| |

IK Multimedia AmpliTube ToneX

Preklad a doplnenie článku na: https://www.frontman.cz/tagy/ikm-amplitube-tonex-pedal

Svetoznámy softvér AmpliTube Tonex od firmy IK Multimedia sa dočkal hardvérového prevedenia v podobe stompboxu – podlahovej verzie s názvom Tonex. Táto HW novinka využíva revolučný koncept postavený na úplne prelomovej technológii AI Machine Modeling, umožňujúci modelovať zvuk akéhokoľvek typu zosilňovača, kabinetu, kombá alebo efektu a následne ho premeniť na plug-in (viac menej preset), a to všetko so zvukovou presnosťou, ktorá je takmer prakticky na nerozoznanie od reálnej predlohy pôvodného hudobného zariadenia. IK Multimedia AmpliTube ToneX dokáže ukladať najrôznejšie typy virtuálnych zosilňovačov, kabinetov a pedálov z rozsiahlej online knižnice a tiež vlastné „klonované“ vzorky pomocou dodávaného softvéru Tonex. Prostredníctvom PC aplikácie Tone Max je možné navyše získať prístup k viac ako tisícke prémiových samplov v sieti ToneNET a samozrejme aj k neobmedzenému počtu presetov navrhnutých ostatnými užívateľmi na internete.

https://www.ikmultimedia.com/products/tonexpedal/

https://www.tone.net/tonex

Pedál ToneX obsahuje úložisko pre 150 rôznych Tone Modelov spolu s emuláciou kabinetov a zobrazením mikrofónu IK VIR, umožňuje načítanie pulznej odozvy pre použitie vlastných IR impulzov a pripravený je tiež noise gate (NG), ekvalizer (EQ), kompresor (CMP) alebo stereofónny reverb (sREV) prevzatý z firemného multiefektu AmpliTube X-Time. Hlavné sekcie ToneXu sú rozdelené do kategórií Amp/Rig, VIR Cabinet, IR Loader, Effects, a Presety sú konfigurované do celkom 50 bánk po troch predvoľbách v každej banke. V zariadení sú integrované sú kvalitné prevodníky (24-bit/192kHz), frekvenčná odozva je daná rozsahum od 5 Hz až 24 kHz, dynamická odozva dosahuje vysokú úroveň až 123 dB. IKM ToneX je možné použiť tiež ako USB kartu pracujúcu s rozlíšením signálu 24-bit/44.1kHz. Konektory zariadenia: nástrojový vstup jack 6,3mm, L/R výstupy (mono/stereo jacky 6,3mm), slúchadlový konektor, jack vstup pre externý expression pedál (jack 6,3mm), DIN konektory MIDI In/Out, port USB-B a vstup pre napájanie – 9V adaptér.

https://www.ikmultimedia.com/products/tonexpedal/#manuals

https://download.ikmultimedia.com/plugins/Manuals/TONEXPedal/TONEX_Pedal_Quick_Start_Guide.pdf

https://download.ikmultimedia.com/plugins/Manuals/TONEXPedal/TONEX_Pedal_User_Manual.pdf

Rozmery zariadenia: 176 x 142 x 55 mm, hmotnosť zariadenia: 900 g. V originálnom balení nájdete aj kábel USB-A / USB-B (1.5 m), napájací zdroj, štvoricu gumových nožičiek a samozrejme nechýba aj licencia na bezplatný download softvéru Tone Max a plná verzia AmpliTube 5.


Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *