|

Line6 HELIX Software – Helix Editor a Line6 Updater

Je dôležité sa orientovať na stránkach Line6 HELIX a aktuálne si sťahovať SW. Je to potrebné preto, aby ste si zabezpečili mať vo vašom PC (notebooku) aktuálny updater (Line6 updater), cez ktorý si viete stiahnuť vždy aktuálne verzie HELIX editoru a aj Firmware do vašeého HELIXu.

Je potrebné to robiť priebežne, nakoľko nie je možné skokovite updatovať hocijakú verziu najnovšou. Vždy je potrebné postupne updatovať vašu verziu v HELIXe tou najbližšie novou a ísť postupne vyššie a vyššie (ak máte veľmi starú verziu), až kým sa nedopracujete k najaktuálnejšej verzii.

Je tiež dôležité sledovať ktorá verzia Line6 updateru ku ktorým verziam firmware prináleží. Vždy keď je k dispozícii nový firmware, píšu tam, akú verziu firmware je potrebné mať inštalovanú v PC, aby ste boli schopný updatovať firmware.

Poznámka: S praxe som sa stretol s prípadnom, keď mal HELIX od výrobcu (po dodaní) firmware 1.06.5, pritom aktuálna verzia v tom období bola 2.20.0. To spôsobilo, že najnovší Line6 updater, ktorý prislúcha k inštalácii ver.2.20.0 vôbec nespolupracoval a bolo treba vykonať veci navyše:

1/ Nainštalovať  starý Line6 updater (namiesto nového – aktuálneho), ktorý zodpovedal verzii 1.06.5.

2/ Spustiť ho a doinštalovať firmware až po verziu, kým systém nevyhlásil, že treba vyššiu verziu Line6 updateru.

3/ Tú nainštalovať a takto dotiahnuť update firmwarwe až do aktuálneho stavu.

*

Postup pri vyhľadávaní aktualizácií:

1/ Na stránke http://line6.com/software/index.html si nastavíte vyhľadávanie v troch stĺpcoch.  Vľavo „All products“ si vyberiete príslušný model HELIX FLORBOARD (= HELIX), HELIX RACK, HELIX CONTROL alebo HELIX LT.

2/ V strednom stĺpci si vyberiete Line6 updater (ak chcete hľadať aktualizáciu Line6 updater) alebo „HELIX“ pre stiahnitie aktuálneho HELIX editoru s firmware.

3/ V pravom stĺpci si vyberiete (ak vám to stránka neponúkne sama) typ operačného systému (rôzne verzie Windows alebo MAC OS).

4/ Radšej nezaškrtávajte vpravo políčko Beta verzia (beta) ale dajte priamo vyhľadať stlačením tlačidla „GO„. SZobrazené info vám ukáže čo je aktuálne k dispozícii a či pracujete s aktuálnym SW.

*

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *