Kupujeme gitaru

Či už si kupujete nástroj nový alebo z druhej ruky, musíte si najskôr overiť niektoré súvisiace skutočnosti. Pokiaľ kupujete nástroj ako úplný začiatočník, bude vhodné kúpu realizovať za pomoci skúsenejšieho hráča. V prípade, že takúto možnosť nemáte, trvajte na naladení a na predvedení nástroja v predajni. Gitaru odporúčame kupovať v takom obchode, kde je personál schopný poskytnúť vám k nástroju základné potrebné informácie a samozrejme, praktickou hrou vám nástroj patrične predviesť. Hľadajte predajcu odborníka, nie podávača. Neuspokojte sa s argumentami typu, že k najlacnejším gitarám niet čo vysvetľovať. Aj v nižšej cenovej kategórii sa zvyknú nájsť slušné nástroje, ale tiež aj nepredajné kusy! Ešte horším prípadom je, ak pri drahšom nástroji neodpovedajú predajnej cene jeho kvalitatívne parametre. Svedčí to o skutočnosti, že tento obchod pri výbere – nákupe tovaru na predajňu, vyberie skôr také nástroje, ktoré danej cenovej relácii približne odpovedajú! Z tohto dôvodu si pri kúpe gitary v obchode vyskúšajte radšej niekoľko nástrojov a nezabudnite, že zvuk je dôležitejší ako vzhľad!

*
Inštruktážne video k téme: „Kupujeme gitaru“
*

*

This is protected content.
Registráciou získate okamžitý a kompletný prístup do všetkých člankov a príspevkov.Tiež môžete pridávať komentáre a viesť diskusiu.
:
:
Content Protected by SmartLogixPodmienky registrácie

*

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o - Poštová 1661/2, 921 01 Piešťany, info@hudobnynastroj.sk +421 903 718 279, Skype (nick) majo1959 / Pri kúpe gitary u nás vám nástroj nielen skontrolujeme, ale aj nastavíme optimálny dohmat - poskytujeme poradenstvo a servis.
Spoločnosť HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o. sa zaoberá predajom hudobných nástrojov, aparatúr, príslušenstva a doplnkov. Okrem toho poskytujeme poradenstvo pri zostavovaní aparatúr pre muzikantov ale aj kapely (ozvučenie, PA systémy atd...)

2 thoughts on “Kupujeme gitaru”

  1. Dobrý deň, my sme si prešli Vašu stránku a aj iné s radami a zaujímal by nás Váš názor na gitaru, ktorú sme vybrali synovi (9r.) na hudobnú. Vybrali sme ju kvoli dizajnu a cene na kytarach a tomu, ze okolie ich ako predajcu eviduje celkom slušne..nami vybraty model je WASHBURN RX6 B. Ďakujem za odpoveď

    1. Pozdravujem,

      Vo všeobecnosti nemám dobré skúsenosti s týmito „malými“ gitarami. Váhovo nie su ‚daleko od normálnej veľkosti, je tam malá menzúra a oveľa horšie ladenie. Konkrétne ale tento model nepoznám. Krky na el. gitarách sú pomerne úzke, takže by som sa nebál ísť do normálnej veľkosti. Máte k tomu nejaké kombo (aparatúru)? Ideálne, keby sme si mohli zavolať, prediskutovali by sme to komplexne, kľudne volajte na 0903 718279 alebo do správy tel, zavolám vám…

      Len pre ukážku, napr. takéto niečo: https://www.hudobnynastroj.sk/product/aria-714-std-elektricka-gitara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*