IK Multimedia Amplitube ToneX zapojenie, zadný a predný panel

Prepojenia

TONEX do VÝKONOVÉHO ZOSILŇOVAČA s vlastnou SKRIŇOU

Ak chcete použiť pedál TONEX s vlastným kabinetom, môžete ho zapojiť priamo do výkonového zosilňovača. Toto je perfektné, ak chcete mať flexibilitu a kvalitu zvuku TONEXu pomocou vlastného kabinetu na pódiu. Nezabudnite obísť sekciu CAB vašich PRESET, aby ste sa vyhli nechcenému dvojitému filtrovaniu kabíny. PRO TIP: môžete použiť výkonový zosilňovač vašej gitary alebo basového zosilňovača zapojením TONEX pedálu do spätného vstupu FX slučky zosilňovača.

Príklad použitia samotného pedálu pripojeného k výkonovému zosilňovaču:


 

Príklad použitia pedálu vo vnútri pedálovej dosky pripojenej k výkonovému zosilňovaču :


 

TONEX napájanie FRFR alebo napájanej skrine

Ak chcete použiť TONEX s vašou FRFR skriňou (alebo napájanou skriňou), môžete ju zapojiť priamo. Nezabudnite aktivovať sekciu CAB vo svojich PREDVOĽbách.

 

Príklad použitia samotného pedálu so skriňou FRFR:


 

Príklad použitia pedálu vo vnútri pedálboardu pripojenej ku skrinke FRFR:


 

TONEX napájajúci PA systém

TONEX môže byť tiež pripojený priamo k PA systému pomocou jedného (alebo dvoch, ak dávate prednosť stereo) DI boxu (boxov). Je to skvelé na udržanie hlasitosti na pódiu. Nezabudnite aktivovať sekciu CAB vo svojich PREDVOĽbách.

Príklad použitia pedálu vo vnútri pedálboardu pripojenej k PA systému v stereo:


 

Príklad použitia samotného pedálu s PA systémom v stereo:


 

TONEX pre tiché hranie

Ak sa potrebujete pred koncertom zahriať alebo si len zacvičiť bez toho, aby ste obťažovali niekoho naokolo, môžete použiť TONEX so slúchadlami. Nezabudnite aktivovať sekciu CAB vo svojich PREDVOĽbách.

Príklad použitia pedálu v pedalboarde pre tiché hranie:


 

Príklad použitia samotného pedálu na tiché hranie:


 

TONEX pre nahrávanie

TONEX Pedal môžete použiť aj na nahrávanie gitarových partov pripojením k počítaču cez USB ako audio rozhranie. Môžete zaznamenať DI signál aj spracovaný signál. Nezabudnite aktivovať alebo obísť sekciu CAB vo svojich PREDVOĽbách podľa potreby. Monitorovať môžete pomocou slúchadiel alebo pripojením aktívnych monitorov k ľavému a pravému výstupu TONEXu.

Zapojenie IMK ToneX pre recording a priame hranie do mixpultu:


Predný panel

1/ MODEL encoder – Stlačením a otáčaním zmeníte TÓNOVÝ MODEL na aktuálnej PREDVOĽBE. Stlačte pre výber vnútri ponúk. Podržaním získate prístup k GLOBAL a PRESET SETUP.

2/ Main display – Hlavná obrazovka je vašou referenciou pri pohybe medzi TONE MODELMI, PRESETMI, editovaním parametrov a prehliadaním vnútri menu.

3/ Sub display – Vedľajší displej vám pomôže okamžite rozpoznať typ TONE MODEL, ktorý používate.

4/ PRESET encoder – Otáčaním môžete meniť a prehľadávať PREDVOĽBY. Podržaním uložíte aktuálnu PREDVOĽBU. Stlačením sa vrátite späť počas prehliadania ponúk.

5/ PARAMETER encoder – Stlačte pre prístup do ponuky rozšírených parametrov. Otáčaním upravte rozšírené parametre. Podržaním získate prístup k alternatívnemu parametru na 5 hlavných gombíkoch. Podržaním sa vrátite k hlavným parametrom.

6/ Parameters knobs – Otočením upravíte hlavné parametre a alternatívne parametre.

7/ Footswitches – Stlačením nožných spínačov aktivujete alebo vynecháte PRESET. Stlačením A+B posuniete banku nadol. Stlačením B+C posuniete banku nahor. Stlačením A+C zobrazíte aktuálnu banku. Nožné spínače štandardne fungujú pri uvoľnení, deaktivujte BANK NAV v GLOBAL SETUP, aby fungovali push.

Clip – Ak máte príliš horúci signál a obmedzuje výstupný stupeň TONEX, na displeji sa zobrazí CLIP, aby vás varoval. Znížte hlasitosť TONEXu, aby ste predišli orezávaniu.

Označenie pod displejom a farebné kódovanie – Vedľajší displej zobrazuje rôzne farby a štítky, ktoré vám pomôžu sledovať stav vybranej PREDVOĽBY.

AMP label – Štítok AMP môže mať 4 rôzne stavy:

1. AMP (vypnuté): AMP je premostený na zvolenom PRESET.

2. AMP (jantárová): AMP je AMP TONE MODEL.

3. AMP (zelený): AMP je MODEL STOMP + AMP TONE.

4. AMP (modrý): AMP je MODEL STOMP TONE.

CAB label – Označenie CAB môže mať 5 rôznych stavov:

1. CAB (off): CAB je obídená alebo prázdna na zvolenom PRESET.

2. CAB (jantárová): CAB je MODEL TÓNU CAB.

3. CAB (zelená): CAB je VIR skriňa.

4. CAB (modrá): CAB je vlastný IR.

5. CAB (biela): CAB je globálne obídená.

ALT label – Keď svieti zelený štítok ALT, hlavné gombíky upravujú alternatívne parametre (REVERB, COMPRESSOR, NOISE-GATE, PRESENCE a DEPTH).

Lock mode – Pri vykonávaní mien parametrov možno budete chcieť uzamknúť celý predný panel, aby ste predišli neželaným zmenám parametrov, ale stále používajte nožné spínače na pohyb medzi PREDVOĽBAMI a BANKAMI. Ak to chcete urobiť, stlačte súčasne enkodery PRESET a PARAMETER. Na displeji sa zobrazí LOCKED a od tohto momentu budú všetky gombíky a kódovače deaktivované. Ak chcete ukončiť REŽIM ZÁMKU a upraviť vaše PREDVOĽBY, znova stlačte súčasne enkodéry PRESET a PARAMETER.


 

Zadný panel

8/ INPUT mono / unbalanced Sem zapojte svoj nástroj.

9/ OUTPUT stereo/unbalanced Tieto výstupy použite na pripojenie pedálu k zosilňovaču, PA systému alebo vašim monitorom, ak používate TONEX Pedal ako audio rozhranie. Ak používate mono nastavenie, použite iba ľavý výstup.

10/ SLÚCHADLÁ – Výstup na slúchadlá je kópiou hlavného VÝSTUPU. Sem zapojte slúchadlá pre tiché monitorovanie.

11/12 MIDI IN/OUT – Použite tieto MIDI porty na pripojenie zariadení, ktoré vysielajú alebo prijímajú MIDI signály a ovládajú TONEX pedál cez MIDI.

13/ EXT. CONTROL – Sem pripojte jednoduchý spínač, dvojitý spínač alebo expression pedál na ovládanie TONEX pedálu s externým ovládacím pedálom.

14/ USB – Použite USB port na pripojenie TONEX Pedal k vášmu počítaču na správu a prenos PRESETOV pomocou TONEX Librarian alebo na použitie TONEX Pedal ako audio rozhranie.

15/ POWER – 9V DC stredová záporná zásuvka 320 mA.


Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *