na stránku metadát.

 

3-text input@2x

 

Značky boli odstránené z používateľského rozhrania na uloženie na Quad Cortex, ale stále ich možno pridať k položkám na Cortex Cloud/Mobile. Po pridaní názvu môžete určiť preferovaný nástroj pre vašu predvoľbu.

 

4-Neural Capture - save emtpy@2x

 

Tieto metadáta je možné použiť pri vyhľadávaní/triedení na Quad Cortex a na Cortex Cloud/Mobile. Pri rolovaní na hornú alebo dolnú časť banky predvolieb sa nasledujúca banka zobrazuje nad/dole, takže môžete pokračovať v rolovaní a banka sa automaticky zmení v strednom stĺpci.

 

5-bank swipe@2x

 

Neural Captures and Presets

Urobili sme niekoľko zmien pre triedenie a organizáciu Neural Captures. Banky boli odstránené z Neural Captures a nahradené robustnejším systémom triedenia a filtrovania, ako aj úplne novým vyhľadávaním.

6-my captures@2x

 

Pri ukladaní neurálnej snímky boli pridané dva nové typy metadát: typ zachytenia a preferovaný nástroj.

7-capture meta@2x

 

Úplný zoznam typov snímania obsahuje Predvolené, Amp Head, Amp + Cab, Combo Amp, Cab a Pedal. Každý typ snímania má svoju vlastnú ikonu a táto ikona sa zobrazí na mriežke, keď je nastavený typ snímania. Tieto metadáta je tiež možné pridať pri úprave predvoľby na Quad Cortex alebo na Cortex Cloud/Mobile. Zachytenia je možné filtrovať podľa rozsahu typov zachytenia.

 

8-filters@2x

 

Do adresára boli pridané aj možnosti triedenia. Neurónové snímky možno triediť podľa názvu, dátumu pridania, autora, preferovaného nástroja, typu zachytenia a zisku. Druhým ťuknutím na možnosť môžete zmeniť medzi vzostupným a zostupným poradím.

 

9-sorting@2x

 

Zisk je metadáta, ktoré automaticky vypočíta Quad Cortex pri vytváraní Neural Capture. Quad Cortex analyzuje zvuk produkovaný Neural Capture a určuje, ako je nasýtený, pričom mu dáva hodnotenie 1-10; 1 je čistý tón a 10 je najsýtejšie/najvyššie skreslenie. Všetky existujúce neurónové zachytenia na Cortex Cloud budú automaticky aktualizované, aby sa tieto metadáta vypočítali po vydaní CorOS 2.0.0. Pri zoraďovaní umožňuje pole Odkaz zmeniť informácie zobrazené v zozname zoradených výsledkov.

 

10-by gain - sort by capture type@2x

 

Predvolené informácie, ktoré zobrazujú zmeny na základe kategórie a priečinka, ktoré ste vybrali, ale vo vyššie uvedenom príklade boli stiahnuté súbory Neural Capture odkazované podľa zisku a zoradené podľa typu Capture. Ťuknutím na Capture v adresári sa okamžite zobrazí Mriežka a všetky dostupné miesta, kde je možné Capture pridať.

 

11-replace@2x

 

Okrem toho sa nad akýmkoľvek blokom, ktorý môžete prepínať pomocou vybratého neurónového snímania, zobrazia dve šípky. Šípky sa zobrazia iba nad blokmi, kde je k dispozícii dostatok CPU na prepínanie zariadení. Podobne ako v prípade snímok, aj predvoľby je možné triediť. „Banky“ je teraz možnosť zoradenia, takže ak zoradíte podľa čohokoľvek iného, ​​vaše predvoľby sa zobrazia v zozname, nie v bankách.

 

12-presets sorting@2x

 

Impulse Responses

Banky boli tiež odstránené z Impulzných odpovedí a namiesto toho sa zobrazujú v dlhom zozname s možnosťami triedenia.

 

13-irs@2x

IR s dlhými názvami majú stred názvov skrátený tak, aby bol viditeľný začiatok a koniec názvu súboru, čo uľahčuje ich čítanie.

Uploading & Downloading

Interakcie s Cortex Cloud prešli niekoľkými významnými zmenami a bolo vykonaných niekoľko zlepšení kvality života.

Pri nahrávaní predvolieb alebo neurónových snímok teraz namiesto presúvania jednotlivých položiek do hornej časti obrazovky prepínate režim nahrávania pomocou tlačidla v ľavom hornom rohu.

 

14-upload@2x

Pri prepnutom režime nahrávania jednoducho klepnite na tlačidlo Odoslať vedľa každej položky a nahrá sa na pozadí. Opätovným stlačením tlačidla Režim nahrávania ukončíte prácu. Položky sa budú naďalej odovzdávať na pozadí, aj keď ukončíte režim nahrávania. Úplne sme odstránili systém označovania hviezdičkou a namiesto toho je možné položky len sťahovať.

15-Third Parties@2x

Po pridaní položiek do frontu sťahovania na Cortex Cloud/Mobile, keď otvoríte priečinok Downloads a váš Quad Cortex je pripojený k Wi-Fi, položky sa začnú okamžite sťahovať. Po stiahnutí predvolieb budú uložené v priečinku Downloads, kým sa nepresunú do Setlistu alebo neodstránia.

16-downloads@2x

Ak chcete presunúť predvoľbu z priečinka Stiahnuté súbory do zoznamu Setlist, klepnite na tlačidlo Uložiť a presunúť. Odtiaľto si môžete prezerať svoje Setlisty (alebo vytvoriť nový) a vybrať si, kam chcete predvoľbu uložiť. Po uložení sa dostanete späť do priečinka Stiahnuté súbory. Predvoľby je možné vyskúšať priamo z priečinka Downloads; stačí klepnúť na predvoľbu, aby ste ju načítali do mriežky.

17-single row@2x

Priečinok Stiahnuté súbory je možné triediť ako ostatné priečinky.

18-downloads sorted@2x

Sťahovanie a správa Neural Captures funguje veľmi podobne ako Presets, avšak ťuknutím na tlačidlo Save & Move jednoducho presuniete Neural Capture do priečinka My Captures, keďže neexistujú žiadne banky ani Setlisty, ktoré by bolo možné spravovať pre Neural Captures.

19-downloaded captures@2x

Search

Vyhľadávanie bolo úplne prepracované. Vyhľadávanie teraz pokrýva celú obrazovku. Nedávno hľadané výrazy sa zobrazujú pod textovým vstupom.

20-search 1@2x

Počas zadávania textu sa pod zadávaným textom zobrazia návrhy.

21-search 2@2x

Výsledky vyhľadávania sú rozdelené do kategórií a kariet pre Predvoľby, Neurónové snímky a IR. Existujú aj podkategórie pre každé z umiestnení, kde možno nájsť súbory, a tie možno zbaliť alebo rozbaliť klepnutím na šípky na pravej strane.

22-results Presets@2x

Klepnutím na položku sa dostanete na umiestnenie súboru v adresári a zvýrazníte ho. Odtiaľ môžete pracovať s položkou, pokračovať v prehľadávaní adresára alebo klepnutím na tlačidlo Hľadať sa vrátite k výsledkom vyhľadávania. Výsledky vyhľadávania je možné triediť a filtrovať (v závislosti od vybranej kategórie) a podľa potreby sú k dispozícii všetky relevantné metadáta.

23-results Captures@2x

Čaká nás viac

Prepracovaný správca súborov je jednou z niekoľkých funkcií v CorOS 2.0.0, ale určite je našou doteraz najvýznamnejšou zmenou. Sme radi, že sa s vami čoskoro podelíme o ďalšie podrobnosti a dúfame, že aktualizáciu bude možné stiahnuť už čoskoro. Ak chcete diskutovať o týchto zmenách, prejdite na naše fórum alebo Discord.

Ďakujem. Francisco Cresp

Kliknite sem a prečítajte si aktualizáciu vývoja Quad Cortex z júla 2022, kde diskutujeme o zmenách používateľského rozhrania, vylepšeniach nahrávania a sťahovania, triedení a filtrovaní, prepracovanom vyhľadávaní a oveľa viac! ⁠

Máte záujem poskytnúť spätnú väzbu?

Neustále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť našu používateľskú skúsenosť. Vytvorili sme krátky prieskum, v ktorom sa môžete podeliť o niektoré svoje postrehy ako hudobník a informácie o tom, ako používate svoj Quad Cortex, aby ste nám pomohli urobiť ďalšie vylepšenia.
V prípade záujmu budete mať tiež možnosť prihlásiť sa do výskumného panelu Neural DSP.

 

 

Veľká vďaka!
Neural DSP

Podobné články

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *