Kompatibilita doplnkov – aktualizácia vývoj Quad Cortex 2023-09

Kompatibilita doplnkov – aktualizácia vývoja Quad Cortex zo septembra 2023

originál článok na: https://neuraldsp.com/quad-cortex-updates/plugin-compatibility-quad-cortex-development-update-september-2023

O niekoľko týždňov vydáme Archetype: Plini X. Táto bezplatná aktualizácia pre existujúcich používateľov obsahuje mnoho nových funkcií a zmien. Znamená to tiež ďalší krok v našej misii, aby boli naše doplnky kompatibilné s Quad Cortex.

Čo znamená „X“ v „Archetype: Plini X“?

„X“ znamená, že verzia doplnku je kompatibilná s Quad Cortex.

Znamená to, že môžem použiť „Archetype: Plini X“ na mojom Quad Cortex, keď bude vydaný?

Ešte nie! Naše tímy doplnkov a tímy Quad Cortex museli výrazne vylepšiť architektúru oboch platforiem, aby sa zabezpečilo, že doplnky budú fungovať na Quad Cortex. V budúcnosti bude k dispozícii aktualizácia CorOS, ktorá predstaví funkcie potrebné na podporu doplnkov.

Do tohto bodu máme v úmysle dokončiť ďalšie doplnky pre kompatibilitu s Quad Cortex a budeme pokračovať vo vydávaní ďalších doplnkov kompatibilných s QC v dávkach.

Tieto doplnky tiež aktualizujeme, aby zahŕňali nové globálne funkcie, ako sú Transpose, Doubler a Metronome. Ku globálnym funkciám pribudne aj Live Tuner.

Ako bude vlastne fungovať kompatibilita doplnkov?

Prihlásením sa do svojho účtu Neural DSP na svojom Quad Cortex overíte, ktoré licencie doplnkov máte vo svojich prepojených účtoch iLok a sprístupníte bloky exkluzívne pre doplnky na vašom Quad Cortex.

Čo ak mám licencie doplnkov v niekoľkých rôznych účtoch iLok?

Zvýšime počet účtov iLok, ktoré môžete mať pripojené k svojmu účtu Neural DSP, z 1 na 3.

Môžem použiť svoje prednastavenia doplnkov na Quad Cortex?

Áno! Cortex Control (stolný ovládač Quad Cortex) bude mostom medzi zásuvnými modulmi ‚X‘ a Quad Cortex. Cortex Control po spustení prehľadá priečinky vašich predvolieb, analyzuje vaše predvoľby pre doplnky kompatibilné s QC a duplikuje tieto predvoľby na vašom Quad Cortex. Cortex Control bude k dispozícii pred spustením kompatibility doplnkov.

 

Môžem vytvoriť nové signálové reťazce na Quad Cortex kombinovaním zariadení z viacerých doplnkov?

Áno! Pokiaľ sú doplnky kompatibilné so systémom Quad Cortex, môžete kombinovať zariadenia z ľubovoľných doplnkov, ktoré vlastníte.

Ako interagujú zásuvné zariadenia so štandardnými zariadeniami Quad Cortex?

Zásuvné zariadenia sa správajú presne rovnakým spôsobom ako zariadenia Quad Cortex. Môžete ich kombinovať, ako len chcete!

Bude môj Quad Cortex potrebovať internetové pripojenie vždy, keď budem chcieť použiť doplnky?

Nie. Quad Cortex potrebuje internetové pripojenie iba raz, aby si overil, ktoré licencie pluginov máte v účte iLok pripojenom k ​​vášmu účtu Neural DSP.

Budem musieť znova kúpiť doplnky, aby fungovali na Quad Cortex?

Nie. Pokiaľ existujú verzie kompatibilné s Quad Cortex, všetky doplnky, ktoré ste si už zakúpili, budú fungovať na vašom Quad Cortex.

Môžem použiť skúšobnú verziu doplnku na Quad Cortex?

Nie. To by vyžadovalo, aby bol Quad Cortex vždy online, aby mohli prebiehať skúšky, čo sme nechceli implementovať.

Využije používanie doplnku na Quad Cortex jeden z troch aktivačných slotov na iLok? Čo ak mi došli aktivácie?

Používanie doplnku na Quad Cortex neovplyvní počet aktivácií licencií, ktoré máte k dispozícii na iLok. Doplnok bude stále bežať na Quad Cortex, ak nie sú k dispozícii žiadne aktivácie.

Ak mám viac ako jeden Quad Cortex, na koľkých z nich môžem použiť svoje doplnky?

Svoje doplnky môžete použiť až na 3 Quad Cortex.

Bude možné kúpiť pluginy na Quad Cortex?

Nie. Pluginy je potrebné zakúpiť na našej webovej stránke.

Prečo trvala kompatibilita doplnkov tak dlho?

Naše doplnky a Quad Cortex sú postavené na dvoch extrémne odlišných architektúrach a spôsob, akým vytvárame doplnky, sa za posledných päť rokov drasticky zmenil. To znamená, že staršie doplnky sú postavené v úplne odlišných rámcoch ako tie, ktoré používame teraz. Všetko vydané pred Archetype: Petrucci muselo byť prestavané, často od úplného začiatku, aby sme to pripravili na testovanie na Quad Cortex.

Prebudovanie 13 zásuvných modulov za posledných dva a pol roka pri súčasnom vydávaní nových zásuvných modulov a aktualizácií Quad Cortex, aby sme mohli pokračovať v udržiavaní a rozširovaní nášho tímu, bola obrovská výzva, na ktorú sme však neuveriteľne hrdí a radi vidíme pokrok.

Ako často sa budú uvoľňovať nové dávky doplnkov kompatibilných s Quad Cortex?

Očakávame uvoľnenie nových šarží každých pár mesiacov.

Budú budúce doplnky okamžite kompatibilné s Quad Cortex?

Nie nevyhnutne. Implementácia niektorých funkcií doplnku na Quad Cortex trvá dlho a nechceme odkladať spustenie doplnku, kým nebude plne kompatibilný s Quad Cortex.

Nemôžeme sa dočkať, až sa s vami čoskoro podelíme o kompatibilitu Archetype: Plini X a pluginov.

Ak chcete prediskutovať tieto aktualizácie, navštívte naše fórum alebo Discord.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *