Neural DSP Quad Cortex – CorOs 1.4.0

V tomto príspevku nájdete preklad a doplnenie originálneho článku Neural DSP Quad Cortex – CorOs 1.3.4.

Neural DSP Quad Cortex – CorOS 1.4.0

Preklad a doplnenie článku Neural DSP Quad Cortex – CorOS 1.4.0

https://neuraldsp.com/news/coros-1-4-0-is-now-available

CorOS 1.4.0 je teraz k dispozícii

CorOS 1.4.0 je teraz k dispozícii. Stiahnite si ho cez Nastavenia > Možnosti zariadenia > Aktualizácie zariadenia na Quad Cortex po pripojení k Wi-Fi. Pred aktualizáciou firmvéru odporúčame vytvoriť zálohu.

CorOS 1.4.0 obsahuje veľmi očakávaný Minivoicer, ako aj deväť nových zosilňovačov, tri overdrive, desať nových efektov a množstvo nových funkcií, zmien a opráv. Aktualizovaná bola aj používateľská príručka.

Pozrite si naše video (na konci článku – alebo kliknite sem!) s hlbším náhľadom, kde nájdete bližší pohľad na všetky nové funkcie a zmeny. Dúfame, že sa vám CorOS 1.4.0 bude páčiť!

Pridané

Premostenie režimu Stomp – Teraz môžete priradiť stav bypassu viacerých zariadení jednému nožnému spínaču v režime Stomp. Počet stavov bypassu zariadení, ktoré možno priradiť jednému nožnému spínaču, nie je obmedzený.

Vstupná brána – Vstupná brána je k dispozícii na všetkých vstupných blokoch. Štandardne sa vynechá pri vytváraní novej predvoľby a na všetkých existujúcich predvoľbách.

Úvodná obrazovka zavádzania – Bola pridaná nová úvodná obrazovka zavádzania – viď obrázok nižšie.

Režim obnovenia – Stlačením a podržaním nožných spínačov A a H počas prvých 6 sekúnd od zobrazenia úvodnej obrazovky spustíte režim obnovenia, v ktorom môžete obnoviť nastavenia alebo vykonať obnovenie továrenských nastavení.

Vymeňte scény – Teraz môžete zameniť nožný spínač jednej scény za iný prostredníctvom hlavnej ponuky na mriežke. Túto akciu je možné vykonať v akomkoľvek režime.

Textový kurzor – Teraz môžete zmeniť polohu znaku v ľubovoľnom textovom poli otáčaním nožného spínača ŠÍPKA NAHOR.

Numerická klávesnica – Pribudla numerická klávesnica.

USB suchý/mokrý signál – Teraz je možné zmeniť, ktoré USB vstupy/výstupy posielajú suchý alebo vlhký signál pri použití Quad Cortex ako audio rozhrania.

Minivoicer – inteligentný mini-harmoinizér –  Náš inteligentný algoritmus Minivoicer vám umožňuje pridať k signálu 2 hlasy s posunutou výškou tónu. Voicing knižnica poskytuje absolútnu kontrolu nad koreňovou notou, režimami a akordmi pre harmonizáciu, ako aj arpeggiáciu. Aktivujte MIDI a prijímajte MIDI akordy alebo noty, ktoré zosúladia váš DI signál s MIDI inštrukciou.

 

Zmenené

Kopírovanie scény sa zmenilo. Teraz môžete kopírovať scény cez hlavnú ponuku na mriežke. Túto akciu je možné vykonať v akomkoľvek režime. Už nie je možné kopírovať scény dlhým stlačením nožného spínača.

Predvolené hodnoty oneskorených zariadení boli zmenené:

Hĺbka modu 40 %

High Pass 120Hz

Dolná priepust 3000 Hz

Tón 15

Hĺbka modu 10 % (analógové oneskorenia a oneskorenia spätného chodu)

Parameter Mix je teraz prvým parametrom, ktorý sa zobrazuje pre všetky zariadenia Reverb.

(M) alebo (ST) boli pridané na koniec názvov zariadení, ktoré majú mono a stereo verzie.

Editor parametrov a rozhranie Splitter/Mixer boli prepracované tak, aby obsahovali nové tlačidlá a UX pre tlačidlá/sekcie Scene Selector, Stomp Assign, Bypass, Confirm a Tabs.

Tuner teraz zobrazuje hodnoty plochých aj ostrých tónov.

 

Opravené

Vylepšené skoky hlasitosti medzi zmenami scén, keď bolo scénam priradených viacero parametrov zisku/hlasitosti.

Problém, pri ktorom bolo možné počuť artefakty pri úprave parametra Range Gate, keď bol parameter Threshold nastavený na maximálnu hodnotu.

Problém, pri ktorom sa vymazané neurónové zachytenia dali skopírovať a prilepiť na mriežku.

Problém, pri ktorom sa monitor CPU zobrazuje pred ponukou napájania.

Problém, pri ktorom dochádzalo k oneskoreniu pri prepínaní medzi režimami po stiahnutí zálohy, ktorá zaplnila priečinky adresára.

Problém, pri ktorom nebolo možné uložiť nové predvolené parametre po predchádzajúcej zmene a uložení nových predvolených parametrov pre zariadenie.

Problém, pri ktorom by sa hodnota Tempo prispôsobovala pomaly, keď bolo Tempo nastavené na Global.

Problém, pri ktorom by došlo k výraznému oneskoreniu pri priraďovaní bloku Wham k expression pedálu a otáčaniu expression pedálu od špičky k päte a potom rýchlo späť.

Problém, kedy sa dáta scény neuchovali pre parametre priradené scénam po priradení a následnom zrušení priradenia týchto parametrov k expression pedálu.

Problém, pri ktorom by po opustení ponuky Jas svietili všetky LED diódy nožného spínača vo všetkých podponukách Nastavenia.

Problém, pri ktorom LED diódy nožného spínača zostali zelené po otvorení tunera, keď bola na obrazovke zobrazená ponuka Lane Output Control.

Problém, pri ktorom by sa hodnota parametra I/O Settings Impedance po reštarte neudržala.

Niekoľko malých opráv a vylepšení backendu, zvuku a používateľského rozhrania.

Všetky názvy produktov sú ochrannými známkami ich príslušných vlastníkov, ktorí nie sú žiadnym spôsobom spojené ani pridružené k Neural DSP. Tieto názvy produktov, popisy a obrázky sa poskytujú výhradne na účely identifikácie konkrétnych produktov, ktoré boli študované počas vývoja zvukového modelu Quad Cortex.

Podobné články

3 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.