|

Line6 HELIX – Úvod a Základné pojmy

Vítajte v Helixe!

Užívateľský Manuál HELIX 2.00 ENG

Dakujeme za nákup Line6 Helix, jedného z najvýkonnejších a najflexibilnejších audio procesorov, ktoré boli kedy vyrobené. Dúfame, že prinesie veľa inšpirácie a rokov tvorivosti, a to či už na javisku alebo v štúdiu. 🙂

Ačkoli se Helix může jevit na první pohled jako složitý, je navržen takovým způsobem, že jakmile se naučíte pár základních pojmů a zkratky, budete moci postavit jak jednoduché a komplexní tóny téměř rychlostí myšlenky, prakticky bez nutnosti vyhledávání v menu. I když se pravděpodobně nemůžete dočkat, až jej otevřené plast a zapojíte, ale počkejte! Přinejmenším, se podívejte na velký barevný Helix tahák, který je dodáván v krabici, a mějte jej po ruce. Pak si přečtěte kapitolu „Rychlé spuštění“ tohoto návodu a budete to mít.

TIP: Také nezapomeňte navštívit stránky line6.com/videos, kde najdete nová videa o nejnovějším vybavení od Line 6.

Čo je v balení?

  •   Line 6 Helix
  •   Barevný tahák Helix Cheat Sheet (tím začněte)
  •   USB flash disk obsahující anglickou verzi Helix uživatelského manuálu a další dokumenty
  •   AC napájecí kabel
  •   USB kabel
  •   Imbus pro úpravu odporu expression pedálu Helixu
  •   Záruční kartu

    Používaná terminologie – Během čtení tohoto návodu se setkáte s několika neznámými výrazy. Je důležité, abyste pochopili, co znamenají. Nebojte se – není to matika.

Home – Obrazovka Home je výchozím místem vaší tvorby a editace tónů. Pokud se někdy ztratíte, stiskněte a vrátíte se sem.

Blok – Bloky jsou objekty, které reprezentují různé elementy presetu, jako jsou zesilovače, kabinety, splity, loopery, vstupy, výstupy a impulsní odezvy.

Cesta – Cesta reprezentuje tok signálu vašeho tónu. Helix má dvě oddělené Cesty, 1 a 2, každou s jejími vlastními vstupy a výstupy. Mohou být sériové (jedna) a paralelní (duální). Pro vytvoření propracovanějších zvuků lze cestu 1 směřovat do Cesty 2.

Preset – Preset je váš zvuk. Sestává se ze všech bloků na obrazovce Home, přiřazení pedálů, přiřazení ovladačů a zpráv Command Center.

Setlist – Setlist je sbírka presetů. Helix má osm Setlistů obsahujících 128 presetů.

Model – Každý blok může obsahovat jeden model (někdy také dva). Helix má 38 modelů kytarových zesilovačů, 7 modelů basových zesilovačů, 30 modelů kabinetů, 16modelů mikrofonů a 70 modelů efektů.

Ovladač – Ovladače slouží k úpravě nastavení různých parametrů v reálném čase. Například, expression pedál lze používat pro ovládání efektu wah, nebo knob tónové clony na kytaře Variax lze použít pro ovládání zisku zesilovače nebo hloubky reverbu.

Send/Return –  Sendy a Returny jsou používány pro připojení dalšího vybavení k Return Helixu, jako jsou efektové smyčky, nebo k řízení více nástrojů současně. Helix má čtyři mono sendy a returny, ale sousední páry lze použít pro stereo připojení.

IR – Impulzní odezva jsou matematické funkce reprezentující sonické měření audio systému (u Helixu, kombinace reproduktorových kabinetů a mikrofonů). Helix může uložit až 128 IR custom nebo třetích stran. Viz kapitola Impulzní odezva (IR).

Variax® – Variax není jen skvělá kytara, je také vybavena speciální elektronikou, která znovu vytváří zvuk jiných specifických kytar a nástrojů, a umožňuje okamžité znovu naladění jednotlivých strun. Helix a Variax spolu komunikují unikátním a výkonným způsobem. Viz kapitola Co je to Variax?

L6 LINKTM – L6 LINK nabízí jednoduchou audio konektivitu pomocí jednoho kabelu mezi Helixem a monitory Line 6 StageSource® a/nebo zesilovači série DT. Viz kapitola L6 LINK výstup.

FRFR – Reproduktory FRFR (plný rozsah, plochá odezva), jako jsou monitory Line 6 StageSource® mají schopnost zesilovat a modelovat bez ovlivnění zvuku, zajistí skvělé detaily, široké optimum, předvídatelnost a konzistentnost od studia po jeviště. Můžete je také považovat za velmi hlasité studiové monitory použitelné i na Cesty.

DAW – DAW je jakýkoliv počítač (nebo iPad) použitý pro nahrávání audia. Komponenty DAW zahrnují audio rozhraní, nahrávací software a monitorovací systém (zesilovač a reproduktory nebo sluchátka). Helix funguje jako špičkové USB 2.0 audio rozhraní se všemi hlavními DAW softwary. Viz kapitola USB Audio.

*

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *